Matu krāsošana ar kafiju un kakao

matu_krasosana_ar_kafijuArvien vairāk un biežāk mēs priekšroku sākam dot dabiskiem sevis kopšanas līdzekļiem. Es, piemēram, šobrīd vispār esmu pārgājusi uz sejas un ķermeņa mazgāšanu ar ziepēm (izmantoju melnās Āfrikas ziepes) un tīru šī jeb karitē sviestu sejas un ķermeņa kopšanai. Un domāju, ka mums katrai atrastos kāda receptīte, padoms, ar ko padalīties no savas pieredzes, vai ne?

Bet šodien pastāstīšu par vēl vienu iespēju vairāk tuvināties dabai Smaidiņš.

Arī matu krāsošanas līdzekļus esam sākušas biežāk izvēlēties mazāk kaitīgus un pat otrādi – stiprinošus un barojošus. Bez sen jau zināmās hennas un basmas šobrīd ļoti aktuāli ir kļuvis it visā izmantot kafiju un kakao un, izrādās, tās var izmantot arī matu kopšanā.

Šīs dabiskās krāsas, jeb drīzāk tonējošie līdzekļi, ideāli derēs brūnu matu īpašniecēm. Sievietēm, kurām ir diezgan tumši mati, acīmredzama efekta nebūs, bet spīdums gan tiks nodrošināts. Savukārt, blondīnēm šādas sastāvdaļas izmantot vajadzēs uzmanīgi, jo rezultāts var būt absolūti neparedzams.

Visefektīvākā krāsošanas metode ir – hennas pagatavošana uz svaigi uzvārītas kafijas bāzes. Vai arī var visu vienkāršot – pirms atšķaidīšanas pievieno hennas pulverim pāris ēdamkarotes maltas kafijas. Šāds maisījums ne tikai matus nostiprinās, padarīs gludākus un spīdīgākus, bet tu iegūsi skaistu, sulīga kastaņa toni.

Brunetes var sev pagatavot kafijas spreju – uzvāri kafiju, atdzesē un šķidrumu salej pudelēmatu_krasosana_ar_kafiju (3) ar smidzinātāju. Pēc katras matu mazgāšanas izsmidzini to uz matiem – mati kļūs spīdīgi, tie iegūs patīkamu aromātu un tos būs daudz vieglāk ieveidot.

Efektīva ir matu maska: tev būs nepieciešamas 2 maltas kafijas ēdamkarotes, divi olu dzeltenumi, 1 konjaka karote un olīveļļa. Visus komponentus sajauc, nedaudz pievieno siltu ūdeni, ļauj nedaudz pastāvēt un uz 15-20 min. uzklāj uz tīriem matiem. Nomazgā ar ūdeni. Šāda maska matus stiprina un baro.

Arī no kakao var pagatavot dažādas maskas. Lūk, viena vienkārša, bet ļoti efektīga tonējoša šampūna recepte. Lai to pagatavotu, ir 1:1 jāsajauc kakao un neitrāls, maigs šampūns, vislabāk bērnu šampūns. Uzklāj uz matiem un paturi sākot no dažām minūtēm līdz vēlamajam tonim. Lai tonis būtu spilgtāks un sarkanīgāks, var šai receptē izmantot kakao kopā ar hennu. Tā var krāsot matus, ar laiku eksperimentējot un atrodot visideālākās proporcijas tieši tavam vēlamajam matu tonim. Mati ļoti patīkami smaržos, kļūs spēcīgi, veselīgi un spoži.

Par cik šāda matu krāsošanas metode nav kaitīga, bet gan otrādi – matu stāvokli tikai uzlabo, to vari darīt cik vien bieži vēlies un ir nepieciešams.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Matu griezumam, tāpat kā make-up un apģērbam tēla radīšanā ir ļoti svarīga loma. Tā ir viena no galvenajām harmoniska un stilīga tēla sastāvdaļā ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Ināra

  Bet kā ar sirmiem matiem??? Vai tas arī strādās?

   
   
   
  • Sirmiem, Ināra, noteikti diez vai, jo tā ir drīzāk ietonēšana. Bet pamēģināt nekad nav par sliktu, pie tam veselīgs matu izskats svarīgs arī mūsu sirmajiem matiem.

    
   • sirmos matus ne Henna, ne Basma nekrāso, kafija arī ne

     
    • Sirmos matus kráso gan henna ar basmu,gan henna ar kafiju vai melno téju,vai henna ar sípolu mizu novárijumu,izvéle un fantázijas katra pasa ziná.Vienígais ko silti iesaku-turét to putrinu matos vismaz 5 stundas,bet vél labák ielikt vakará uz nakti un no ríta izmazgát.

      
 • Stiliste

  Henna pārsvarā sirmiem matiem dod silti rudu toni, kas ne visām sievietēm piestāv, tāpēc labāk noteikti pievienot basmu, arī kafiju, un paturēt ilgāk.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata