Par nebaltajām dienām

magonesDažreiz notiek tā, ka tev šķiet – dzīve apstājas. Tavi sapņi dzīvo savu sapņu dzīvi un neatrod piepildījumu, domas klejo bez mērķa un tu pati jūties piekususi, iztukšota un varbūt pat tā kā vīlusies pati sevī vai savā pasaulē.

Un neatkarīgi no tā, vai tu esi skolotāja, grāmatvede vai mājsaimniece, vai tev pietiek naudas jaukiem pirkumiem un ceļojumiem, vai tās ir tikai tik, lai pabarotu un apģērbtu savu ģimeni, pienāk brīdis, kad tev sāk likties, ka esi „izkritusi” no Dievišķā plūduma un nesaņem Visuma atbalstu.

Tev vairs nav sapņu un vēlmju, tu pat nespēj saprast, ko tad īsti tava sirds grib. Ja mums katru dienu ir jāiet uz darbu, tad mums par to tiek samaksāta alga. Taču, lielam vairumam no mums, bez algotā darba ir bezgala daudz ikdienas darbu un rūpju, par kurām varētu uzrakstīt atsevišķu stāstu un par kurām bieži vien tiek aizmirsts, tās netiek novērtētas un pat ievērotas. Tas viss prasa spēku un tu jūties izsīkusi. Domāju, ka mums katrai ir bijusi tāda sajūta kaut reizi dzīvē, kad nespējam vairs pat atrast pareizos vārdus sarunai ar Dievu, kur nu vēl ko vairāk. Un, varbūt, ka tu tā jūties tieši šobrīd?

Arī šīs sajūtas ir daļa no tavas dzīves. Tā vienkārši notiek. Arī jūrā taču ir paisumi untuksums bēgumi. Arī akas mēdz izžūt un dārzs kļūst nedzīvs, ja ilgi nav lijis lietus…Viss rit savu gaitu. Vai esi dzirdējusi stāstu par ķēniņa Zālamana īpašo gredzenu? Droši vien, taču atgādināšu vēlreiz – ķēniņš Zālamans valkāja kādu īpašu gredzenu, kuram iekšpusē, kur neviens neredz, bija iegravēti viedi vārdi „Arī tas pāries.” Kad ķēniņam gadījās kāda nelaime vai sarežģījumi, viņš paskatījās uz savu gredzenu un izlasīja šo uzrakstu. Arī tas pāries!

Viss plūst un mainās un visam ir savs laiks. Un, jo ātrāk mēs iemācīsimies to pieņemt un atzīt, jo mierīgāk spēsim izdzīvot šos „sausuma” periodus savā dzīvē. Tas gan nenozīmē, ka drīksti nedarīt neko, taču vairāk uzmanības sāc pievērst pati sev. Tev taču ir jāpiepilda sava aka! Jāmeklē sevī pazemes avoti , kas palēnām tevi spirdzinās un padzirdīs tavu dvēseli. Lai arī tas nenotiek tik ātri, kā tev gribētos, taču pavisam droši – tas notiek vienmēr! Šobrīd tu drīksti atkāpties, paiet malā, lai pavisam drīz vēl skaidrāk saredzētu, kas atklāsies aiz nākošā pagrieziena.

dzives_akmeniUn aizmirsti uz brīdi par lielajiem plāniem un vēlmēm, kas pavisam noteikti gribēs atkal un atkal atgādināt par sevi, atkal radot apjukumu, jo šobrīd tu esi tukša – jāatgūst spēks. Tas viss notiks – tavi sapņi atradīs ceļu! Tikai ne tagad. Ir jāpierimst, jānogaida.

Zinu, ka mums, skrejošajām, visu varošajām, bezgala stiprajām, ir ļoti grūti apstāties. Taču – sevis un savu sapņu labad, to nākas darīt. Mācīties pacietību. Sāc pamanīt tās vienkāršās lietas, kas piepilda tavu dzīvi ik mirkli. Pamaini savu ierasto ikdienu ar ko sen aizmirstu, taču ko tādu, kas atnes jaukas sajūtas. Dari to jau šodien! Pamani, pamani, pamani…pasauli sev apkārt. Bez idejām ,kā varētu būt, bet tieši tā kā tas ir šeit, tev blakus. Šobrīd.

Svaigs, spirdzinošs rīta gaiss, kas ieplūst pa atvērto logu. Strazdi izveduši bērnus pirmajā lidojumā uz viņiem vēl svešu, neatklātu pasauli. Tu pat nevari iedomāties kāds tas ir balagāns. Viss dārzs ir piepildīts ar čiepstēšanu, čirkstēšanu un par klusumu vari vienkārši aizmirst – mazie lidoņi ir visur – uz elektrības vadiem, pie sava tik ierastā būra, zaļajā zālē un pat uz palodzes. Spoži melni ar zaļganu vizējumu, vēl neveikli, taču pilni ziņkārības un prieka. Tā tas bija manās mājās vakar! Un tici vai nē, domas tad iet staigāt citus ceļus, noliekot rūpes mazliet malā.

Slapjš suņa deguns, kas garāmejot nekad neaizmirst pieskarties tavai rokai, atgādinot parsuns uzticību savai saimniecei. Siltas smiltis jūras vai ezera krastā viegli kņudina tavas pēdas… Bērnības albums, kur bildēs esi redzama gan kā bižains meitēns ar platu smaidu, gan kā gaisīga, jauna būtne ar pilnu ziedu klēpi rokās – savā izlaiduma dienā. Kāda sen aizmirsta, bet mīļa dziesma ,kas atnes atmiņas. Vai arī pavisam jauna mūzika, kas nesen dzirdēta un ļoti patīk. Klausies to atkal un atkal, lai skaņas dziedē tevi. Vakarā, gulēt ejot, smaržīgi, balti palagi uz gultas…

Bet varbūt pāršķirsti savu sapņu dienasgrāmatu, kur sen agrāk esi salīmējusi bildes, kādu gribētu redzēt savu nākotni – gaumīgi iekārtotu māju, patīkamu darba vietu, veselus bērnus un pašu priekā starojošu…varbūt šobrīd atklājas kas pavisam sen aizmirsts un kas tāds, kam nebiji tomēr pievērsusi uzmanību, kādi sīkumi, kas tevi stiprina.

Redzi nu, apkārt ir tik daudz vienkāršu lietu, kas tevi veldzē, kas tevi piepilda, kas tevi ved tuvāk piepildījumam. Un atceries, ka itin visās lietās skan Debesu mūzika! Ieklausamies.

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • -50% ATLAIŽU AKCIJA IR SĀKUSIES! Ir pats, pats vasaras košums, pats īstākais laiks, kad gribas atļauties tērpties drosmīgāk, savādāk, gribas beid ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata