5 mīti par second hand veikaliem

second-hand-veikals (6)Lietots – kādas jūtas un asociācijas tevī rada šī frāze? Priecīgu prognozējamās iepirkšanās sajūtu vai nogurdinošu simtiem nevajadzīgu, smakojošu mantu kaudžu pārskatīšanu?

Daudz kas atkarīgs no mūsu patērētāja informētības. Un tā: vai tu piekrīti sekojošam?

1.mīts. Second hand veikali ir domāti tikai iedzīvotāju nabadzīgajam slānim.

Senos laikos dāvināts nēsāts cara kažoks vai rotas bija visaugstāk vērtējamā dāvana. Kurš no tādas dāvanas atteiktos? Bet maksāt desmitiem tūkstošus par sasviedrētu slavena futbolista kreklu…? Nu katram savs.

Kas ir mūsdienu pircēji second hand veikalos? Pirmo reizi, nokļūstot tādā veikalā, es biju patīkami pārsteigta: es redzēju vienuviet gan dažas turīgas dāmas atpogātos kažokos, profesionāli meklējot populārus brendus un skaļi apspriežot reālās cenas pilsētas butikos, gan vidējā slāņa pārstāves, kas meklēja kvalitatīvas mantas sev un saviem ģimenes locekļiem. To vidū bija māmiņas un jaunatne.

2.mīts. Visas mantas šādos veikalos ir nonēsātas un netīras.

Nepadodies pirmajam iespaidam. Iespējams, tu esi saskārusies ar tādām mantām, kas ir sakrautas pagrabos plastikāta grozos vai kastēs. Ir arī tādas vietas… second-hand-veikals (2)

Oficiāli second hand mantas kategorijās nedalās, bet vairumtirdzniecības pircēji šīs mantas iedala Luksus, Ekstra, pirmās, otrās un trešās grupas kategorijās. Lukss ir „krējums”, kuram ir ļoti neliels nonēsāšanas procents, ne vairāk par 5-10%. Te var atrasties arī pilnīgi jaunas mantas, atpazīstami brendi un dabiski audumi. Šīs mantas atšķiras no pārējām ar to, ka tām nav defektu un ir etiķetes.

Ekstra ir kaut kas vidējs starp luksus un pirmo kategoriju. Šīs kategorijas mantām var būt slēpti defekti (nestrādājošs rāvējslēdzējs, traipi, caurums utt). Mantas stāvoklis ir ciešams.

Pirmās kategorijas drēbēm nonēsāšanās procents ir 30%, pie otrās kategorijas piederošais apģērbs var būt saplēsts, ar netīrumu pēdām. Un beidzot trešā kategorija – mantas, kas var noderēt tikai atsevišķos gadījumos. Lielākā daļa mantu tiek šķirotas pēc dažādības – bikses, blūzes, peldkostīmi vai pēc principa ziema-vasara.

3.mīts. Smaka liecina par mantu netīrību.

Specifiskā smaka liecina par mantu tīrību. Apģērba sortēšanas fabrikās visas mantas tiek pakļautas diviem apstrādes etapiem: speciālam ķīmiskam sastāvam un augstas temperatūras apstrādei ar tvaiku. Bez tam, vedot pāri robežai iepakojums tiek pakļauts fumigācijai.

Vai tu esi droša par mantu tīrību, kad iepērcies tirgū vai pie ielas pārdevējiem? Rietumu pasaules labdarības kultūra cilvēkus mudina nodošanai domātos maisos apģērbu likt iztīrītu un izmazgātu.

4.mīts. Second-hand mantas ir no izgāztuves.

second-hand-veikals (8)Jau vairākus gadu desmitus second-hand Rietumos ir ienesīgs bizness, kas nes miljoniem dolāru lielu peļņu.

Mantu izcelsme netiek slēpta: tas ir gan „oriģināls”, kas ir pašu saimnieku savākts un iepakots, gan „door to door” procesa rezultātā savāktas mantas. Noteiktās dienās ģimenes izliek ārpus mājas firmas-iepakotāja iedotos maisos saliktās mantas. Šī firma maksā par licenci valstij, atbrīvojot cilvēkus no nevajadzīgām mantām.

Arī pie tirdzniecības centriem atrodas speciāli konteineri, kur nonāk mantas no vitrīnas (tās netiek pārdotas) un tās, kas palikušas pēc izpārdošanas. Te atrodams daudz brendu apģērbu ar visām firmas un cenu zīmēm.

5.mīts. Second-hand mantas tiek pārdotas tikai uz svara.

Viss atkarīgs no veikala. Labi aprīkotos paviljonos apģērbs ir akurāti sakarināts uz pakaramajiem, izvietots pēc krāsu gammām un tiek pārdots katrs apģērbs atsevišķi. Iepatikušos mantu var piemērīt. Uz svara parasti ir prece, kas nav ilgi pārdota second-hand-veikals (7)vai pirmās kategorijas mantas, lai gan, arī te šad tad var atrast jaunu, kvalitatīvu apģērbu.

Japāņiem ir teiciens: nabags ir tas, kurš jūtas neapmierināts. Ja tev liekas, ka iepirkšanās šādos veikalos nav domāta tev, tātad tev ir taisnība. Bet, ja tu jūti, ka tas ir tev pieņemami un, ja tu esi oriģinālu, interesantu mantu meklējumos, tad tie ir domāti arī tev.

Šie veikaliņi ir ļoti dažādi…Iespējams, tu pēc kāda laika atradīsi „savu” veikaliņu, kurā šad tad sameklēsi kaut ko tādu, kas tavu garderobi padarīs īpašāku un atšķirīgu?

Nākamreiz publikācija būs par to, kā second-hand veikalos iepirkties.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Pagājušajā publikācijā par second hand veikaliem izskatījām piecus mītus, kuru dēļ šajos veikalos neiegriežas ļoti daudzas sievietes. Savukārt, š ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata