Apģērba burvju formula jeb stilīgas māmiņas garderobe

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (14)Daudzas sievietes pēc bērna piedzimšanas pārstāj par sevi rūpēties, pieskatīt savu figūru, matu sakārtojumu un pilnīgi aizmirst par savu garderobi. Ir skaidrs, ka bērns prasa pastāvīgu uzmanību un rūpes, līdz ar to mammai neatliek laika arī sev.

Turklāt, kā likums, mainās arī figūra (ak, šie liekie kg!). Tās drēbes, kas tika nēsātas pirms grūtniecības, vairs neder izmēra dēļ, bet tās, kas bija iegādātas grūtniecības laikā, ir par lielu, bet pirkt kaut ko jaunu elementāri negribas… Šodien es iesaku papētīt, kā drēbes var palīdzēt izskatīties lieliski, neskatoties uz iegūto lieko svaru un figūras izmaiņām.

Un, laikam, visizplatītākā problēma ir uzaugušais nelielais vēderiņš, kas nekādi nevēlas pazust, un pazudusī jostasvieta, kas nekādi nevēlas atgriezties savā vietā. Bet tas nav iemesls uztraukumam! Uzdevums ir atrast tādus fasonus un audumus, kas akcentēs auguma plusiņus (esmu pārliecināta, ka tādi ir palikuši arī pēc dzemdībām, piemēram, skaistas krūtis un kājas vai slaidas potītes) un paslēpt trūkumiņus (to pašu vēderiņu, par apaļīgākām kļuvušās rokas vai kājas).

Un tātad, apģērba burvju formula izskatās šādi: pievienot līknes un vieglu, gaisīgu apjomu augšējā un apakšējā ķermeņa daļā, kā arī izveidot un iezīmēt vidukļa vietu.

Ideāls piemērs tikko teiktajam ir augšējais, pirmais fotoattēls ar vīna krāsas puķaino kleitu: ir gan pievienotas līknes, gan gaisīgs apjoms augšējā un apakšējā daļā + iezīmēta vidukļa vieta + auduma raksta vertikāle + pareizi izvietoti krāsu laukumi.

Būs absolūti gana ar vieglu mājienu par vidukļa līnijas klātesamību. Izvairieties no maisveidīga un bezformīga apģērba.

elena_miro_modeli_apaligam_sievietem (2)

Esmu pārliecināta, ka šo ieteikumu pilnīga auguma sievietes ir lasījušas neskaitāmas reizes, bet ietiepīgi velk sev mugurā maisveidīgu apģērbu, kļūdaini uzskatot, ka tas noslēps trūkumus. Tas ir absolūti maldīgs uzskats! Izvēlieties strukturētu apģērbu ar skaidrām formām.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (18)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (22)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (8)

Ampīra stila līnija radīs augstu jostas vietu zem krūtīm. Līdz ar to ķermenis izskatīsies šādā tērpā garāks un slaidāks. Lielisks variants katrai dienai – kleita ar pārliekamu aizdari un dziļu V-veida kakla izgriezumu. Pareizi izvēlēta raksta audumi radīs interesantas līnijas un palīdzēs veidot skaistāku siluetu. Pamēģini zem kleitas uzvilkt spilgtu, kontrastainas krāsas topiņu vai sasiet vidukļa vietā efektīgu jostu.

mode_apaligam_sievietem_2014mode_apaligam_sievietem_2014 (2)

Krītoša auduma, brīva stila bikses ar taisnām starām vizuāli samazinās vidukļa vietu. Nedaudz piepacelta jostas vieta un iegludinātas bikšu vīles priekšpusē un aizmugurē vizuāli pagarinās kājas. Ir jāatsakās no biksēm ar atlokiem galos, jo tie kājas vizuāli saīsina, tā figūru padarot smagāku un druknāku. Pie tās pašas taktikas jāpieturas arī izvēloties džinsus. Priekšroka jādod tumši ziliem, taisna griezuma džinsiem.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (7)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (15)

Uz leju nedaudz paplašināti A-silueta svārki – ideāls variants, lai radītu pareizas proporcijas. Jāaizmirst par modeļiem ar ielocēm pie jostas – visam apjomam ir jābūt vai nu virs vai zem jostasvietas. Arī taisni zīmuļsvārki nebūs labs risinājums, jo tajos, diemžēl, figūra izskatīsies bezformīga.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (9)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (10)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (12)mode_apaligam_sievietem_2014 (3)

Lai veiksmīgi varētu imitēt smilšu pulksteņa siluetu, jāizmanto puspieguļošas, vienrindu pogājuma žaketes, kas pogājas uzreiz zem krūtīm, tādejādi veidojot augstāku vidukļa līniju. Tas palīdzēs vizuāli atslogot problemātisko ķermeņa vidusdaļu. Ideāls žaketes vai kardigāna garums – līdz gurnu vidum vai kardigāniem krietni pāri. Šauras piedurknes palīdzēs vizuāli samazināt ķermeņa apjomu, bet noapaļotie atloki akcentēs krūšu zonu. Žaketi vai kardigānu var nēsāt arī neaizpogātu. Zem žaketes uzvilkts spilgts vai kontrastainas krāsas topiņš radīs vertikālu līniju, kas augumu padarīs daudz slaidāku.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (5)

Lieliski izskatīsies blūzes un topi ar paaugstinātu jostas vietu ar nedaudz apjomīgām piedurknēm. Atsakieties no kvadrātveida kakla izgriezumiem par labu V-veida izgriezumiem. Zem žaketes, jaciņas uzvilktas kontrastējošas krāsas topi, blūzes radīs dziļuma efektu un uzmanību novērsīs no ķermeņa vidus daļas taisnajām līnijām.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (4)

Lai cik to grūti pieņemt, bet izvēlētajam apģērbam vajadzētu apņemt ķermeni sākot no krūšu daļas un uz leju. Labākais variants – blūze ar pārliekamu aizdari un V-veida kakla izgriezumu. To vienmēr būs viegli pielāgot figūrai. Visām blūzēm un topiem ir jābeidzas gurnu augšējā daļā, nevis zem tiem vai platākajā daļā. Izvairieties no rupja adījuma džemperiem un trikotāžas jakām – tās tikai pievieno lieku apjoma vidukļa vietā.

Uzdevums, taču, nav izskatīties VĒL apjomīgākām, bet tieši otrādi – tuvāk patiesībai un vēl labākām!

Neaizmirsīsim par aksesuāriem

Nu un noteikti neaizmirsīsim par aksesuāriem – tie būs labākie skaistas figūras modelēšanas palīgi.

Spilgtas krāsas apavi tēlu padarīs dziļāku, sašķeļot platuma efektu, bet papēdis pagarinās kājas, bet kurpes ar dziļu izgriezumu, siluetu. Atsakies no siksniņām vai šņorītēm potītes daļā, jo tās kājas sadala un līdz ar to saīsina, tā ķermeni padarot smagnējāku un īsāku.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (3)elena-miro_mode_apaligam_sievietem (17)mode_apaligam_sievietem

Un atkal – lai vai cik tas liekas dīvaini un nepieņemami – tavā garderobē noteikti jāparādās jostām. Piestāvēs jebkuri varianti: plata josta vidukļa zonā, asimetriskas jostiņas utt. Ķermeni vizuāli pagarinās arī garš un šaurs lakats vai krelles. Bet no ļoti tievām jostiņām un siksniņām būs jāatsakās, jo tās uz tevis ne tikai „pazudīs”, bet vēl vairāk akcentēs ķermeņa platumu. Tas pats attiecas arī uz mazām somiņām, uz kuru fona ķermenis izskatīsies masīvāks.

elena-miro_mode_apaligam_sievietem (6)

Manuprāt, nekā sarežģīta. Tas viss veikalos ir atrodams – vienkārši tagad tu zini kam no visa plauktos redzamā jāpievērš uzmanība un kam vienkārši jāiet garām.

Mīli savu ķermeni, lutini to ar skaistiem tērpiem – lai neatkarīgi no tava vecuma šis brīnišķīgais māmiņas dzīves periods būtu vēl skaistāks un vēl laimīgāks!

P.s. Publikācijā izmantoti modes dizaineres Elena Miro modeļi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Lai paļāvība, miers un prieks mājo mūsu dvēselē!   

 •   Cik daudz skaistu vārdu, pateicību, stāstu un notikumu aprakstu PĒC šīs dienas mēs esam šajos trijos mēnešos saņēmušas! Paldies jums visas ...

 • Pirms kāda laika mūsu blogā es jau biju izveidojusi publikāciju ar 10 padomiem kā izskatīties slaidākai. Šodien par nākamajiem desmit. Šie pado ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata