Pārsteidzoši vienkāršs padoms – kā atbrīvoties no vecā

vecas_cibasŠodien atskārtu, kā dzīvē var atbrīvoties no vecā un apnikušā, kas neatlaidīgi „velkas” tev līdz…

Ne par velti ir tāds padoms: lai jaunais ienāktu, ir jārada tukšums. Nu tad BEIDZOT es šodien sapratu, kā beigt žēlot savas vecās čības! Ne nu gluži es tās žēloju…Bet ik pa laikam, noskatoties uz savām čībām, domāju, ka man beidzot vajadzētu jaunas, bet par cik šīs vēl bija nēsājamas un no kājām ar nost nekrita, pie tam caurumu tām ar vēl nebija, tās vienkārši turpināja manā mājā „dzīvot”.

Un šodien, tīrot māju, un uzmetot uz tām skatienu, es pēkšņi sapratu, ka es ilgi vēl no tām netikšu vaļā, kamēr tās manā koridorā stāvēs. Ko es izdarīju? Es tās vienkārši izmetu. Un tagad varu droši un pārliecinoši konstatēt, ka man TIEŠĀM nav čību! Un man ir divas izvēles: palikt bez čībām, jeb doties uz veikalu pēc jaunām. Un mans mērķis tagad, ieraugot veikalā čības, būs pavisam cits – nevis domāt, ka vajadzētu laikam kaut kad jaunas čības, bet gan veikt pirkumu.

Nu re…un tad es secināju vēl vienu svarīgu lietu: mēs daudz dzīvē lasām dažādus padomus, bet mēs tos “nedzirdam”, kamēr neizmantojam vai neizjūtam „uz savas ādas”. Mēs gadiem ilgi nēsājam vecas kleitas, nonēsātu veļu, klājam vecus palagus, lietojam ieplīsušas krūzes, šķīvjus, mūsu logiem priekšā karājas saulē izbalējuši aizkari…jo kamēr krūzes ir skapī un, kamēr kaut kas, tomēr, logam ir priekšā…, nu kā gan metīsi laukā, vai ne?

Un tagad es vēršos pie tevis – šodien, kad aiziesi mājās, tev ir uzdevums – atrodi (lai gan esmu droša, ka, šo lasot, tu JAU iedomājies vairākas lietas) to, kas TEV „velkas līdzi”, paņem un izmet laukā! Tu vari neticēt, bet tu redzēsi, cik fantastiska atbrīvotības sajūta radīsies! Bet rīt? Rīt tu dosies uz veikalu, lai beidzot nopirktu skaistas krūzes, jaunu palagu vai aizkarus.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 7

Man ir ko teikt »

 
 • marcus

  nu bet tas tomēr nav tik viegli, tā vienkārši ņemt un izmest, kaut kā neceļas roka, visu laiku domāju, a ja nu tomēr vēl noderēs

   
   
   
  • Ir, ir viegli, izrādās – vienkārši mēs paši cenšamies sev iegalvot, ka nav viegli :).

    
 • Laura

  Man ir vēl vienkāršāka metode, ko nereti izmantoju: nu neceļas roka izmest vecās čības, piemēram, nemetu, bet nopērku jaunas, atnāku mājās un tad bez mazākās žēlastības izmetu vecās! Elementāri, vai ne? Un nav ne mazākās nožēlas, vai kā es tā, vēl taču varēja letot vecās! Nu nevarēja, nav iemesla, ir tacu jaunās! Un tā daru arī ar somām, kleitām utt.

   
   
   
 • Ilona

  Es patiešām esmu par to, ka nevajag vilkt līdz pagātni, vecas lietas, vecas attiecības un pat vecas pieredzes.Es patiešām esmu par to ko parasti saku saviem draugiem un paziņām, kad mani uzaicina uz pārvākšanās talku, mājas ģenerāluzkopšanu vai palīdzēt pārveidot esošās telpas ar minimāliem līdzekļiem – Jo tukšāka telpa,jo vairāk dvēseles. Vilkt sev līdz vecas emocijas,kas redzamas jau fiziski un morāli novecojušās lietās, ir bēdīgi, un visvairāk jau necienīga izturēšanās pašai pret sevi. Emocionāli, mentāli, garīgi šīs lietas traucē pieaugt, attīstīties, sākt ko jaunu visos iespējamos līmeņos un jomās, lai kas tas arī būtu, darbs,aizraušanās,hobiji, attiecības, jauni projekti un idejas.
  Es esmu par to ka ap mani maniem draugiem un paziņām mainās attieksme uz materiālajām lietām .novērtējot sabiedrības negausīgo pirkšanas kāri, kuru lieliski stimulē reklāmas, psiholoģiska manipulācija un vienkārši pirkšanas kāre. Es esmu par to ka jebkurai lietai kas tapusi,var iedot otru dzīvi, atdodot kādam, dāvinot ,ziedojot radošiem projektiem An/ Recycled pārtapšanai entuziastu ,vides , mūsu Zemes labklājības interesēs. Lai arī tas prasa papildus rūpes un ņemšanos, laiku un piedomāšanu ko/kam/kur , tas ir to vērts. Vienkārši izmest ir vienkārši.Dubultojiet sev prieku no šī procesa – dariet to gudri, apzināti un atbildīgi. Lai mums veicas. Atbalsta personas šai kustībai atradīsiet, arī es ja varu kā palīdzēt esmu aizsniedzama.Ar cieņu un prieku par balto sniegu. Ilona

   
   
   
 • Dace

  Es arī saku, ka IR viegli izmest, tikai vienreiz ir jānoskaņojas uz attiecīgo vilni ! Patiešām nevajag neko krāt ar domu, ka kādreiz noderēs, tad māja pārvēršas par vecu krāmu glabātuvi. Es jau diezgan sen esmu tikusi pāri “krāšanai”, un ir ļoti labi.

   
   
   
 • sise

  Izmetu novalkāto, bet tik mīļo naktskreklu. Tagad guļu ar izejamo. Steidzami jāpērk jauns.

   
   
   
 • Lili

  Pēdējā laikā esmu patiešām parevidējusi māju un izmetusi daudz nevajadzīgu krāmu.Kā arī nonākusi pie atziņas-neko nevajag taupīt vēlākam laikam,īpašam gadījumam-jo var gadīties,ka to var arī nesagaidīt.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata