Piecas svarīgākās dzīves gudrības

 

laime_vecumdienasKornela universitātes (Cornell University) profesors Karls Pilemers veica 1500 cilvēku aptauju vecumā no 70 līdz 100 gadiem un vairāk.

Pētījumu laikā viņš taujāja sirmgalvjiem par viņu dzīves pieredzi un veiksmīgas dzīves noslēpumiem. Aptaujas rezultāti un to analīze kļuva par grāmatas „30 Lessons for Living: Tried and True Advice from the Wisest Americans” pamatu. Lūk, pieci galvenie šī saraksta secinājumi.


1. Par dzīves īslaicīgumu.

Runājot ar mājsaimniecēm, uzņēmējiem un pat bijušo pilotu, Pilemers sarunu sāka ar vienkāršu jautājumu: "Kāds ir vissvarīgākais secinājums, ko esat izdarījuši, savas dzīves laikā?"

Tikšanos laikā vecajiem ļaudīm tika jautāts arī par viņu ģimenes dzīvi, bērniem, naudu, darbu, novecošanu un veselību. Pārsteidzoši, bet lielākā daļa pieminēja dzīves ritējuma ātrumu.

Pirmais padoms: "Atceries, ka dzīve ir īsa."

2. Par karjeru.

Kaut arī daudzi respondenti ir piedzīvojuši grūtus ekonomiskos laikus, viņi neiesakalaimigs_vecumdienas jauniešiem meklēt stabilu un labi apmaksātu darbu. Tā vietā, viņi teica: "Nodarbojieties tikai ar to,kas jums patīk”.

Ņemot vērā to, ka dzīve ir īsa, viņi visi rekomendēja atrast darbu, kas nestu prieku, gandarījumu un būtu noderīgs citiem. Pēc viņu domām, nav vērts vairāku gadu garumā tērēt laiku tam, kas jums nepatīk.

Otrais padoms: “Dari to, kas tev patiešām patīk.”

3. Par veselību.

Pateicoties šodienas medicīnas tehnoloģijām, neveselīgs dzīves veids nenozīmē ātru nāvi. Visbiežāk tas nozīmē patīkamās vecumdienu dzīves daļas samazināšanos. Cilvēki, kas ir dzīvojuši neveselīgu dzīvesveidu, parasti 20, 30 vai pat 40 gadu garumā cieš no hroniskām slimībām.

Tā vietā, lai dotu padomus par "regulāru dārzeņu lietošanu," "miega ilgumu" un "smēķēšanas atmešanu", pētījuma dalībnieki nepārtraukti deva vienu un to pašu padomu:

Trešais padoms: „ Izturies pret savu ķermeni tā, it kā tu gatavotos to izmantot līdz pat 100 gadu vecumam."

4. Par vislielāko nožēlu.

Jautājot par vislielāko nožēlu, vecie ļaudis neatcerējās savus kreisos soļus, atkarību no kaut kā vai apšaubāmu biznesu. Viņi gandrīz vienbalsīgi atbildēja: "Cik žēl, ka es tik daudz laika ziedoju bažām."

Ceturtais aptaujāto padoms: "Netērē savu dzīvi bažām."

 

5. Par laimi.

brivibaŠis svarīgais padoms ir saistīts ar atbildību par savu personīgo laimi. Lai gan tas izklausās pēc klišejas, cilvēki, kuri savu dzīvi ir nodzīvojuši, vienmēr saka šādi: "Jauniešiem ir tendence domāt, ka viņi var būt laimīgi tikai tad, ja kaut kas notiek. Bet ar gadiem mēs saprotam, ka mums ir jābūt laimīgiem neskatoties ne uz ko.”

Piektais padoms: "Nesaisti savu laimi vai laimes sajūtu ar kaut ko. Esi laimīgs pats par sevi un par spīti visam.”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata