Viņi dzīvoja ilgi un laimīgi

laimiga lauliba (3)Jau no bērnības mēs zinām, ka visas pasakas beidzas ar kāzām. Žēl, bet tautas pasakas ģimenes dzīves tēmā neiedziļinās.

Vai ir iespējams izvairīties no kļūdām un nodzīvot ilgi un laimīgi?

Amerikas pilsētas Sietlas universitātes psiholoģijas profesors Džons Gotmans un matemātikas profesors Džeims Murejs jau 10 gadus pēta un seko 700 ģimenes pāru dzīves peripētijām.

Rūpīgā pāru novērošana un analīze ļāva izstrādāt unikālu formulu, kas ar 95% precizitāti spējīga noteikt cik ilgu laiku laulātais pāris spēs nodzīvot kopā un kas viņus spētu izšķirt – tikai nāve vai daudzie kopdzīves zemūdens akmeņi.

Amerikas zinātnieku metode ir pamatota uz starp vīru un sievu radušos domstarpību analīzi. Lai iegūtu objektīvus rezultātus, zinātnieki pēc konkrētas skalas novērtē laulāto dažādās intonācijas, mīmiku, žestus un atkarībā no emociju nokrāsas, katram dod konkrētu punktu skaitu. Piemēram, joks, kas partnerī rada smaidu tika novērtēts ar +2, bet negatīvās nokrāsas vārds „muļķis” tika novērtēts ar – 4 punktiem. pareizi strideties

Pētījumu laikā vīram un sievai tika piedāvāts uzsākt strīdu par viņiem svarīgām tēmām, kas spētu radīt emocijas. Tās ir tādas tēmas kā, piemēram, nauda, sekss, politika un bērnu audzināšana. Diskusiju laikā zinātnieki veica abu laulāto negatīvo un pozitīvo signālu uzskaitījumu.

Tika konstatēts, ka visstiprākie pāri pat vētrainu debašu laikā spēja demonstrēt tiešus vai netiešus mīlestības apliecinājumus. Tie varēja būt pieskārieni vienam pie otra, draudzīgi žesti, nevainīgi joki, ironija un pašironija. Tai pašā laikā problemātiskie pāri operēja ar agresīviem žestiem un mīmiku, izmantoja sarkastiskas piezīmes un visādos veidos izrādīja dusmas un nepacietību.

Vai pastāv laimīgas kopdzīves noslēpums?

Ideālas attiecības – tie ir pieci pozitīvi signāli pret vienu negatīvu.

Tieši šādas proporcijas ievērošana garantē ilgu un laimīgu kopdzīvi. Šādā gadījumā laulātie viens par otru interesi nezaudē, bet ģimenē valda miers un mīlestība.

Labu attiecību ienaidnieks – vienaldzība, kad laulātie strīdās, viens otru nejūtot un nedzirdot. Skumt, dusmoties un izteikt sašutumu var, bet unisonā, uzskata zinātnieki.

Tomēr, tie nav visi padomi, kurus psihologi sniedz laulātiem pāriem. Zinātnieki, kas darbojas dažādu valstu pētnieciskajās iestādēs, piedāvā savus laulību stiprināšanas padomus.

pienakumu sadalijums gimeneLūk, daži no tiem:

 • Laulāto vecums. Vīnes institūta darbinieki ir konstatējuši, ka visstiprākās laulības ir tās, kurās vīrs ir par 4-6 gadiem vecāks par sievu.
 • Konkrēts pienākumu sadalījums ģimenē. Nav svarīgi kurš mazgā traukus un kurš pelna naudu. Svarīgākais, lai katrs darītu to, kas viņam izdodas vislabāk un lai viņs zina, ka otrs partneris var viņam uzticēties. Tieši šādā salikumā partneri katrs uzņemas savu atbildību, tādejādi abi divi stiprinot partnerību.
 • Regulāra komunikācija vienam ar otru. Amerikas psihologs Alans Berdžestls uzskata, ka, lai saglabātu brīnišķīgas attiecības, ir katru dienu jāsazinās vismaz pusstundu. Diemžēl, daudzi pāri nespēj atļauties šādu minimālu komunikācijas devu…laimiga lauliba (5)
 • Pietiekoši ilgs pirmslaulību periods. Teksasas psihologi ir konstatējuši, ka optimālajam „puķu un konfekšu periodam” jāilgst apmēram pusotru gadu. Jaunlaulātie, kas pārlieku ātri vēlas tikt vīra un sievas kārtā, drīz vien var izšķirties nepamatoto cerību dēļ. Un otrādi – tiem, kas satiekas ilgu gadu garumā, drīzāk, trūkst vienam par otru pārliecības. Tas vēlāk var ietekmēt viņu kopdzīvi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Cik pareizi spriež Igaunijas eksperti, sakot, ka liekais svars traucē tikai tām sievietēm, kas ir laulībā nelaimīgas, var saprast tikai sieviete, ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata