10 pazīmes, kas liecina par ūdens trūkumu organismā
Normālas organisma darbības laikā ķermeņa signāli par ūdens trūkumu izpaužas kā slāpes… bet ne vienmēr ir jāvadās pēc ķermeņa reakcijas vien.
Organisms signālus par ūdens trūkumu var arī nedot, jo cilvēki savas slāpes apslāpē, lietojot šķidros produktus (sulas, kafiju, tēju, bezalkoholiskos dzērienus un alkoholiskos dzērienus utt.), pie tam aizmirstot dzert parastu, tīru ūdeni.
Kāpēc tīra, vienkārša ūdens lietošana ir tik svarīga? Ūdens trūkums organismā veicina svarīgu vielmaiņas procesu traucējumus, kavē toksīnu izvadīšanu un izraisa dehidratāciju. Krasas dehidratācijas iemesls var būt sakarsis, vējains laiks, paaugstināta ķermeņa temperatūra, slimība, pastiprināta svīšana, caureja un vemšana utt.
Vēl bīstamāks ir pastāvīgs ūdens trūkums, jo cilvēka organisms ar laiku pārkārtojas, un ūdens trūkums kļūst pat nejūtams. Turklāt, ja organismā pastāv krass ūdens trūkuma risks, ievērojami pasliktinās arī pašsajūta, kad nepieciešama kļūst pat medicīniskā palīdzība.
Noteikt to, vai organisms saņem pietiekošu ūdens daudzumu, palīdzēs sekojošas pazīmes:
Sausuma sajūta mutē. Šis ir pirmais mūsu organisma signāls, ka ūdens patēriņš ir zemāks par nepieciešamo. Tādu šķidrumu lietošana, kā, piemēram, sulas, kafija vai tējas, nepieciešamo līmeni atjaunot nepalīdzēs. Organismam nepieciešams tīrs ūdens!
Ādas sausums. Ādas stāvoklis ir ļoti tieši saistīts ar to, ko mēs ēdam vai dzeram. Tāpēc, ja ir parādījušās sausas ādas pazīmes, vairumā gadījumu tas nozīmē, ka tavam organismam trūkst ūdens.
Spēcīgas slāpes. Parasti šāda parādība, kad tu izdzer daudz ūdens, bet slāpju sajūta nepāriet, ir īslaicīga. Šis stāvoklis liecina vairs ne par nelielu ūdens trūkumu organismā, bet gan par spēcīgu dehidratāciju, un tādējādi organisms cenšas kompensēt deficītu. Iemesls šādam stāvoklim var būt alkohola lietošana.
Sausuma sajūta acīs. Var būt arī neliela nieze, dažreiz acu baltumos pieplūst asinis. Tas ir saistīts ar asaru kanālu izžūšanu ūdens trūkuma dēļ, un tas acīm var radīt lielu kaitējumu. Šim simptomam īpaša uzmanība jāpievērš cilvēkiem, kuri valkā kontaktlēcas.
Urīna daudzuma samazināšanās un tā krāsas nomaiņa uz tumšāku. Vispārpieņemta urīna daudzuma norma nepastāv, jo katra cilvēka ķermenis tas ir individuāls, tomēr, ja tu pamani urīna daudzuma un krāsas izmaiņas, ir vērts pievērst uzmanību tam, cik daudz ūdens tu patērē.
Sirdsdarbības ritma un pulsa ātruma izmaiņas. Tas notiek tāpēc, ka asinis kļūst biezākas, jo ūdens trūkuma dēļ organismā, asinis zaudē savu plūstamību un tās cirkulācijas ātrums samazinās. Tas viss palielina slodzi uz sirdi un nelabvēlīgi ietekmē orgānu piesātinājumu ar skābekli, kas vēlāk var izraisīt nopietnas slimības.
Sāpes locītavās. Tās izpaužas daudziem cilvēkiem, neatkarīgi no vecuma. Tās var rasties arī pēc treniņa vai būt pastāvīgas. Skrimšļaudu sastāvā visvairāk (aptuveni 80 procenti) ir ūdens, kas ir nepieciešams locītavu aizsardzībai no savstarpējas berzes, tāpēc ūdens trūkuma dēļ locītavās var parādīties sāpes.
Muskuļu masas samazināšanās. Muskuļos vairāk nekā 50 procenti ir ūdens. Un ūdens trūkuma organismā dēļ tā apjoms samazinās ne tikai asinīs, skrimšļu audos, bet arī katrā šūnā, tai skaitā arī muskuļu šūnās. Tāpēc, sporta nodarbību vai citas slodzes laikā ik pa laikam, kaut vai nelielos daudzumos, ieteicams dzert tīru ūdeni.
Hronisks miega trūkums un pastāvīgs nogurums. Šie ir palielinātas asins viskozitātes un skābekļa trūkuma simptomi, kas rodas no nepietiekama ūdens daudzuma organismā. Patiesībā tas ir nevis miega, bet gan ūdens trūkums, tāpēc, lai vai cik daudz cilvēks negulētu, miegainības sajūta nepāries.
Gremošanas problēmas. Visi gremošanas trakta orgāni pieprasa mitrināšanu. Piemēram, bez pietiekama mitruma daudzuma kuņģī samazinās gļotu blīvums, kā rezultātā kuņģa skābe var kaitēt gremošanas orgāniem. Visbiežāk tieši tas ir grēmu un citu gremošanas problēmu rašanās iemesls.
Visbiežāk par ūdens nepieciešamību mēs lasām rakstos, kur tiek runāts par lieko svaru. Bet izrādās ne mazāk, ja ne vairāk tas nepieciešams ir veselības saglabāšanai.
Izdzertā ūdens daudzumam jāseko pastāvīgi. Jo vecāks cilvēks kļūst, jo vieglāk ķermenis zaudē ūdeni, tāpēc ar gadiem izdzertā ūdens daudzums ir jāpalielina. Atceries, ūdens trūkuma dēļ izraisītie bojājumi organismā netiek novērsti ātri, tāpēc nevajadzētu cerēt uz to, ka, tiklīdz tu sāksi lietot pietiekošu ūdens daudzumu, visi simptomi, nekavējoties izzudīs, bet, lai problēmas vairs neatgrieztos, ir jāizveido savs ūdens lietošanas režīms un tas ir arī jāievēro.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Dietologi apgalvo: lai notievētu, ir jādzer ūdens. Jebkuras diētas efektivitāte ir atkarīga no izlietotā šķidruma daudzuma. Ne vienmēr aptauko ...
Daudzas slimības labi reaģē un pat tiek ārstētas, izmantojot vienkāršu un ērtu metodi, kas bija zināma japāņiem jau daudzu gadu simtu garumā. Sil ...
Ūdens ir unikāla substance - tas ir dzīvības uzturētājs uz Zemes. Neviena dzīva organisma šūna bez ūdens nespēj eksistēt, tātad arī pats organisms ...
Ja tu esi nolēmusi atbrīvoties no liekajiem kg, tad, lai kontrolētu savu svaru un rezultātus, tev būs regulāri jāsveras, jo regulāri novēr ...
Visi dārzu un puķu mīļotāji zina – laistīšanai vislabākais ir lietus ūdens. Tas gan līstot uz zemi, nedaudz savāc gaisā esošos putekļus, īpaši, ka ...
Tags: dehidratācija, ūdens lietošana, ūdens trūkums organismā
Ko citi saka: