Kā izmantot 5 maņu orgānus, lai radītu mājīgu vidi

ka_iekartot_majigu_majuJa mēs neesam apmierinātas ar tagadējo savas mājas iekārtojumu, vidi un sajūtām, tajā atrodoties, ja negribas atgriezties mājup pēc darba, ir vērts padomāt – vai nevajadzētu, tomēr, augstāk novērtēt tagadējos dzīves momentus, dzīvot šodienai, nevis rītdienai un šos dzīves brīžus padarīt daudz patīkamākus?

Neviens nesaka, ka no nākotnes mērķiem jāatsakās, bet tavos spēkos noteikti ir šodienas māju, vietu, kur tu dzīvo, padarīt mājīgāku jau tūlīt pat, to padarot par relaksācijas vietu pēc smagas darba dienas, bet savu ikdienu – piepildīt ar pozitīvismu. Mēs pasauli sev apkārt taču veidojam paši. Kā? Mums ir pieci maņu orgāni – iedarbojies uz katru no tiem.

Pirmais maņu orgāns – redze

Dizaineru rekomendāciju par to „kā vizuāli palielināt nelielu telpu”, „kā saskaņot krāsas” ir daudz un daudzas no tām ir diezgan vienkārši realizējamas un pieejamas. Šoreiz gan pieskarsimies sīkumiem, no kuriem, galu galā, arī veidojas mūsu dzīve un ikdiena.

Parūpējies par apgaismojumu – tam jābūt patīkamam personīgi tev! Ja tu izmanto enerģijas taupīšanas spuldzītes, tad labāk būs, ja tām būs „siltā gaisma”.Vairāki nelieli gaismas avoti ļoti bieži ir daudz labāks mājīgas vides radīšanas risinājums, nekā viena liela lustra pie griestiem.

ka_radit_majigu_maju

Ja tavās mājās ir siena, kuru katru vakaru apspīd saules riets – pakarini tur dažāda izmēra stikla krelles. Vai arī – saules staru ceļā novieto priekšmetu, kurš šo gaismu atstaros, piemēram, zeltītu vāzi…

Vārdu sakot, eksperimentē. Pagatavo mājai kaut ko savām rokām. Neiet runa par to, ka ir pašai jāsašuj visiem logiem aizkari, ja tam nav ne laika, ne spēka, ne prasmju. Mēs runājam par sīkumiem, kas pieejami ir katrai no mums – vajag tikai nedaudz laika un gribēšanas. Piemēram, kaut vai izveido kompozīciju no tā, ko atradīsi pastaigas laikā – nav svarīgi vai tie būs ziedi, vai sausās lapas vai skaisti izliekti zari. Katram gadalaikam ir sava bagātība – padari savu māju par unikālu, mājīgu vietu.

Otrais maņu orgāns – dzirde

Dabas skaņas, jebkura patīkama mūzika – ieslēdz to biežāk. Dzīvoklī, kurā dzirdams tikai blakus mītošo kaimiņu dzīvoklī remonta laikā skanošais perforators, atgriezties gribas arvien mazāk un mazāk.

Ja tavās mājās ir vieta, kur ir caurvējš – pārvērt šo trūkumu par ieguvumu: pakarini šo vēja pūsmu ceļā „vēja zvanus”. Tikai pirms tos pērc, uzmanīgi ieklausies tā skaņās – tām jābūt klusām, patīkamām un neuzmācīgām, lai vēlāk tevi nesāktu kaitināt.

Trešais maņu orgāns – oža

Par ēterisko eļļu ietekmi uz fizisko un garīgo cilvēka pašsajūtu eksistē veseli zinātniskie raksti – izmanto šo brīnišķīgo efektu! Šobrīd var atrast ļoti daudz, dažādas ēteriskās eļļas un ne vienmēr tās maksā dārgi.

Iegādājies aromlampu (vai difūzeri) un aizdedzini to tumšajos vakaros – tas radīs neatkārtojamu mājīguma un romantikas efektu.

Vēlies vēl vairāk? Izmazgā grīdas ar karstu ūdeni, kuram pievienota, piemēram priedes ēteriskā eļļa un atver cik vien var plašāk logus! Tu jutīsies kā priežu mežā! Priedes eļļa brīnišķīgi dezinficē gaisu, palīdz brīžos, kad apmeklē satraukuma sajūtas un bezmiegs.

Ceturtais maņu orgāns – tausteka_iekartot_majigu_maju (3)

Tauste ir tāds „sīkums”, kā neliels, mīksts paklājiņš pie tavas gultas, kuru, jaunai dienai sākoties, tavas kājas sajutīs pirmās un, kurš tavu agro pamošanos un garo darba dienu spēs padarīt daudz patīkamāku.

Un, ja lielāko dienas daļu tu nēsā lietišķu kostīmu, kura uzdevums ir tevi „saturēt rāmjos”, tu vienmēr varēsi atcerēties par to, ka mājās tevi gaida mīksts, pūkains paklājiņš, kurā tu „ienirsi”, tiklīdz izkāpsi no savas ar smaržīgām putām piepildītās vannas. Neatsaki sev šo baudu – darba dienas beigās izbaudīt smaržīgas vannas procedūru.

Piektais maņu orgāns – garša

Tu mājās negatavo ēst? Nekas – vienkārši sarūpē sev „nelielus krājumus” no tā, kas tev patīk. Varbūt tas ir riekstu un sauso augļu mikslis, varbūt svaigi augļi skaistā, augstā vāzē….

ka_iekartot_majigu_maju (5)Sarūpē šādu „NK” arī tiem gadījumiem, kad ciemos ierodas negaidīti viesi: litra burkā kārtām ieber 1 glāzi miltu, 6 ēdamk. kakao pulvera, ½ gl.baltā cukura, ½ gl. brūnā cukura un pēdējo kārtu – vēl 1 glāzi miltu, kas sajaukti ar 4 tējk. irdinātāja. Ja ciemos ierodas negaidīti ciemiņi, visu ātri sajauc kopā, pielej klāt 2 glāzes silta piena un izcep fantastiski smaržīgu šokolādes kēksu.

Šāda „burvju” burciņa, kas nolikta virtuvē redzamā vietā, arī tavu interjeru padarīs interesantāku. Pašgatavotas konfektes, tējas maisījumi, dažas sālītu gurķīšu burciņas…. jebkas! Viss, kas nepieciešams garšai. Dzīves garšai…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Rudens ir laiks, kad gribas ieritināties dīvāna stūrī, ietīties siltā segā, nolikt blakus sev kūpošas, smaržīgas tējas krūzi un lasīt... Rudens ir ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Rita

  Labdien! Man patika rindas par maņu orgāniem, it sevišķi tā recepte par keksiņu. Paldies jums!

   
   
   
 • Silvija

  Man viss raksts patika.par to keksiņu-brīnišķīgs ieteikums!Paldies Jums!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata