Kā nekļūdīgi izvēlēties matu griezumu un krāsu

matu_krasu_parmainasMatu griezumam, tāpat kā make-up un apģērbam tēla radīšanā ir ļoti svarīga loma. Tā ir viena no galvenajām harmoniska un stilīga tēla sastāvdaļām.

Tāpēc šodien parunāsim par frizūrām, matu griezumiem un matu krāsu.

Kā pareizi mainīt matu krāsu?

Ja tevi neapmierina tava matu krāsa vai jebkāda iemesla dēļ esi nolēmusi tos nokrāsot, vispirms ir jānosaka kāds ir tavs sezonālais tips. Tieši tamdēļ noteikti iesaku pieteikties 21.novembra video-konferencei, kurā tu varēsi piedalīties stilistes LIGITAS PRODNIECES vadītajā vebinārā „UZZINI SAVAS KRĀSAS. Par Krāsu Tipiem un Par Krāsu Paletēm” un, apmeklējot šo vebināru, iespējams jau pēc pusotras stundas tu zināsi savu gadalaika tipu.

gadalaika_tips (4)gadalaika_tipsgadalaika_tips (3)gadalaika_tips (2)

Ja tu esi kontrastainais tips – ziema vai rudens un visbiežāk tās ir brunetes, nav ieteicams matu krāsu mainīt kardināli – no tumšā uz gaišo. Būs absolūti gana, ja tos ietonēsi savai dabīgajai matu krāsai tuvā tonī. Ja tu esi maigais vasaras vai pavasara tips, gandrīz vai kā likums, tu esi blondīne ar zeltītiem vai pelnu nokrāsas matiem. Vari „paspēlēties” ar brunetes toņiem, pielietot melirēšanu vai ietonēt dabīgo matu krāsu nedaudz tumšākā. Visvairāk ir paveicies vasaras tipa sievietei, jo šis tips ir hameleons, kuram, pareizi izvēloties pārmaiņas, piestāvēs jebkurš matu tonis.

Noslēpums slēpjas matu un ādas kontrastā.

Ja tu maini matu krāsu, vienmēr atkarībā no sava jaunā matu toņa būs jāpieskaņo ādas tonis un apģērbs, kas atrodas tuvu sejai. Viss atkarīgs no ādas un matu kontrastainuma.

Linda_Evagelista_matu_parmainas

Jo gaišāki mati, jo tumšāka var būt ādas krāsa un otrādi – jo tumšāki mati, jo gaišāka var būt āda. Attiecīgi, silts matu tonis – silts ādas tonis, ar rozīgu vai iedeguma toni. Vēss matu tonis – attiecīgi vēsāks ādas tonis: gaišs vai tumsnējs, atkarībā no tā vai tu esi blondīne vai brunete.

matu_krasas_parmainas

Tikpat svarīgas ir arī apģērba krāsas, kuras tu nēsāsi tuvu sejai. Pārkrāsojot matus kardināli citā krāsā, tu maini arī savu krāsu tipu. Pirms to dari, padomā cik gudri tas ir, jo tev būs jāmaina arī garderobe. Šādā gadījumā būs jāpiemeklē tādus apģērba toņus un it sevišķi tos, kas atrodas tuvu sejai, kas atbilst attiecīgam krāsu tipam, kuru tu ieguvi, pārkrāsojot matus.

matu_parmainas

Kā izvēlēties pareizu matu griezumu?

Tagad parunāsim par frizūrām un matu griezumiem. Matu griezuma uzdevums ir modelēt sejas ovālu, tam jāpasvītro sejas (un pat auguma) plusus un jānotušē mīnusus.

Lai gan… matu griezumu izvēlas ne tikai atkarībā no sejas ovāla. Tiek ņemti vērā daudzi faktori, piemēram: matu tips un to struktūra (sausi, taukaini, plāni, biezi), garums, kakla garums, pieres augstums, sejas panti, apģērba un dzīves stils, vecums utt. Interesanti ir tas, ka viens un tas pats matu griezums blondīnei un brunetei izskatīsies dažādi, tāpēc, izvēloties griezumu, ir jāņem vērā arī tas vai esi blondīne vai tumšmate.

ashley_simpson_matu_parmainas

Kad esi noteikusi matu krāsu un izvelējusies griezumu, ir jānoskaidro kā ar to dzīvot tālāk – īsāk sakot, kā katru dienu ieveidosi, uzturēsi un kopsi. Tas atkarīgs no griezuma veida, matu tipa un individuālām īpatnībām.

Plāniem matiem, piemēram, pirms to ieveidošanas nepieciešams izmantot līdzekļus, kas domāti apjoma palielināšanai, bet blāviem matiem – matu maskas un spreju, kas matus padara spožākus, un arī krāsotiem matiem būs nepieciešama īpaša kopšana.

eva-longoria-matu_parmainas

Vislabāk un vispareizāk sev uz visiem laikiem atrast savu matu meistaru, kas pazīs un zinās gan tavas vēlmes, gan dzīves stilu, gan matu tipu, gan citas svarīgas īpatnības. Tieši tad rezultāts allaž būs patīkams gan tev, gan tavam meistaram.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Jaunajam gadam pienākot, stilisti un dizaineri modes sekotājām atkal sagatavoja jaunus pārsteigumus. Kā pamats 2014.gada modernajiem matu griez ...

 • Lai vai kāds būtu mūsu vecums, mēs vienmēr būsim sievietes! Par tēmu „Kā saglabāt jaunību un sejas, un auguma skaistumu” mūsdienu skaistuma indust ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata