Kā izdzīvot sieviešu kolektīvā

sieviesu kolektivsSieviešu kolektīvu varētu nosaukt par kopienu, kura dzīvo pēc saviem likumiem.

Tiem, kas nezina pat vienkāršākos uzvedības noteikumus sieviešu kolektīvā, būs ļoti grūti pašapliecināties, iegūt atzinību un grūtā brīdī cerēt uz palīdzību vai atbalstu.

Noteikumi ir vienkārši un pietiekoši pieņemami katrai dāmai, kas cer šādā kolektīvā veiksmīgi strādāt, veidot karjeru un ciešas attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem būs katru dienu jāpavada lielākā tās daļa.

Nonākot sieviešu kolektīvā, necenties jau pirmajā dienā demonstrēt visas savas pozitīvās un negatīvās īpašības un, vēl jo vairāk, necenties nodibināt kaut kādu kārtību. Pavēro kā uzvedas pārējie, kā savā starpā kontaktējas, kādi elementārie sadzīves noteikumi šai kolektīvā pastāv.

Uzvedības kodekss dažādos kolektīvos var atšķirties, bet tā galvenie punkti attiecas uz jebkuru kolektīvu, bez izņēmuma.intrigas darba

 • Neņem dalību ne intrigās, ne klaču uzklausīšanā vai izplatīšanā. Tenkās iestigt ir viegli, bet tavs reitings momentā krītās pat tad, ja tu atrodies līdera pusē.
 • Mierīgi reaģē uz tev adresētām piezīmēm un jokiem, pat, ja tās ir nevietā. Tavas reakcijas spēcīgās emocijas kolēģos var radīt vēlmi turpināt tieši tai pašā garā.
 • Nekādā gadījumā neakcentē uzmanību uz savām labajām īpašībām vai priekšrocībām – ne personīgajām, ne profesionālajām. Tas var aizvainot apkārtējos. Visu dari vienkārši – pildi savu darbu un pienākumus godīgi, bet bez pārspīlētas centības. Ja nepieciešams, lūdz palīdzību kolēģiem. Ja radīsies situācija, piedāvā arī savu palīdzību.
 • Ja darbā esi pieņemta vadošā amatā, esi pietiekoši saprātīga un dari visu, lai pateicoties taviem centieniem kolektīvs kļūtu saliedēts – bez konfliktiem un strīdiem.
 • Atceries – nekādus dienesta romānus! Īpaši, ja šis vīrietis ir tavs priekšnieks un it īpaši, ja pret tevi tiek izrādīta neslēpta interese. Pirmkārt, kolēģi tev to nepiedos, bet otrkārt, nav zināms ar ko tas viss beigsies. Toties situācija, kad tas taps visiem zināms, visu tikai sarežģīs.

sieviesu kolektivs (3)Ja būsi pieklājīga, labvēlīga, draudzīga un patiesa – darbs tev kļūs par komfortablu vietu, kur varēsi droši realizēt savas profesionālās ambīcijas.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Laima

  Cik pēdējā laikā dzirdu no paziņām, kas strādā sieviešu kolektīvos, pēdējos gados ir ļoti nepatīkamas situācijas, ieskaitot mobingu. Pirmkārt, te vaina lielākajā mērā jāuzņemas kolektīva vadītājam, bet ir gadījumi, ka tieši viņš, jeb visdrīzāk viņa ( vadītāja) ir pie visa vainas. Cieš gan darbs, gan cilvēku veselība. Nez kāpēc ar to grūti cīnīties, cilvēki nesūdzas, jo nav kam sūdzēties, teiks, ka jāmēģina tikt galā pašiem un konflikta iniciatores noteikti pratīs vislabāk sevi aizstāvēt. Diemžēl…Interesanti, kā pie jums citur ?

   
   
   
 • Bloga lasītāja

  Jā, kolektīvs, kas sastāv tikai no daiļā dzimuma ir vienmēr pakļauts spriedzei. Līdzsvaram ir vajadzīgi vīrieši, citādi sanāk kā vistu barā bez gaiļa. :) NU vajadzīgs tas gailis ir, vismaz viens :)

   
   
   
 • Laima

  Skatoties kāds tas gailis, ja bez rakstura vai ar domu nekur neiejaukties,lai tiek galā pašas, tad tāpat nekāda labuma. Ir taču tādi,pašas zinām, vai ne ? Ja tas gailis ar stingru mugurkaulu un liks “vistām”strādāt, nevis pīt intrigas, tad vadītājs ir īstajā vietā.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata