Kā notievēt vecumā pēc 50

 

notievet_pec-50Kā teica slavenā Koko Šanele, jo vecāka kļūst dāma, jo svarīgāk viņai būt skaistai. Un, ja 20 gadu vecumā skaistumu tev ir iedevusi daba, tad pēc 50 daudz kas atkarīgs no mums pašām.

Šodien par to, kā notievēt vecumā pēc 50 bez kaitniecības savai veselībai, jo šai vecumā, taču, gribas palikt pievilcīgai un iekārojamai, tāpat kā līdz šim, vai ne?

50 gadu jubileja dāvina mums ne tikai dzīves pieredzi, bet arī organisma fiziskās izmaiņas. Kaut arī nekādas izmaiņas ēdienkartē nav notikušas, sievietes arvien biežāk ievēro, ka, iegādājoties jaunu apģērbu, nākas izvēlēties arī nedaudz lielāka izmēru. Bez tam – āda arī vairs nav tik elastīga, muskuļi zaudē savu iepriekšējo tonusu…

Uz jautājumu par to, kā vecumā pēc 50 notievēt ātri un viegli, tu gatavu atbildi neatradīsi. Visas rekomendācijas šai sakarā tā vai citādi skars nevis ātra, bet gan pareiza tievēšanas principa izvēli, jo liekā svara parādīšanās šai vecumā vispirms jau saistīta ar hormonālajām izmaiņām notievet_pec_50 (3)organismā. Tāpēc atbrīvoties no liekā svara 50 gadu vecumā būs daudz sarežģītāk, nekā līdz šim. Bet labā ziņa ir tā, ka tas IR iespējams!

Tomēr, brīdinu – iespējams, tu būsi pārsteigta, jo nekā tāda, par ko neesi dzirdējusi, tu šai sarakstā neatradīsi. Viss ir absolūti vienkāršs, tāpat kā viss ģeniālais šai dzīvē. Visa problēma sākas tajā brīdī, kad šie, līdz absurdam vienkāršie principi, jāievieš ikdienas ritmā, jo mēs visas zinām, ka lai justos labi, lai izskatītos labi ir jādzer daudz ūdens, jāvingro un veselīgi jāēd, bet nevaram nekādi visas dzīves garumā saprast kāpēc to TIK grūti izdarīt.

Mans princips, pēdējā laikā, ir sākt ar mazumiņu, bet stabili. Es arī ar mokām sevi varēju piespiest dzert daudz ūdens, bet zinādama, CIK tas manai veselībai ir svarīgi, izdomāju, kā šo paradumu ieviest un izskatās, ka ir izdevies.

Tieši tāpat ar pārējo. Izdomā, kā sākt ēst veselīgāk, kas ir TAS, no kā tev noteikti vajadzētu atteikties, sāc to darīt pamazām un izdomā, kas ir tas, ar ko tu „šo niķi” varētu aizstāt, labsajūtu joprojām saglabājot. Piemēram, atteikties dienas vidū našķoties ar bulciņu, aizstājot šo kārumu ar ābolu (vai citu augli) vai žāvētiem augļiem un sēkliņām.

 

Kā notievēt vecumā pēc 50 bez drastiskām diētām

notievet_pec_50 (2)Ekspresdiētas tievēšanas nolūkos vispār nav ieteicamas, bet vecumā pēc 35 gadiem vēl jo vairāk. Jebkura ātrā diēta vērsta uz ātru notievēšanu. Ievērojami zaudējot svaru, tev var rasties jauna problēma – nokarājusies, ļengana āda ar visai nepievilcīgām ielocēm un ar tām tikt galā būs ļoti grūti – daudz grūtāk, nekā ar liekajiem kg.

50-gadīgas un vecākas sievietes tievēšanas metodēm ir jābalstās uz veselīgiem un pareiziem ēšanas principiem:

1. No savas ēdienkartes izslēdz saldumus un treknus ēdienus, izvairies no kaitīgiem produktiem un fast-food uzkodām. Kaloriju daudzums, ar kurām ir bagāti šie produkti, var veicināt lieko kilogramu veidošanos, palielināt aterosklerozes un cukura diabēta rašanās risku.

2. Bagātini savu ēdienkarti ar dārzeņiem un augļiem.

3. Savu ēdienkarti noteikti papildini ar putrām – tie ir ne tikai noderīgie ogļhidrāti. Tie uzlādēs tevi ar enerģiju, piesātinās organismu ar vērtīgiem mikroelementiem un pēc to uzņemšanas ļoti ilgi negribas ēst.

4. Uz mūsu galda vienmēr ir jābūt skābpiena produktiem. Īpaši vērtīgi tos lietot uz nakti, aizstājot vakariņas.

5. Ierobežo gaļas, pat vistas (kuru ļoti bieži rekomendē kā diētas sastāvdaļu) gaļas lietošanu. Toties jūras produktu lietošana nāks tikai par labu.

6. Baltmaize un smalkmaizītes noteikti neveicina tievēšanas procesus. Tomēr pilnībā izslēgt miltu produktus no ēdienkartes nav ieteicams. Labāk lietot pilngraudu maizi vai kliju maizi.

7. Pievērs uzmanību tādam diētiskam produktam kā sausmaizītēm. Tās tiek uzskatītassausmaizites par ekoloģiski drošu, dabisku un diētisku produktu.

Ļoti daudz tiek runāts par dalīto uzturu. Neesmu to uzsākusi pielietot, bet zinu, ka tas noteikti ir veselīgi, jo dalītais uzturs liek visām organisma sistēmām darboties daudz rezultatīvāk, vienlaicīgi paaugstinot vielu maiņu un paātrinot metabolismu.

Vēl viens labs veids paātrināt vielu maiņu ir nodarbības ar sportu. Izvēloties fiziskus vingrojumus, uzmanība ir jāpievērš tam, ka svaru var zaudēt, pielietojot tos vingrojumus, kuri sirds ritmu noteiktā līmenī uztur pusstundas garumā. Visvairāk mums der vingrojumi, kas ietver ātru iešanu, peldēšanu.

Neaizmirsti arī par rīta rosmi – tā liks ķermenim pamosties un sniegs enerģijas lādiņu visai dienai.

Un tagad tev iedošu nelielu „špikeri”. Video (krievu valodā) tu redzēsi vieglu 15 min. vingrojumu kompleksu, kas domāts cilvēkiem vecumā pēc 50. Tas ir vingrojumu komplekss, ko speciāli vecāka gada gājuma cilvēkiem izstrādāja Permas pilsētas medicīnas profilakses centrs.

Vingrojumu komplekss vecumā pēc 50

 

Tev būs nepieciešamas tikai 15 min. dienā, paklājiņš vai tā alternatīva un krēsls ar atzveltni. Šis vingrojumu komplekss domāts katrai dienai. Pirms to sāc pielietot, lai uzzinātu par iespējamām kontrindikācijām, konsultējies ar savu ārstu.Helpful Trainer

Nu re – pats svarīgākais tev ir zināms. Tagad izdomā plānu, kā to visu savā dzīvē sāksi realizēt.

Un zini – kamēr vien tu sevi uzturēsi formā, kopsi, kamēr vien tevī kūsās enerģija un vēlēšanās dzīvot aktīvu dzīvi, tu joprojām būsi pievilcīga un iekārojama sieviete un tas nozīmē – arī sieviete, kuru gribēs mīlēt. Gan bērni, gan mazbērni, gan draugi, gan mīļotais vīrietis. Jo neviens no viņiem, taču, nevēlas sev blakus redzēt īdošu, čīkstošu kundzi, kura savu dzīvību cenšas uzturēt ar sauju tablešu. Pirmkārt, tas vairs nav moderni un gudri („modē” ir veselība, laicīga tās profilakse jeb wellness tēma) un, otrkārt,- tu neesi to pelnījusi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Plūc, māsiņa, ko plūkdama, Saplūc raibus puķu pušķus, Zilus, baltus, iedzeltenus, Kas Jāņos uzziedēja! Novē ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Patika.Centīšos ik dienu.

   
   
   
 • anita

  Lai izdodas mums katrai sasniegt ar jauno gadu savus mērķus un kļūt skaistākām-sakārtot pareizi domas savās galviņās – paldies

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata