Paņēmiens: kā gāzt kalnus, katru dienu tērējot tikai 5 minūtes.

perfekcionisms

Mēs daudzas esam dikti lielas perfekcionistes un daudzas no mums tieši šī iemesla atliek darāmo uz „rītdienu”.

Sakiet, cik daudz „kalnu” jums katrai ir, kurus būtu jāgāž? Un kuri dūc smadzenēs katru dienu un traucē dzīvot? Negludināto drēbju kalns, nesakārtoto plauktiņu kalns, neizravēto nezāļu kalns, nepabeigto kursu kalns, līdz galam nenoadīto, nenotamborēto, nesašūto apģērbu kalns…Tie ir tie darbi, tie kalni, kurus bija jāpievārē jau vakar. Un cik vēl daudz vēl sakrājies domu par to, ko gribētos padarīt, sākt? Iemācīties jaunu valodu, iekrāt naudu, izremontēt vannas istabu, uzrakstīt grāmatu, sākt vingrot, tievēt…

Bet mēs taču katra JAU dzīvojam ar pārkrautu dzīvi! Mājas rūpes, darbs/bizness, bērni, vīrs, dārzs, sabiedriskā dzīve, pat miegam laika vairs nepietiek!

Un tad mēs domājam: „Man derētu ŠO „kalnu” gāzt, tad to…un arī šo, bet tagad tam nav laika…bet nekas, sāksies skolēnu vasaras brīvdienas, vai – nekas, bērns sāks iet skolā vai bērnu dārzā…nu labi – kad beigsies atskaišu laiks, tad gan! Nu galu galā – drīz taču pensija un TAD….”.

Mīļās, jaukās! Ideālā laika un apstākļu gaidīšana, lai kaut ko beidzot izdarītu vai sāktu, vai pabeigtu – tieši tas arī IR perfekcionisms. Mēs vienmēr visu gribam perfekti un vienā reizē/dienā/stundā. Tieši tas mums traucē realizēt drosmīgas idejas un sapņus. Pienāks pensija un mums vairs neko negribēsies, nebūs spēka, un sapņi ar kaut kur būs pagaisuši…

Džeina Ostina visus savus romānus uzrakstīja uz papīra lapiņām, pie tam starplaikos starp mājas darbiem. Viņai nekad šai nodarbei nebija atvēlēts ne īpašs laiks, ne vieta.

Ko tad darīt? Piedāvāju konkrētu tehniku jeb paņēmienu.

Izvēlies jebkuru savu kalnu, jaunu vai vecu (kuru sen jau bija jāgāž). Iedali tā izpildei nedaudz laika, kuru veltīsi šim kalnam katru dienu. Vēlams, lai tās nebūtu vairāk kā 5-15 min., jo pierunāt sevi uz vairāk lielākajā daļā dienu būs grūti.

Svarīgi – izvēlēties vienā reizē tikai 1 kalnu. Un tālāk? Vienkārši dari to katru dienu, bet ne ilgāk par noteiktajām 5-15 minūtēm. Neklausies iekšējo balsi (kas tevi gribēs atrunāt): „Muļķības! Ko labu var izdarīt 5 minūšu laikā!” Te galvenais ir sākt kustību.

Bonusu šim paņēmienam ir daudz! Pirmkārt, tu pievārēsi sen samilzušos kalnus, kuri tev psiholoģiski padarīja smagu katru dienu, otrkārt, tu kā personība kļūsi spēcīgāka, jo tiklīdz tu sāksi sajust šo „kalnu” mazo kumosu un kaut minimālu, bet regulāru darbību rezultātus, tu sāksi ar sevi ļoti lepoties, un sajutīsi lielu spēku pieplūdumu!

Par šo paņēmienu esmu daudz lasījusi un to pirms kāda pusgada sāku izmantot arī savā ikdienā.

Man šis paņēmiens sāk ļoti patikt. Kā to pielietot? Izdomā pati. Varbūt tu sevi sen jau šausti par vannas istabā netīrajām flīzēm noklāto diezgan lielo sienas platību. Pieņem lēmumu, piemēram, katru dienu notīrīt vienu flīžu rindu. Ja tu to darītu uzreiz, vienā dienā, tas tev aizņemtu vairākas stundas un loģiski tu to nekad nevari atļauties. Varbūt tev jāuzraksta kāds svarīgs darbs, jātulko liels materiāls? Izdomā kā tu to izdarīsi. Respektīvi – kā šo „ziloni” apēdīsi pa mazam gabaliņam.

Es jau savā Facebook lapā pirms kāda laika rakstīju savas pārdomas un lūdzu padomu, kā, kaifojot par savu piemājas dārzu, neienirt dārza darbos uz visu dienu, vakarā izlienot no tā bez spēka. Tagad es mācos šo kalnu gāzt (tas gan ir patīkamais kalns) katru dienu un pa drusciņai.

It visā šo paņēmienu, protams, nevarēs pielietot, bet tomēr daudzās lietās gan!  Meitenes, kurām šī ideja iepatikās? Ja iepatikās, uzrakstiet komentāros – kādi ir jūsu kalni un, kurus izvēlēsieties gāzt ar šo augstāk minēto paņēmienu pirmos? Šodien ir jūsu pirmā diena!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata