Kā mazināt stresu svētku laikā
Svētkiem vienmēr būtu jābūt patīkamai laika pavadīšanai ar ģimeni vai draugiem. Bet gadās arī tā, ka svētki atnāk un pat aiziet vēl līdz tam brīdim, kad mēs būtu varējušas tos sākt baudīt. Kā neļaut svētkiem kļūt par kaut ko, no kā tu baidies? Tu tos gaidi, gaidi…bet galu galā, izrādās, tie atkal rada jaunu stresu, bailes, problēmas.Tā noteikti nav katrai no mums, bet es zinu, ka tā ir daudzām…
Kā varētu iemācīties sakārtot visu tā, lai svētki neradītu stresu, kas bieži vien rodas no finansiālām vai personīgām problēmām vai pat tuvu cilvēku prasībām? To var izdarīt ar nelielas, patiesībā pat vienkāršas plānošanas palīdzību un, protams, pozitīvas domāšanas devu.
Kā samazināt stresu svētku laikā?
1. Sāc ar skaidru redzējumu – kā tu vēlies, lai šīs dienas paiet? Aprunājies par to ar ģimenes locekļiem, ar draugiem un pajautā kā viņi šo laika posmu vēlas pavadīt. Un izklāsti savas vēlmes viņiem.
2. Uzstādi mērķus un arī prioritātes – ļauj sev pateikt „nē” tām nodarbēm un atbildībai, kas nav saskaņā ar tavām prioritātēm.
3. Organizē un vienkāršo – atrodi veidus kā svētku laikā tu varētu būt daudz organizētāka. Tā vietā, lai visu darītu pati, jau laicīgi sadali pienākumus savu ģimenes locekļu vai draugu starpā.
4. Parūpējies par sevi – gan fiziski, gan garīgi. Pastaigājies svaigā gaisā, izgulies, lasi iedvesmojošo literatūru, klausies mūziku, pavadi laiku klusumā, meditē.
5. Seko savām finansēm – mēs esam atbildīgas svētku laikā par mūsu personīgo laimi un veselību. Pirms ej uz veikalu – nolem, cik daudz naudas tu vari atļauties iztērēt un šo summu centies nepārsniegt.
6. Ēd pareizi – pilnvērtīgas ēdienreizes un pietiekošs šķidruma daudzums ir svarīgi gan svētku laikā, gan ikdienā. Bet svētku dienās neļauj sev no šīm normām atkāpties. Šīs vēlmes apmierināšana pēc tam rada tikai lieku stresu un vainas sajūtu. Pirms ej uz viesībām, mājās paēd (nevis otrādi, kā esam pieradušas) un tu redzēsi – tev neradīsies vēlēšanās apēst ne lieku, kalorijām bagātu salātu porciju, ne kārdinošu kūkas gabalu.
7. Esi aktīva. Atrodi šo iespēju – būt visu laiku aktīvai. Tas palīdzēs būt enerģiskākai un dos iespēju vairāk sakoncentrēties.
8. Kontaktējies ar cilvēkiem – ja tu jūties vientuļa un izolēta, meklē iespēju piedalīties sabiedriskos pasākumos. Tur tu vari atrast atbalstu un draudzīgu vidi.
9. Gūsti jaunus iespaidus – lasi, raksti dienasgrāmatu, aizej uz bibliotēku, mazāk skaties televizoru, apmeklē svētku pasākumus.
10. Gūsti baudu, prieku – spēlē spēles, dejo, dziedi, smejies. Sajūti prieku, patīkamu uztraukumu un sajūsmu.
Pamazām, pamazām tuvojas gada skaistākie un gaidītākie svētki. Es novēlu Tev atrast to, atrasties tur un ar tiem, kas tevi piepilda ar mīlestību, prieku un labām sajūtām!
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Es jau otrdien, mūsu iknedēļas jaunumu vēstulē visām mūsu sekotājām pavēstīju, ka tuvojas 3 sirsniņdienas arī buduāra grāmatplauktā . Un n ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...
Ko citi saka: