Aromātiskā matu ķemmēšana

aromātiskā matu ķemmēšanaAromātiskā matu ķemmēšana ir vērtīga procedūra matu sakņu stiprināšanai.

Ir ļoti daudz dažādu masku, procedūru, kas spēcina matus, stimulē to augšanu, uzlabo kopējo matu stāvokli, bet… mūsdienu sievietei ir TIK maz laika un ne vienmēr tā gana matu maskām, kaut arī saprotam to vērtību.

Un tieši šī iemesla dēļ tika izdomāta nesarežģīta, patīkama un tai pašā laikā ļoti vērtīga  skaistuma un veselības procedūra – aromātiskā matu ķemmēšana jeb aromaķemmēšana.

Pats procedūras nosaukums jau visu izsaka – tas ir viens no matu kopšanas veidiem, kas ietver tikai vienu darbību – matu ķemmēšanu ar ķemmi. Procedūras „odziņa” ir tajā, ka uz ķemmes zobiņiem tiek uzklāti pāris aromātiskās eļļas pilieni – jebkuras, kāda tev tīk un spējīga sniegt labumu taviem matiem. Šīs procedūras veikšanai nedrīkst izmantot plastmasas un metāla ķemmes, jo šie materiāli,  saskaroties ar eļļu, var radīt ķīmisku reakciju ar nopietnām sekām. Optimālais variants – koka ķemme (vislabāk no priedes vai ķiršu koka) vai dabisku cūkas saru suka.

Labums, ko sniedz šī procedūra

Lai tavi mati kļūtu mīkstāki, elastīgāki, gludāki, spīdīgāki, būs pietiekoši, ja šo procedūru veiksmi vismaz 2-3 reizes nedēļā.  Tā iedarbojas tikpat efektīvi kā ķermeņa masāža ar aromātiskajām eļļām. Maigie, patīkamie aromāti vispirms uzlabo psihoemocionālo cilvēka stāvokli. Tieši tāpēc vispareizāk šo procedūru veikt , kad mati ir tīri  un nesmaržo pēc cita parfīma, jo „svešie”  aromāti sajauksies un patīkamu sajūtu vietā var iegūt dīvainu uzbudinājumu.

Aromātiskā matu ķemmēšana nodrošina papildus barošanu matu “sīpoliņiem”, jo aromātiskās eļļas satur daudz vērtīgus mikroelementus. Ar ķemmi slīdot caur matiem, netieši tiek ietekmēta matu ataugusī daļa, pateicoties kurai kopjošā eļļa nokļūst matu struktūrā un baro tos līdz pašiem to galiņiem.

Kā jāveic matu aromātiskā ķemmēšana?

aromatisska kemmesana
Izvēloties šai procedūrai eļļu, ir jāņem vērā diennakts laiks, kurā vēlies to darīt. Pirmajai dienas pusei ieteicami ir uzmundrinoši aromāti, kas raksturīgi rozmarīnam, kanēlim, piparmētrai un  ingveram. Ja nelielus svētkus saviem matiem tu vēlies sarīkot vakarpusē, tad būs labāk, ja tas notiks relaksējošā atmosfērā, tātad rozes, lavandas, lang-ilang vai eikalipta aromāta pavadījumā. Šim pašam mērķim piemērota būs arī citrusa vai kumelītes ēteriskā eļļa.

Par cik ēteriskās eļļas ir ļoti koncentrēts produkts, uz ķemmes nepieciešami tikai daži pilieni. Pārcenšoties, no uzmācīgā aromāta var pat sākt sāpēt galva. Vienā reizē pietiks ar 2-3 pilieniem. Lai eļļa sadalītos vienmērīgi, centies matus izķemmēt pēc iespējas cītīgāk. Ķemmē tos visdažādākajos virzienos – gan no aizmugures uz priekšpusi, gan otrādi, gan uz abiem sāniem, pāri galvai.

aromātiskās matu procedūrasJa aromātisko ķemmēšanu vēlies veikt profilaktiskos, matu stiprināšanas nolūkos, tad to vēlams atkārtot 1-2 reizes nedēļā. Ja to vēlies veikt ārstējošos nolūkos – tad katru dienu, no rīta un vakarā.

Nekādu citu stingru norādījumu nav – galvenais, lai šī procedūra tev sniegtu gandarījumu, bet tavi mati iegūtu skaistu un koptu izskatu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Šodien piedāvāju dažus modernus matu sakārtojumus un frizūru aprakstus 2011.gada pavasara un vasaras sezonai. Kuri ir mātei, kuri meitai – izvēli ...

 • Nezinu kā tev, bet man pēdējā laikā ziemas paskrien tik ātri, ka nav laika aizdomāties ko es darīšu ziemā... Nepaspēju atjēgties, saprast, kas būt ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Andra

  Mmmm izklausās ļoti labi. Gribas šo procedūru izmēģināt, bet radās papildus jautājumi- kādos matos ir jāķemmē ēteriskās eļļas- sausos vai mitros? Vai ir zināms- šī ēļļa matus padara/nepadara ķepīgus vai taukainus? Jau iepriekš paldies! :)

   
   
   
  • Nu tas, ka matu kopšanā jāizmanto eļļas un dažādi sviesti, to jau esam lasījušas visas, laikam. Tagad tikai jāizmēģina. :) Kā jau publikācijā minēju – vēlams procedūru veikt uz tīriem matiem, bet citu stingru norādījumu nav. Domāju, ka vislabāk to darīt uz sausiem matiem, tos pēc tam kārtīgi izmazgājot. Katrai eļļai būs savs “ķēpīgums” un “taukainuma” stadija – tāpēc visu izbaudīsim procesā.

   Jā – un noteikti tepat komentāros dalieties savā pieredzē – kopā drošāk un interesantāk! 😉

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata