Kāda skolotāja vasaras mājasdarbs saviem skolniekiem

italu_skolotaja_majasdarbs

Itāļu piejūras pilsētiņas Fermo skolotājs Cesare Cata saviem skolniekiem iedeva vasaras mājasdarbu, kurā bija veseli 15 punkti. Šis vasaras mājasdarbs tika publicēts internetā un tas bija „savācis” desmitiem tūkstošu Like vērtējumu. Zemāk ir šī mājasdarba tulkojums:

——————
1. Pastaigājieties no rītiem gar jūras krastu, lūkojieties uz saules atspulgu ūdenī un domājiet par to, kas jūs dara laimīgus.

2. Centieties izmantot tos jaunos vārdus, kurus mēs šogad iemācījāmies. Jo vairāk jūs varēsiet pateikt, jo interesantākas būs jūsu domas, un, jo vairāk jums būs domu, jo brīvāki jūs būsiet.

3. Lasiet! Daudz un cik vien varat. Bet ne tamdēļ, ka tas ir jūsu uzdevums. Lasiet tāpēc, ka vasara iedvesmo sapņiem un piedzīvojumiem, bet lasīšana – tas ir kā lidojums. Lasiet tāpēc, ka tā ir labākā protesta izpausmes forma (bet pēc padoma, ko lasīt, nāciet pie manis).

4. Izvairieties no it visa, kas jūsos rada negatīvismu un tukšuma sajūtu (no lietām, situācijām un cilvēkiem). Meklējiet iedvesmu un draugus, kuri jūs bagātina, kuri jūs saprot un pieņem jūs tādus, kādi esat.

5. Ja izjūtat skumjas un bailes, neuztraucieties: tāpat, kā jebkura cita skaista lieta dzīvē, arī vasara var ieviest dvēselē neskaidrību. Rakstiet dienasgrāmatu, aprakstot to, kā jūtaties (bet septembrī, ja to gribēsiet, palasīsim kopā).

6. Dejojiet un ne no viena nekautrējieties. Visur un kur vien vēlaties: gan uz dejas grīdas, gan savā istabā, vienatnē. Vasara – tā ir deja, un muļķīgi būtu tajā nepiedalīties.

7. Vismaz vienu rītu sagaidiet saules lēktu. Stāviet klusējot ,un dziļi elpojot. Aizveriet acis un izjūtiet pateicību.

8. Ļoti daudz sportojiet.

9. Ja kādu satiksiet, kurš jums ļoti iepatiksies, pasakiet to viņam vai viņai, un tik pārliecinoši, cik vien spējat. Nebaidieties būt nesaprasti. Ja nekas nesanāks – tātad nav liktenis, bet, ja sapratīs un atbildēs, tad šo vasaru jūs pavadīsiet kopā un tas būs zelta laiks (neizdošanās gadījumā atgriezieties pie punkta Nr.8).

10. Pārlasiet mūsu stundu pierakstus: visu to, par ko mēs lasījām salīdziniet ar to, kas notiek jūsu dzīvē.

11. Esiet tikpat laimīgi, kā saules gaisma un tikpat brīvi un nepieradināmi, kā jūra.

12. Lūdzu, nelamājieties. Esiet laipni un labestīgi.

13. Skatieties labas filmas, kurās ir dziļi, emocionāli dialogi (ja varat, angliski), kas vienlaicīgi uzlabos jūsu angļu valodas zināšanas un attīstīs spēju just un sapņot. Lai filma nebeidzas ar fināla titriem, izdzīvojiet to vēl un vēl, ietveriet to šīs vasaras pieredzē.

14. Vasara – tā ir maģija. Dzirkstošajā rīta saules gaismā un tveicīgajos vasaras vakaros sapņojiet par to, kāda var un kādai jābūt dzīvei. Dariet visu, kas no jums atkarīgs, lai nekad nepadotos ceļā uz savu sapni.

15. Esiet labi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata