Ieziemosim ūdensaugus

 

udensaugu_ieziemosanaMan gadījies liels bonuss – dzīvoju pie ezera, kurā zied baltās ūdensrozes, dzeltenās lēpes. Krastos skalbes un baldrjāņi.

Bet ko lai dara, ja gribas savu zilas debess gabaliņu ūdenī, savu ezeru, dīķīti…nu kaut arī tikai toverī vai mucā? Kur likt augus pa ziemu, kā pārziemināt un saglabāt savus mīluļus? Par to arī parunāsim.

Labā ziņa ir tā, ka savu mini ūdenskrātuvi vari iegūt pat uz balkona vai nelielas terases. Par ierīkošanu parunāsim pavasarī, tagad informācija tiem, kuriem jau ir mājās savi ūdensaugi. Nāk rudens, būs barga ziema. Augi ir jāieziemina.

udensaugu_ieziemosana (2)

Vislabākais veids ūdensaugu ieziemošanai ir to atstāšana ūdenskrātuves dziļākajā vietā, tur, kur ūdens ziemā nesasalst. Jāatceras, ka ūdens līmenis pazemināsies un veidosies ledus kārta.

Seklos dīķīšos (dziļums aptuveni 40 -50 cm), pārziemošanai nevajadzētu atstāt pavisam jaunus vai novārdzinātus ūdensaugus. Labāk tos pārvietot citur, kādā dziļākā ūdenskrātuvē.

udensaugu_ieziemosana (3)

Ūdensrozes ziemā jāpārziemina dziļākajā dīķa vietā. Ja ūdensroze vasarā aug vietā, kuras dziļums ir aptuveni 1-1,5m problēmām ar pārziemošanu nevajadzētu būt. Augu var atstāt, tur, kur tas ir. Vēlams savākt gan ūdenstilpnē, gan tās tuvumā sakritušās lapas, sausās nobiras, zarus. Lai zem ledus nesāktos pūšanas procesi.

udensaugu_ieziemosana (4)

Pēc pirmajām salnām ūdensrozes lapas apgriež 10- 15cm virs poda (ja ūdensroze aug tieši dīķa gruntī un tilpne ir dziļa – atstājam kā ir…augs pats tiks galā). Ja ūdensroze aug podā, tad apgriezto augu oktobra beigās pārvieto uz dīķa dziļāko vietu.

udensaugu_ieziemosana (5)

Ja podu ar ūdensrozi pa ziemu glabā pagrabā vai citā telpā, kur temperatūra nav zemāka par nulli, jāskatās, lai substrāts vienmēr būtu mitrs. Jāuzmanās no pārkalšanas, jāseko gaisa mitrumam, kā arī jāsargā augs no grauzējiem.

udensaugu_ieziemosana (6)

Dziļākos dīķos augošas ūdensrozes Latvijas ziemās pārziemo labi. Pat skarbajos Vidzemes apstākļos, iespējams audzēt dzeltenas, sārtas un pat sarkanas ūdensrozes. Iestādot aptuveni 1 – 1,5 m dziļā piemājas dīķī, var atstāt ziemošanu auga ziņā.

udensaugu_ieziemosana (7)

Lai veicas!

Uz tikšanos tepatās,

Vineta

Interesanti raksti :

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

  •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

  •   Angļi ir ļoti taupīga un apdomīga tauta. Neko nesasteidz, visu apdomā un idejas pagroza vairākkārt...te nu viena neslikta doma kā izmantot ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata