Mūsu dzīve un vitamīni

dabiski-vitaminiPēdējā laikā medicīnas un tai tuvos lauciņos ir ļoti daudz runu par to, kādu un cik lielu nozīmi dod mūsu organismam vitamīni.

Pietiekoši daudz pasaulē zināmu un cienījamu cilvēku uzskata, ka, palielinot lietojamo vitamīnu daudzumu, mēs ievērojami uzlabosim veselību. Daļēji tas ir pareizi. Bet tikai daļēji.

Par kādiem vitamīniem iet runa? Vairumā gadījumu, iet runa par multivitamīnu kompleksiem, kas ietver vitamīnus, kuri ir sintezēti ķīmiskā ceļā.

Nedaudz parunāsim par šo tēmu. Kā piemēru ņemsim visiem zināmo C vitamīnu.

Dabiskais vitamīns C (iet runa par to vitamīnu, kas atrodas augos un kurš tik ļoti nepieciešams mūsu organismam), sastāv no septiņiem izomēriem.

Kas tad ir vitamīns C, kurš tiek iekļauts lielākajā daļā multivitamīnu? Izrādās, ka pašlaik ir izdevies sintezēt un sasniegt stabilu stāvokli tikai vienam no septiņiem īstā vitamīna C izomēriem.

Tātad, piedāvājot vairumu multivitamīnu, mūs „cienā” nevis ar vitamīnu C, bet ar tā parodiju – tā nekam nederīgo kopiju.

Vari nešaubīties par to, ka ar pārējiem vitamīniem ir tieši tā pati aina. Piemēram, vitamīnsdabiski-vitamini (7) E jeb tokoferols. Tas ir ļoti vērtīgs vitamīns, kuram piemīt spēcīgas antioksidanta īpašības. Dabā šis vitamīns sastāv no astoņiem dažādiem tokoferoliem. Zinātniekiem, tāpat kā ar vitamīnu C, izdevies sintezēt tikai vienu.

Tātad, kas notiek? Izrādās notiek tas, ka pērkot un aktīvi lietojot sintezētus vitamīnus, lai vai kā tos nepropagandētu, mēs nodarbojamies ar neloģisku darbību – vienkārši… savu urīnu padarām par dārgāku. Un viss. Tieši tāpēc, ka šādas vielas mūsu organismam ir svešas un nepieņemamas, mūsu urīns krāsojas spilgti oranžā krāsā un smaržo pēc ķīmijas. Organisms tos izvada (vai cenšas izvadīt) laukā.

Bet mūs mēģina pārliecināt, ka šādus vitamīnus lietojot katru dienu, mēs uzlabosim savu veselību…?

Par cik es pati uztura bagātinātāju laukā esmu darbojusies 10 gadu garumā, pie tam ļoti bieži klausoties, smeļoties pieredzi un mācoties par šo dabisko vitamīnu tēmu no uztura speciālistiem, ārstiem, sporta uztura un pētījumu ekspertiem, bioķīmiķiem un produktu kvalitātes kontroles speciālistiem, jau kādu laiku atpakaļ es solīju tev pastāstīt par vitamīniem.

Un tad es atcerējos par zemāk redzamo video un, noskatoties to jau kādu piekto reizi, sapratu, ka nav atrodams labāks veids pasniegt to, ko vēlos tev pateikt, kā šis video.

Tāpēc atrodi 30 min. laika un noskaties to. Šis video būtu jāredz katram. Bet ko darīt tālāk, cilvēkiem katram būs jālemj pašam.

Video par dabiskiem vitamīniem

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ja tu šobrīd atrodies darbā pie datorgalda vai pie jebkāda cita darba galda, varbūt tu esi mājās un veic monotonu darbu virtuvē vai adi vai šuj ut ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 • Vēlos tevi iepazīstināt ar 40+ gadīgo L`Oreal modeli Kari Sciera . Šī drosmīgā sieviete pieteicās L`Oreal konkursam  un vinnēja bezmaksas braucie ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata