Krāsu filozofija vēlmju piepildīšanai

 

krasu_filozofijaBuduars.lv vebināru dzīve rit savā ritmā un laiku pa laikam satiekam atkal kādu interesantu cilvēku, kas uzzinot par šāda veida iespēju – iepazīstināt mūs ar savām zināšanām un nest tās pie mums, priecājas par sadarbības iespējām.

Šīs sarunas tēma ir ļoti interesanta un savdabīga – „Krāsu filozofija vēlmju piepildīšanai”. Esam dzirdējušas par krāsu terapiju, varbūt diezgan vispārīgi par krāsu ietekmi, taču krāsu filozofija, kā izrādās, ir daudz dziļāka un krāsas mums var palīdzēt daudzās jomās.

Novembrī pie mums sāksies jauns vebināru cikls, kuru vadīs Mākslas bakalaure, Pedagoģijas Maģistre, uzņēmēja un personīgās izaugsmes trenere Jeva Karabeško un šīs dienas sarunā ar viņu mēģināsim uzzināt, ko mēs varam iegūt, izzinot krāsas.

Jeva, strādājot par vizuālās mākslas pasniedzēju, ir arī radījusi jaunu pieeju mērķu sasniegšanai, kas sevi attaisno ar lieliskiem rezultātiem – Mandalu zīmēšanu.

Jautājums: Sakiet, Jeva, kā izmantojot krāsas, mēs varam savu dzīvi padarīt laimīgāku, veiksmīgāku un harmoniskāku? Kas ir krāsu noslēpums?

Jeva Karabeško: Tas ir ļoti vienkārši! Katrs no mums zina, kādas krāsas mums patīkJeva_karabesko un kādas nē. Jau šīs paša zināšanas pieņemšana, tas notiek tad, kad ļaujamies, var ļoti uzlabot mūsu pašsajūtu, mūsu emocionālo stāvokli. Iedomājaties, ka mums apkārt vairāk būtu to krāsu, kuras mums patīk.

Otra lieta, ka apkārt mums ir arī citi cilvēki. Visi zina, ka pirmais iespaids veidojas ļoti īsā laika brīdī, līdz 5 sekundēm. Pat ja mēs klusējam, tas, kā mēs izskatāmies nodod cita cilvēka zemapziņai (intuīcijai) ļoti daudz informācijas par mums un viņš šajās piecās sekundēs izveido par mums priekšstatu, kurš var palikt nemainīgs gadiem. Šī informācija nāk no mūsu vizuālā tēla. Daļa no šī tēla ir krāsa. Tikai daži piemēri un mēs saprotam, par ko iet runa: „sieviete sarkanā kleitā” vai „vīrietis melnā apmetnī”, vai „meitene rozā svārciņos”…

Krāsu noslēpums ir mākslā apzināties, ko tu vēlies teikt apkārtējai pasaulei par sevi un tajā, ko tu vari izvēlēties sev no apkārtējās pasaules bezgalīgās krāsainības personīgi sev, lai padarītu savu dzīvi laimīgāku, veiksmīgāku un harmoniskāku vienkārši izdarot sev vislabāko izvēli – ielaižot savā vidē tās krāsas, kuras tieši tev dod spēku un rod patīkamas emocijas, izvēlēties tādu apģērbu, kurš parāda citiem tavas labākās īpašības pat bez vārdiem.

Jautājums: Esat radījusi arī pati savu sistēmu – kā zīmējot katra savu Mandalu varam piepildīt savas vēlmes. Kas ir Mandala un kā nonācāt pie šādas domas un sajutāt, ka tieši Mandala būtu tā, kas varētu šādi darboties un atnest lieliskus rezultātus?

Jeva: Ja teikt vienkārši – mandala ir zīmējums aplī. Parasti mandala ir simetriski piepildīta ar dažādām formām un krāsām. Gandrīz katrā kultūrā mēs atradīsim simbolus, kuri pēc būtības ir mandalas. Piemēram, viena no senākajām mandalām izskatās kā aplis, kura viducī ir punkts. Aplis simbolizē visumu, punkts simbolizē Dievu (Radītāju), kurš šo visumu radīja.

rinkis_un_punkts_vidu

Citās kultūrās tādā pašā mandalā punkts simbolizē cilvēku, bet aplis apkārt simbolizē cilvēka dzīves robežas, ja tā varētu teikt. Tagad iedomājaties, ka mēs paņemam apli, kurš simbolizē visumu un Dievu centrā un uzliekam precīzi uz tā apļa, kurš simbolizē cilvēku un viņa dzīvi. Kur tad ir Dievs? Sanāk, ka kaut kur ļoti tuvu cilvēkam, faktiski, tur pat, kur cilvēks. Un ja Dievs ir turpat blakus, un kad mēs to saprotam, tad daudz kas kļūs iespējams.

Mana metodes balstās uz apzinātu apļa piepildīšanu ar to, kas mums, katram individuāli, patiešām ir svarīgs. Manas metodes ir vienkāršas un viegli īstenojamas, īpaši tad, ja ir apgūta pamata informācija par krāsu, formu un skaitļu simboliku, un ietekmi uz mūsu zemapziņu. Pēdējos gadus šo ietekmju kopumu es saucu par krāsu un formu filozofiju, jo tieši jēdziena izpratne un atbildes uz noteiktajiem jautājumiem, rod pareizo risinājumu kopumu, kuru manā metodē mēs apzināti ieliekam zīmējumā. Un viss sāk notikt.

Jautājums: Kā šī mūsu zīmētā Mandala darbojas? Varbūt varat pastāstīt arī kādu piemēru?

Jeva: Iedomājaties, ka cilvēks ļoti apzināti koncentrējas uz noteiktu vēlmi un ,sekojot soli pa soli noteiktajai metodikai, izveido simetrisku zīmējumu aplī. Apzināti, soli pa solim, piepilda to ar formām un krāsām, piepilda ar vērtību simboliem un dziļāko personīgo nozīmi. Mandala vienmēr izveidojas skaista, jo viss simetriskais ir skaists. Un tad tas mandalas skaistums saslēdzas ar emocijām, kuras cilvēks lolo izjust tad, kad vēlme piepildīsies, un jau no tā vien viņš jutīsies labāk un rīkosies pārliecinātāk. Parasti, tiem cilvēkiem, kurus saista krāsu pasaule, arī rezultāts pēc mandalas mērķu sasniegšanai zīmēšanas atnāk krietni ātrāk.

jevas_mandala

Es pati gandrīz pirms katra man nozīmīga pasākuma zīmēju mandalas jau kādus 13 gadus. Man viss notiek! Vienreiz gan sanāca smieklīgi. 2008.gada decembrī zīmēju mandalu veiksmīgajam 2009.gadam un uz tās uzzīmējās māja pie jūras. 2009.gada maijā manam vīram piedāvāja sadarbības kontraktu Beļģijā. No 2009.g. jūlija līdz 2011.gada augustam mēs dzīvojām mājā pie Ziemeļjūras. Vīrs smējās: „Nākamreiz , kad zīmēsi mandalā jūru, precizē, kas tā ir par jūru”.

Sarmīte: Šī ir man pašai un droši vien daudzām sievietēm pietiekoši sveša un vēl nezināma tēma. Domāju, ka mums kopīgi būs ļoti daudz interesantu atklājumu gan par krāsām, gan par Mandalas zīmēšanu un arī par to, ko viss šis process mums katrai atnesīs! Un noteikti iepazīsim arī sevi no mākslinieciskās puses mazliet, jo zīmēsim taču arī pašas savu Mandalu, vai ne? Lai mums kopā izdodas!

Jeva: Izdosies! Pārbaudīts!

Uz tikšanos BEZMAKSAS IEPAZĪŠANĀS VEBINĀRĀ 5.novembrī.

Interesanti raksti :

 • Daudzām no mums noteikti garderobē ir arī zilā krāsa. Un vismaz dažām no jums noteikti ir jautājums – kādas krāsu kombinācijas ar šo krāsu var v ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata