7 soļi, kā dzīvi padarīt vienkāršāku

vienkarsas_dzives_padomi

Mēs nogurstam no mūsdienu pasaules. Tā smacē mūs ar savu ātrumu un savām prasībām. Skrien, zvani, lasi simtiem īsziņas, dari, dari, pērc vairāk, citādi nokavēsi, nedabūsi…! Bet TIK ļoti gribētos mierīgu, klusu un vienkāršu dzīvi nelielā mājā, kaut kur ezera krastā vai meža malā…

Varētu teikt, ka šis būs turpinājums publikācijai „ 9 padomi, kā dzīvi padarīt vieglāku un vienkāršāku”. Tikai šajā reizē “ķersimies vērsim pie ragiem”.

Jā, vienkārša dzīve bieži vien asociējas ar mājīgu mājokli meža vai ezera malā, ar piemājas dārziņu, kur var audzēt visu, kas nepieciešams. Diemžēl no šīs skrejošās pasaules noslēgties pavisam nav iespējams vai, drīzāk jāsaka, ir grūti, bet šodien tev došu dažus padomus, kā savu dzīvi kaut vai nedaudz padarīt vieglāku, mierīgāku, vienkāršāku.

Jo…ja tu, izlasot katru zemāk redzamo punktu, iebildīsi ar domu: „Nu jāāāā! Izdomāja gan! Ko cilvēki teiks!” vai arī „Tas jau nemaz nav tik vienkārši”, tad tev šie padomi nav vajadzīgi, jo tu pati vēlies būt šīs pasaules virpulī, skriet kopā ar visiem, bet ik pa laikam tevis izdvestās frāzes: „Ak, kā esmu nogurusi!” vai „Ak, kā man viss noriebies!” nav patiesas.

Izmanto vienkāršu mobilo telefonu

Tas būtu tik brīnišķīgi, ja varētu iztikt bez telefona, bet dažreiz tomēr ir nepieciešams steidzami kādam uzzvanīt, kādu sameklēt, kaut ko svarīgu uzzināt, bet telefona automātu uz ielām vairs nav. Bet viedtālruņa vietā taču var iegādāties visparastāko mobilo telefonu. Tas izmaksās ļoti lēti un atbrīvos tevi no bezgalīgiem un nogurdinošiem dialogiem un sērfojumiem sociālajos tīklos. Atliks laiks grāmatām, saviem ģimenes locekļiem, labām filmām (kuras, kad būsi tam noskaņota, atradīsi nevis TV programmā, bet savā datorā).

P.s. Šis padoms nederēs tiem, kuriem viedtālrunis svarīgs biznesa darījumu kārtošanai. Tomēr ļoooti lielai cilvēku daļai tas noteikti būtu svētīgi.

„Nogriez” televīzijas kabeli

Digitālās un kabeļtelevīzijas pakalpojumu piegādātāji savā starpā sacenšas – kurš piedāvās lielāko kanālu skaitu. TEV to vajag??? Ja spēku, laika un vēlmes ir gana tikai tam, lai noskatītos vienu vai divas labas filmas vai seriālus trijos TV kanālos, kamdēļ tev būtu jāmaksā par 500? Ja nevari izdzīvot bez TV kanāliem, atstāj minimālo kanālu skaitu – tos, kuri tev tiešām nepieciešami.

Vai, galu galā, atbrīvojies no televizora pavisam. Jo…principā – tas ir TIK dīvaini, ka mēs pērkam lieeeelus ekrānus tamdēļ, lai skatītos tajos to, ko kāds liek mums skatīties un pat ir izveidojis veselu programmu mūsu smadzenēm visas nedēļas garumā… Iespējams, pateicoties tam, ka tu no šīs skaistās kastes atbrīvosies, tev izdosies atdzīvināt senu, jauku ģimenes tradīciju – pabūt kopā un parunāties ar ģimeni pie vakariņu galda?

Viss, taču ir mūsu rokās – UN TIKAI! Neviens jau mums neliek pirkt šos plakanos ekrānus un pie tiem dirnēt stundām ilgi, apraujot pat bērnu, jo viņa dēļ nevar saklausīt, ko kāds teicis tur – tajā ekrānā.

Atbrīvojies no kredītkartēm

Varbūt to tev nemaz nav, tāpēc apsveicu tevi! Bet daudzi ar šīm kredītkartēm sevi cenšas apmānīt, lai justos kaut nedaudz, bet tomēr bagātāki. Mēs ļaujam ar tām sev pirkt to, uz ko mums patiesībā naudas nav. Rezultātā šīs plastikāta kartes mums kļūst par apgrūtinājumu. Mēs visu laiku atceramies, ka esam parādā bankai. Atbrīvojies no kredītkartēm un sāc savu budžetu plānot. Jā, sajūta sākumā būs briesmīga, bet pamazām tu pieradīsi paļauties un plānot tikai to naudu, kura tev ir.

Atbrīvo savu māju no nevajadzīgām lietām

Esmu par to runājusi neskaitāmas reizes. Iztīri aizkrautos māju stūrus, bēniņus, drēbju skapjus. Atbrīvojies no visa, ko tu neizmanto. Krāmi mums traucē dzīvot. Tie „apēd” vietu mūsu mājā un aizņem mūsu laiku – jo ik pa laikam mums ir jādomā par to, kur visas šīs lietas likt. Izmet, izdali, atdod vai pārdod. Bet iegūto naudu izlieto kredītu atmaksai. Aizrauj sevi ar šo ideju – tu redzēsi, tas būs brīnišķīgs pasākums un vel brīnišķīgāka sajūta pēc tam!

Atbrīvojies no nevajadzīgiem ikmēneša izdevumiem

Sporta kluba abonementa karte, kuru tu izmanto labi, ja reizi nedēļā, 500 digitālās televīzijas kanāli, mobilā interneta pakete – kādus bezjēdzīgos izdevumus vari TU nosaukt? Niecīgas summas? Jā, bet tās ir tās naudas tērcītes, kas aizplūst prom no tava maka, un, kuru dēļ tu brīžiem nevari atrast iemeslu kāpēc trūkst naudas. Pārskati savus tēriņus.

Iespējams, lai saglabātu sportisku formu, būtu gana ar regulārām pastaigām vai rīta skrējieniem tuvākajā skvērā. Par TV mēs jau runājām otrajā punktā, bet mobilais internets – ja tas tiešām tev vajadzīgs, tad, varbūt, ne šādos apjomos?

Daudzus tēriņus mēs, patiesībā, veicam aiz ieraduma. Ir vērts dažreiz padomāt, vai tiešām man tas vajadzīgs?

Seko līdzi saviem tēriņiem

Sāc pierakstīt savus tēriņus. Sākotnēji tas var likties apgrūtinoši, bet rezultātā tas tavu dzīvi padarīs vieglāku. Kad sapratīsi, kur tu savu naudu tērē, tu varēsi novērst nevajadzīgos tēriņus.

Piemēram, automašīna. Tā tiešām tev ir nepieciešama? Vai tev nav apnikušas šīs mūžīgās galvassāpes: auto mazgāšana, remonts, soda naudas, stress dēļ sliktiem ceļiem un laika apstākļiem, dēļ stāvvietām un nekaunīgiem šoferiem… Un klāt vēl ievērojams finanšu ieguldījums un ikgadēja tehniskā apskate. Tātad, tu tērē naudu, laiku, nervus … ko tu saņem pretī? Hmmm…tiešām – KO? Izsver visus plusus un mīnusus.

Protams, ir situācijas, kad bez mašīnas iztikt nav iespējams. Bet es ne par šīm situācijām tagad runāju.

Seko savam laikam

Jā, jā – kaut vai nedēļu vai dažas dienas pēc kārtas pieraksti savu laiku, kuru tu tērē. Pieraksti ne tikai to laiku, kuru tu tērē darbam, atpūtai un mājasdarbiem. Seko, kā tieši tu savu laiku tērē darbā, mājās un, kā tērē atlikušās stundas vai kaut vai atlikušo stundu. Visdrīzāk tu izfiltrēsi dažus tādus darbus (nodarbes?), kuri tev atņem pārāk daudz laika. Bet laiks, taču ir nauda – tie ir divi svarīgi cilvēka resursi.

Kad tava dzīve kļūs vienkāršāka, šie divi resursi pieaugs. Un tieši šī ir tā vienkāršās dzīves priekšrocība mūsdienu pasaulē.

Visbrīnišķīgākais šajā visā ir tas, ka tu vari izpildīt TIKAI vienu tā punktu, pie tam, vienalga kuru, un tava dzīve JAU kļūs vienkāršāka.

Protams, ja spēsi izmantot visus septiņus padomus, dzīve var mainīties ļoti kardināli. Vai arī – šīs izmaiņas tu vari ieviest pamazām, soli pēc soļa. Un vēl viena labā ziņa – šajā procesā TIEŠĀM izvēle ir tikai tavās rokās.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 4

Man ir ko teikt »

 
 • Ieva

  Ziniet, neiegādāties jaunu vai atbrīvoties no vecā televizora ir patiesi svētīgi. Mums ģimenē pēdējais televizors beidza savas zemes gaitas pirms vairāk kā 6 gadiem un mēs neiegādājāmies vietā citu, vienkārši bija citas prioritātes. Un tā pieradām pie tā un nejūtamies apdalīti. Izejot vakara pastaigās pavērās interesants skats – ārā notiek tik daudz visa kā interesanta ik mirkli, bet cilvēki sēž savās kastītēs -mājās, pie televizoriem un vēl klēpī datori un rokās telefoni…Skumji…Un bērni arī ieraudzīja, cik tas, patiesībā, ir nožēlojami.. Galu galā, patiesi jaukas multfilmas var noskatīties datorā (bez reklāmu bezgalīgajiem starplaikiem), gan filmas un pat kādu saturīgāku seriālu.
  Tāda patīkama brīvības sajūta, turklāt neesot atrautam no “svarīgajiem notikumiem”, kas, patiesībā, arī ir tikai lieks troksnis

   
   
   
  • Tieši tā, Ieva! :) Arī mūsu mājā ļooti sen nav televizora. Un tieši kā jūsmājās, mēs skatāmies to, ko gribās un tad, kad gribās, datorā.

    
 • Ieva

  Par vienkāršo telefonu ir arī savs stāsts. Nu jau gandrīz pieaugušajam dēlam skolas gados tika iegādāta vienkārša Nokia. Sākumā viņš par to, protams, nebija sajūsmā un kautrējās. Taču vēlāk, pēc pārrunām un klasesbiedru pavērošanas secināja, ka viņa telefonam ir gana daudz priekšrocību – 1) pilda svarīgākās funkcijas – zvana veikšana un saņemšana un sms; 2) baterija, kuru uzlādē un uz nedēļu par to aizmirsti; 3) zona, labāk kā jebkuram citam; 4) tā kā viņš mācījās daudznacionālā skolā kā imigrants, tad neizbēgami varēja saskarties ar to, ka skārienjūtīgos telefonus vienaudži mēdza atņemt un saplēst. “Podziņu Nokia” šajā ziņā ir absolūti neinteresanta, tā var izšķist gabalos, bet saliekot kopā, visdrīzāk, ies bez kādām aizturēm; 5) Nokiā ir unikāla spēle – čūskiņa, kas nav nevienā skārienjūtīgajā; 6) parādot, ka vienkāršas lietas ir ar savām unikālajām priekšrocībām un ne tikai to, viņš ātri vien kļuva par populārāko puisi klasē un meitenēm kļuva īpašā vērtē kā puisis, kam ir savs viedoklis, savas stabilas vērtības.
  Tagad viņš jau pats strādā un ir nopelnījis savu (nevis vecāku pirkto/dāvināto) telefonu un viņam ir skaidras vērtības
  p.s. neviļus sanāca iereklamēt konkrētas markas telefonu, kas nav tīši, bet izmantojot kā piemēru.

   
   
   
  • Ieva, arī man savs stāsts par telefonu. Laikam tikai pirms kāda pusgada biju spiesta, ja tā var teikt, iegādāties vienu no pēdējiem Samsungiem. Iepriekšējā arī man bija NOKIA (gan ne ar podziņām) – un es biju sajūsmā, ka es nedirnu, kā visi pārējie, ik mirkli savā telefonā. Jo tiešām, manā NOKIjā bija viss, kas telefonam pienākas – zvanīšanas iespēja, sms iespēja un daudzas citas iespējas. Un vairāk arī nevajadzēja. “Spiesta biju” tikai tāpēc, ka bija nezolīdi atrasties it kā tomēr zolīdu cilvēku vidū dažādās situācijās un izvilkt no somiņas savu vienkāršo (bet man patika telefona mazais, plakanais izmērs) telefonu, ja visiem pārējiem bija “krutie”. Skumji, protams. Bet Jūsu dēls – MALACIS!

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata