Londona novembra sākumā

londonas_Lorda_mera_paradePlānojot braucienu uz Londonu, meklēju nedēļas nogali, kurā iespējams redzēt un izbaudīt pēc iespējas vairāk. Izvēle krita uz novembra sākumu. Katru gadu, novembra otrajā sestdienā Londonā, Sitijā, rīko Lorda – Mēra parādi. Tas bija viens no pamatmērķiem.

Kad Rimi kopā ar Airbaltic rīkoja akciju, kur reizē ar pienu varēja nopirkt avio biļetes – viss bija skaidrs: JĀBRAUC!

Tātad: kas ir Lorda – Mēra parāde /Lord Mayor’s Show/? Tas ir krāsains, grezns, jautrs pasākums. Šī parāde nedaudz atgādina karnevālu – visiem priecīgs prāts, smaidi, labs noskaņojums. Šim pasākumam ir arī sava mājas lapa: lordmayorsshow.org

P.s. Nospiežot uz fotogrāfijas ar “peles” kreiso taustiņu, attēlus ieraudzīsi palielinājumā.

londona_novembra_sakuma

londona_novembri

Lords-mērs ir viens no vecākajiem amatiem Britānijas vēsturē. Mēra pienākumos ietilpst, pārstāvēt Sitijas (Londonas daļa, svarīgs biznesa un darījumu centrs) intereses visā pasaulē. Tas arī nes augļus, jo Sitija tiešām ir svarīgākais biznesa centrs Britānijā, un viens no svarīgākajiem pasaulē.

londona_novembri (2)

londona_novembri (3)

Pēcpusdienā var izstaigāt Kensingtonas dārzus. Dārzos atrodas Kensingtonas pils, skaisti rotaļu laukumi. Mūsu ģimenes favorīts ir tas, kuru 2000.gadā izveidoja Pītera Pena radītājs Džeimss Berijs. Spēļu laukums ir domāts vairāk zēniem, bet arī manas meitas pirms pāris gadiem tur atrada daudz interesanta (un ne tikai meitas, arī mēs ar vīru stipri priecājāmies – par izdomu, kvalitāti, ideju). Ģimenes pastarītis (uz to brīdi 5. gadus jauns) bija sajūsmā.

Jāatceras, ka tur ieeja ir bezmaksas, bet iekšā tiek laisti bērni ar vecākiem, nevis otrādi. Piemēram, ja gribēsi vienkārši pasēdēt šai skaistajā rotaļu laukumā bez bērniem – iekšā netiksi…Sīkāk par rotaļu laukumu – kādā no nākamajām ‘’ Dārza Pasaule’’ ceļo rubrikām.

rudens_londona

rudens_londona (2)

Kensingtonas dārzos ir apskatāms regulārais dārzs. Labs plānojums, skaists izpildījums. Un novembra sākumā, uz Mārtiņiem – viss vēl zied un zaļo.

rudens_londona (3)

rudens_londona (4)

Ap Kensingtonas dārziem ir izvietojušās pārtikušu ļaužu dzīvesvietas. Cita par citu glītākas un puķotākas. Angļu dārzkopības tradīcijas tomēr ir ārpus konkurences.

rudens_londona (5)

rudens_londona (6)

Lai arī viss vēl zied un par sniegu, tumsu un Ziemas saulgriežiem nekas vēl neliecina, Londonā jau valda Ziemsvētku noskaņa. Katra sevi cienoša iestāde, nams un pat palodze tiek izrotāta pēc labākās sirdsapziņas.

rudens_londona (7)

rudens_londona (8)

rudens_londona (9)

Kensingtonas dārzos ir arī itāļu stila dārzs.

rudens_londona (10)

Lai cik tas šķistu dīvaini, bet Londonas viducī, Kensingtonas dārzos, var sajust dabas daudzveidību. Saka –  Rīga ir zaļa… ir jau ir, bet Londonas parkos – vāveres, pelikāni, pīles, strazdi, baloži – un visi ir skaisti, jo parki burtiski izstaro veselību un skaistumu – ejot tiem cauri, sajutīsi senumu, gadsimtus, sakārtotību un miera pieskārienu.

rudens_londona (11)

Kad vizuālais skaistums sasmelts pilnām saujām, laiks padomāt par vēderprieku. Mēs ar meitu atradām pašlaik arī Latvijas TV zināmo un skatāmo Džeimiju Oliveru un viņa restorānu. Es jums teikšu – pa skaisto! Attieksme, apkalpošana, ēdienu kvalitāte. Tur tiek rīkotas lekcijas un praktiskie semināri interesentiem.

rudens_londona (12)

Restorānam pirmajā stāvā ir veikaliņš, kurā var iepirkt…visu, ko virtuves sirds varētu kārot- svaigu maizi, virtuves traukus, garšaugus utt.

rudens_londona (13)

Cenas? Kā jau cenas Londonā (Latvijai augstas, bet tie, kas dzīvo UK zinās, ka kafija zem 2 mārciņām gadās reti, otrais ēdiens ap 6 mārciņām). Iestādījums atrodas uz Notting Hill gate. Olivera mājas lapa jamieoliver.com

rudens_londona (14)

Vienvārdsakot: nedēļas nogalei neslikts plāniņš. Kā UK dzīvojošiem tautiešiem, tā no Latvijas ceļojošiem interesentiem. Vēl varu piebilst, ka Daugavas Vanagu māja (kurā var neslikti pārnakšņot un baudīt tipiskas angļu brokastis, pie kam – jūtoties, kā mājās, Latvijā) atrodas burtiski pretī Kensingtonas dārziem.

Uz tikšanos tepatās,

Vineta

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Izdomāt un izveidot skaistu dāvanas iesaiņojumu nemaz nav tik grūti, lai gan daudzi pēc palīdzības dodas uz lielveikalu dāvanu iesaiņošanas nodaļā ...

 • Veltījums “heihērholiķiem”, vai latviskojot – heihērmīļiem. Un kāpēc gan nevar būt ‘’Mīlīgā, saldā tējotava heihērholiķiem’’ ar heihērām uz jumta ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata