Kā neēst pēc sešiem vakarā

dietas-metodeDaudzas no mums ir dzirdējušas par diētu pēc sešiem vakarā. Dzirdēt ir viena lieta, bet realizēt to dzīvē cita… Atšķirībā no visām citām tievēšanas metodēm, tā ir diezgan vienkārša, nav nepieciešams skaitīt kalorijas, nav stingru ierobežojumu izņemot, laikam, sāpīgāko – netuvoties ēdienam pēc plkst.18:00.

Kā jebkurai citai diētai – tai ir gan piekritējas, gan pretinieces. Pirmo vidū, protams, ir tās, kurām ir izdevies ar tās palīdzību atbrīvoties no pāris liekajiem kg, savukārt, otrās uzskata to par absolūti neefektīvu.

Daudzi dietologi ir vienisprātis, ka organismam, kurš dzīvo pēc dienas režīma, vakarā pārtikas dotā enerģija vairs nav nepieciešama. Tāpēc atteikšanās no vakariņām organismam nāk tikai par labu.

Tomēr ne vienmēr ir viegli atteikties no esošiem ieradumiem, īpaši tad, ja visapkārt ir tik daudz kārdinājumu garšīgu kūku vai ceptu kartupeļu ar sēnēm izskatā. Tas ir tik patīkami – vakaru pavadīt pie alus pudeles ar sausiņiem vai čipsiem…pēc izskata tie ir tik nelieli, vai tad var būt tik kaitīgi?… Paciņa…tad vēl viena paciņa un, lūk, arī iemīļotie džinsi vairs nav uzvelkami.ikdienas-edienreizes

Ēdiens mums palīdz aizmirst rūpes, nepatīkamas atmiņas un visbiežāk mēs ēdam vai uzkožam nemaz nedomājot vai esam izsalkušas.

Pārtika vispirms jau ir enerģija un to spēj dod arī vērtīgi produkti – vārīta zivs vai dārzeņu salāti. Bet šokolādes batoniņš vai smalkmaizīte ar krēma pildījumu viegli tos uzvar, jo ir daudz patīkamāki pēc garšas un spējīgi dāvināt daudz vairāk pozitīvu emociju nekā zivs vai burkāns.

Un tomēr – ja savākt gribasspēku vienkopus un uzstādīt skaidri redzamu mērķi, pieturēties pie ēdienreižu režīma bez vakariņām būs daudz vieglāk. Bet, lai to sasniegt būtu vēl vieglāk, piedāvāju dažus šīs diētas ievērošanas padomus.

Un tā – tievējam bez diētas, atteicoties no ēdienreizes pēc sešiem vakarā!

Brokastis ir obligātas

brokastisUzstādi sev noteikumu – neizej no mājām bez brokastīm. Pat, ja tu brokastot neesi pieradusi, piespied sevi. Daudzas sievietes ir ievērojušas, ka pēc kārtīgi paēstām brokastīm gan dienas laikā, gan vakarā ir pārstājušas kārīgi mesties uz ēdienu lielos daudzumos, un mierīgi pārcietušas darba dienu pat bez papildus uzkodu reizēm.

Pie tam no rīta uzņemtās kalorijas tiek pilnībā un bez jebkādas piespiešanās iztērētas jau līdz pusdienām.

Labs piemērs ir itālietes, kuras brokastīs apēd pastu ar visiespējamākajām piedevām un miltu izstrādājumus, bet vakarā visbiežāk iztiek ar dārzeņiem un augļiem.

Arī Apenīnu pussalas iedzīvotājas var lepoties ar savu figūru. Pat pusdienas viņām ir nopietnas, toties, ja izsalkums jūtams vakarā, tad ar to tiek galā ar zāļu tēju, netrekna kefīra, siera gabaliņa, augļu vai dārzeņu palīdzību.

Uzkodas darbā

uzkodas-darba-vieta (3)Dietologi iesaka uz darbu paķert līdzi nelielas uzkodas – pilngraudu maizes šķēlītes, augļus vai dārzeņus.

Pāris stundas pirms darba dienas beigām sarīko sev nelielu launagu – tad domas par to, ka vakarā tavam kuņģim būs jācieš izsalkums, neliksies tik neciešamas.

Palūdz kolēģiem neuzmākties ar cepumiem vai šokolādēm. Daudzi uzskata, ka, ja izsalkumu nomāc ar gāzētiem dzērieniem, tad ēst negribēsies ilgi. Papēti kāds kaloriju daudzums ir norādīts uz etiķetes un tu sapratīsi, ka tā nav pati labākā ideja.

Nekādas rezerves

Nepērc pārtikas produktus ar rezervi. Zinātnieki ir pierādījuši, ka, ja cilvēka redzes lokā atrodas vilinoši saldumi vai jebkāds cits ēdiens, viņš to apēdīs daudz ātrāk, nekā tas, kuram pēc tiem vēl jāiet uz veikalu.

Pamatojoties uz to visu, ievēro, ka produktus jāiepērk maksimums 2 dienām – tā, lai kaut ko pagatavotu un tūlīt pat arī apēstu. Pie tam svaigi pagatavots ēdiens ir daudz vērtīgāks, nekā tas, kurš ir stāvējis ledusskapī. Līdz ar to pirmajās diētas ievērošanas nedēļās tev nebūs grūti atteikties no domas atrast kaut ko virtuvē gremojamu.

Pagatavojot ēdienu, neizmanto garšaugus un garšvielas – tās veicina apetīti.

Izgulies

Nav nekāds noslēpums, ka regulāri neizgulējies cilvēks kļūst ērcīgs un, lai nedaudz mazinātu stresu, apēd daudz vairāk nekā citi. Bet, ja tu iesi gulēt ātrāk – tas nozīmē, ka vēlu vakarā uzkodu meklējumos uz virtuvi tu nedosies.

Starp citu, ja tavs bioloģiskais tips ir „pūce”, tad vislabāk ēst 4 stundas pirms gulētiešanas, jo 12 stundu ēšanas pārtraukums tavam kuņģim un organismam būs pārāk liels stress.

Mazinām apetīti pēc sešiem vakarā

Ja ceptas vistiņas rēgs, tomēr, tev neliek mieru arī vakarā, nedaudz apmierināt izsalkumu drīkst. Palīgā var nākt zāļu tējas, svaigi spiestas sulas, svaigi augļi, dārzeņi, riekstu sauja vai kaltēti augļi.

Psiholoģiskas viltības, lai neēstu pēc sešiem

Rīt ir kaitīgi!

Viena no populārākajām psiholoģiskajām metodēm ir pie ledusskapja pielikts magnētiņš ar uzrakstu „Rīt ir kaitīgi!” vai arī foto, uz kura tu esi redzama vislabākajā formā.

Vakara pastaigas

Ej uz kino, izstādēm, teātri (tikai ne tāpēc, lai apmeklētu bufeti). Jaunās emocijas un iespaidi uz laiku nomāks vakara izsalkumu.

Hobijs

Ja tu atrodies mājās, tad nesēdi visu vakaru pie televizora. Nodarbojies ar kaut ko vērtīgu un interesantu – sakārto drēbju skapi, veic pavasara mājas tīrīšanu, palasi jaunu grāmatu, mācies izšūt vai adīt, apgūsti jaunas prasmes – respektīvi aizrauj sevi un savas domas prom no ledusskapja.

Stop, uz kurieni dodamies?!

Centies pēc sešiem vakarā uz virtuvi neiet. Pat sīkumu dēļ. Jau iepriekš atnes sev ūdeni vai kādu citu dzērienu.

Higiēna

Iztīri zobus vai pakošļā košļājamo gumiju bez cukura. Patīkamās svaiguma sajūtas dēļ tev negribēsies sabojāt to ar sviestmaizi vai desu.

Relaksācija

Karsta vanna palīdzēs mazināt nogurumu un apetīti.

Uzslava un gribasspēks

Ja uzrodas kāre apēst kaut ko garšīgu, apsoli sev, ka to nedarīsi pēc sešiem vakarā, bet šo ideju atstāsi rītam. Un tūlīt pat domās uzslavē sevi par šo lēmumu un izturību.

Vegetable On ForkTici saviem spēkiem un rezultātiem

Katru reizi, lai pretotos kārdinājumam, domā par to, ka rīt no rīta tu pamodīsies slaidāka, nekā līdz šim un tas nozīmē to, ka par vienu soli būsi tuvāk kārotajam rezultātam.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Kaiva

  Viegli teikt – neēst pēc sešiem vakarā. Es līdz sešiem strādāju un pusdienu pārtraukuma man nav. Pēc darba ģimene jābaro. Nereāli!!
  (Katru dienu augļi, dārzeņi, salāti – dārgi un ne par minimālo algu)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata