Pavasara pumpuru spēks un dažas īpašas receptes…

cerinu_pumpuri

Tieši pēc tā, kā piebriest vēl kailo koku pumpuri, mēs saprotam, ka pavasaris ir klāt! Un šajā laikā būtu pavisam negudri neizmantot tos dabiskos ārstnieciskos līdzekļus, kurus mums dāvā pati daba.

Domāju, ka nevienai no mums nav noslēpums, ka koku un krūmu pumpuri spēj palīdzēt mums tik galā ar daudzām kaitēm. Pavasarī tie uzkrāj maksimālo bioloģiski aktīvo vielu daudzumu un gaida savu stundu, lai pārvērstos dzinumā, lapiņā vai ziediņā. Vai tu iedomājies, kāds tajos ir spēks?

Ārstnieciskos nolūkos izmanto gan bērzu, gan papeles, gan priedes un egles, gan apses un ceriņu un daudzu citu koku un krūmu pumpurus. Šodien par dažiem no tiem.

1. Ļoti vērtīgi ir ceriņu pumpuri. Tas ir lielisks pretdiabēta līdzeklis. Ceriņu pumpuri satur daudz tanīnu un bioflavonoīdu. Katru dienu sakošļājot dažus ceriņu pumpurus, ievērojami uzlabojas gremošana.

Ceriņi ir zāles pret 1000 slimībām. Gan ceriņu pumpuros, gan lapās ir askorbīnskābe, sveķi, fitoncīdi un ēteriskā eļļa. Lūk, dažas receptes.

Šī ziedes recepte domāta neiralģijas, artrīta un radikulīta ārstēšanai. Sasmalcini ceriņu pumpurus, sajauc ar 4 ēdamk. vazelīna un ar šo smēri ierīvē sāpošās locītavas. Ieziesto vietu jāietin siltā vilnas šallē.

beech

Galvassāpju gadījumos pie pieres vai deniņiem jāpieliek sasmalcinātu, svaigu ceriņu pumpuru vai lapiņu putriņa.

beech

Slikti dzīstošas, pūžņojošas rētas un trofiskās čūlas var ļoti veiksmīgi dziedēt ar svaigām ceriņu lapām. Rētu pārklāj ar labi nomazgātām lapām un nosaitē. Pirmajā dienā apsēju maina 3-4 reizes, bet turpmāk – 1 reizi diennaktī.

beech

Lai samazinātu cukura līmeni asinīs, ar koka piestiņu jāsasmalcina 1 ēdamk. ceriņu pumpuru, jāpārlej tos ar 1 glāzi verdoša ūdens, jānotur 6 stundas un jālieto pa 1-2 ēdamk. 3 reizes dienā. Ārstēšanās kurss ilgst 3-4 nedēļas.

2. Mums visiem labi zināms terapeitiskais līdzeklis ir bērzu pumpuri, kas tiek iekļauti kuņģa, locītavu un onkoloģisko slimību līdzekļu sastāvos.

3. Ķiršu pumpuri palīdz ārstēt vairogdziedzeri. Ja tev ir dārzs, ir lietderīgi laiku pa laikam tajā pastaigāties un apēst dažus ķiršu pumpuriņus.

4. Visu skujkoku pumpuri ir ļoti vērtīgi bronhopulmonālo slimību gadījumos. Starp citu, no maziem priežu čiekuriņiem bērniem var vārīt ievārījumu. Bērniem tas ļoti patiks. Šāds ievārījums ļoti labi palīdz klepus gadījumā.

priezu_ciekuri

Priežu čiekuru ievārījuma recepti vari izlasīt šeit >>>.

5. Viena ļoti interesanta ābeļu pumpuru recepte… Visi, kuriem ir dārzs, pavasaros apgriež ābelēm zarus. Tā rezultātā bieži vien veidojas liela zaru kaudze, kuru visbiežāk mēs izmetam laukā. Bet izrādās, ja mēs pumpuriņus nolasītu un tos pārlietu ar sviestu, nedaudz pavārītu un izkāstu, mēs iegūtu ziedi, ar kuru, viegli iemasējot deniņus, mēs atbrīvotos no galvassāpēm, bet bērniem tā noderēs, ja viņi slikti runā vai ir pārņemti ar spēcīgām bailēm. Šī smēre īpaši noderīga ir meitenītēm, jo ​​ābeles ir tīri sievišķīgs koks. Ziedes pagatavošanai uz 100 gramiem pumpuru jāņem 200 gramus sviesta.

6. Īpaši vērtīgi ir papeļu pumpuri. Tie brīnišķīgi darbojas, tāpat kā propoliss un ārstē ļoti daudzas vīriešu slimībām (īpaši prostatītu). Jaunajā mēnesī 100 gr. mazu pumpuriņu pārlej ar degvīnu un atstāj uz 14 dienām ievilkties. Jālieto pa 10-15 pilieniem dienā, ne vairāk.

7. Asinsvadiem ir ļoti noderīgi mežrozīšu, vilkābeļu un aroniju pumpuri.  Tas nenozīmē, ka mēs ejam pie koka un kā zaķi noēdam visus pumpurus nost. Būs absolūti gana ar 2-3 pumpuriem. Tie ir ļoti ieteicami cilvēkiem ar asinsvadu problēmām un redzes traucējumiem.

8. Pavasarī tiek apgriezti arī jāņogu krūmi un šo krūmu pumpuri ir labs anti-alerģisks līdzeklis, kas vienlaicīgi sakārto arī visu organisma sistēmu.

pumpuri_veselibai (2)

Pumpuriņus var košļāt svaigus, bet var no tiem arī uzvārīt smaržīgu tēju. Lai tie paspētu ūdeni piesātināt ar vērtīgajām uzturvielām, būs absolūti gana, ja uz 5 minūtēm tiem uzliesim karstu ūdeni. Pastaigu laikā plūksim un košļāsim vismaz pa 1-2 dažādu koku pumpuriņiem. Tie visi pozitīvi ietekmē mūsu organismu kopumā. Galvenais – nepārcensties, un, ja vien neesat slimi, neaizraujieties tikai ar kāda viena, konkrēta koka vai krūma pumpuriem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
  • marcus

    ābolu pumpurus var arī pie tējas pievienot, ļoti garšīgi

     
     
     
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata