3 jautājumi sev – lai pareizi ēstu un notievētu

ka_atbrivoties_no_liekajiem_kilogramiem

Daudzām sievietēm, kuras ik pa laikam cīnās vai diezgan regulāri cīnās ar liekajiem kilogramiem, liekais svars „atnāk atpakaļ” nepareizas ēšanas dēļ. Un visbiežāk šie kaitīgie paradumi paņemti līdzi mantojumā jau kopš bērnības.

No šiem bērnībā jau ielāgotajiem ēšanas paradumiem atbrīvoties nav viegli un, ja cilvēks ir pieradis ēst daudz salda un apēst vairāk, nekā organismam nepieciešams, atbrīvoties no tiem ir grūti. Bet IR iespējams!

Daudzas sievietes lieko svaru uzņem, apprecoties. Un tas notiek tikai tamdēļ, ka vēlas izdabāt saviem vīriem un to tik vien dara, kā visu laiku gatavo kaut ko gardu. Un kā gan var no šo gardumu garšošanas atturēties pati kulināre?

Bet kā tad rīkoties? Kā pareizi ēst, lai notievētu? Patiesībā ir jāievēro tikai 3 pareizas ēšanas postulāti, kuri atbild uz jautājumiem: Ko, Kur un Kad un jānosaka sava izsalkuma pakāpe.

Kā pareizi ēst, lai notievētu?

1. KO?

Neēst visu, kas pagadās un pārāk kalorijām bagātus, acīmredzami kaitīgus un nekvalitatīvus produktus. Kopsummā – nepiestūķēt savu kuņģi ar visu, kas pagadās pa rokai, lai tikai mazinātu izsalkuma sajūtu. Vienmēr pievērs uzmanību tam – KO TU ĒD.

Pārskati savu ēdienkarti un apsver, kādus produktus no tās būtu jāizslēdz uz visiem laikiem. Ir pilnīgi skaidrs, ka jāatsakās būs no tā, ko tu acīmredzami ļoti mīli, piemēram, kūkas, saldumus, kūpinājumus, kečupu, majonēzi utt. Sarakstu turpini pati.

Par trīs minūšu šo gardumu baudīšanu tu samaksā ar savu skaistumu un veselību. Atceries par to vienmēr!

Daudzas sievietes sevi mierina ar to, ka vēl tikai šodien viņas pamielosies, bet rīt jau sēdīsies uz diētas vai nopirks kādu svara zaudēšanas brīnumlīdzekli. Bet rezultātā… uz diētas neviens „neuzsēžas”, bet brīnumlīdzekļi tā arī nepalīdz.

2. KUR?

Nu te viss ir skaidrs – tas nozīmē neēst kur pagadās. Uz ielas, esot kustībā, transportā, mājās, skatoties televizoru vai, pļāpājot pa telefonu. Nebūtu ik pa laikam jāapsēžas pie tējas vai kafijas krūzes (kur noteikti blakus ir arī kāda kūciņa…) ar darba kolēģiem.

3. KAD?

Arī te viss ir vienkārši – neēd tad, kad nav bada sajūtas! Kompānijas un garlaicības pēc, tāpēc ka pacienāja vai vienkārši tāpēc, ka prātā ienāca doma: „un kāpēc gan kaut ko neapēst?” Protams, neēst pēc 20:00 vakarā un vēl jo vairāk – naktī.

Ja tu iemācīsies neēst visu, kas pagadās, kur pagadās un kad pagadās – tu nevarēsi nenotievēt! Vienmēr, kad ieraudzīsi ēdienu un tev radīsies vēlme to apēst vai panašķoties, atcerieties šos trīs jautājumus!

ka_pareizi_est

Nosaki sava izsalkuma formu.

Un vēl tev ir jāzina, ka ir trīs izsalkuma sajūtas formas, un, ja tu iemācīsies tās atšķirt, no savu liekā svarā atbrīvosies diezgan viegli.

Ir trīs “es gribu ēst” tipi: lingvālais, faringālais un gastrālais.

Lingvālais izsalkums ir balstīts tikai uz kaprīzēm. Tu absolūti nemaz nejūties izsalkusi, un, iespējams, pat pirms dažām minūtēm paēdi pusdienas, bet, ieraugot konfekti, kūku vai citu gardumu, uzreiz ķeries klāt, lai to apēstu un absolūti nedomā par sekām. Tas var būt neapdomīgs ieradums kopš bērnības, kad mamma teica, ka konfekti dabūsi tikai tad, kad paēdīsi. Bet tas var būt arī “īslaicīgs prāta aptumsums” vai „nolekšana no diētas” piemēram, stingras diētas laikā. Vārdu sakot, kuņģis bada signālus neraida, bet tu vienalga kaut ko ēd!

Faringālā bada sajūta balstās uz ieradumiem, kas saistās ar stingri ieplānotajiem ēdienreižu laikiem. Respektīvi, nav tik svarīgi, vai tev gribas ēst vai nē, vai tu jūties izsalkusi vai nē, bet konkrētā laikā tu sēdies un ēd. Jā, var jau padomāt, ka nekas slikts tajā visā nav, jo tiek taču ievērots noteikts režīms…

Bet problēma ir tā, ka šādā brīdī cilvēks ēd tik daudz, cik ir nepieciešams (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē) pēc ieraduma un nevis atkarībā no tā, cik viņš ir izsalcis. Piemēram, ja plkst.13:00 ir pieņemts apēst pirmo, otro un trešo ēdienu, tātad tā arī tiek darīts. Un nav svarīgi, gribas ēst vai nē. Problēma ir tā, ka tad, kad tevi pie galda nedzen izsalkums, sāta sajūtas momentu kontrolēt ir grūti un var pieēsties līdz nemaņai.

Pareizā sajūta ir gastrālais izsalkums. Ja tā ir tavējā sajūta, tad maz ticams, ka tev ir liekais svars. Tas nozīmē, ka tu pilnīgi kontrolē laiku, procesu un mēra sajūtu.

Tu taču noteikti zini, ka piesātinājuma signāls līdz smadzenēm nonāk ar novēlošanos, tāpēc jāēd ir lēnām un uzreiz pēc pirmā signāla maltīte ir jāpārtrauc (pat tad, ja uz šķīvja vēl ir palicis ēdiens). Pavisam drīz uz tava šķīvja nekas pāri nepaliks, jo tu tajā liksi tik daudz, cik spēj apēst. Ja liekas, ka ir par maz, labāk pielikt klāt vēl.

Ja mums nebūs vienalga, ko mēs ēdam, ja ievērosim 3 jautājumus (kur, kad, ko), nebūsim dikti kāras uz saldumiem, neēdīsim kompānijas pēc vai šādā situācijā iztiksim ar sulas vai tējas glāzi, problēmu ar lieko svaru mums nebūs un speciālas diētas mums vairs nebūs vajadzīgas.

Tagad par to, kā pareizi ēst, lai notievētu, tu zini nedaudz vairāk. Protams, tas nav viss, bet arī tas var ļoti daudz tev palīdzēt, pie tam nevis uz pāris mēnešiem. Ievies šo principu „ko, kur, kad” uz visu savu mūžu. Un katru reizi, kad tu sēdīsies pie galda, pajautā sev, kurš no izsalkumiem tevi tur nosēdināja. Tu redzēsi, ka, tā rīkojoties, tu ar laiku pārveidosi gan savus ēšanas paradumus, gan sava organisma „stiķus un niķus”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata