Velkam sevi laukā no slinkuma “purva”

ka_tikt_gala_ar_slinkumuCilvēks pats par sevi ir ļoti pretrunīga būtne – no vienas puses mēs vēlamies būt slaidas un skaistas, veiksmīgas un mīlētas, bet no otras puses mums ir slinkums darboties pie sevis, saviem mērķiem, sava ķermeņa un pašsajūtas uzlabošanas un slinkums mainīt dzīves stilu.

Mums ļoti patīk lasīt skaistus, glancētus sieviešu žurnālus un mēs pērkam noteikti tos, uz kuru vākiem ir kāda „maģiska” frāze, kas mūs tobrīd uzrunā: „Iegūsti skaistu vēderu ātri”, „Skaists augums – tikai 4 soļi 6 minūtēs” – mēs „uzķeramies” uz maziem cipariem, jo tiem automātiski ticam…Bet kas tad tālāk?

Bet tad pienāk brīdis, kad atveram šos žurnālus, izlasām, pat izrakstām svarīgāko vai izplēšam lapu un pieliekam redzamā vietā un…. Un tad, kad pagājušas apmēram 3 dienas, kurās 6 minūtes tika veltītas šīs „maģiskās” receptes realizēšanai, mēs automātiski sākam izdomāt attaisnojumus savam slinkumam:

– Nē, labāk sākšu ar pirmdienu…

– Ak, arī tāpat esmu skaista!

– Vīrs taču teica, ka mani mīlēs vienalga kādu un viņam patīk apaļīgas sievietes.

– man palēnināta vielu maiņa un tas jau ir iedzimts…

Kad mēs vienreiz sapratīsim, ka visas šīs atrunas mums traucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi?! Nu atcerēsimies kaut vai baronu Minhauzenu – kā viņš pats sevi vilka no purva laukā un sekosim viņa piemēram! Daudzas no mums arī atrodas šādā „purvā”, kuram nosaukums ir „SLINKUMS”, no kura izvilkt sevi varam tikai pašas.

Varbūt pietiks atpūsties un sāksim pie sevi strādāt, jo tikai TAD un ne jau pie kioska stāvot, kad pērkam kārtējo žurnālu, mēs ieraudzīsim rezultātu. Protams, daudz ērtāk ir prātot: kamdēļ man gatavot vakariņās tvaicētas vistas gaļas kotletes, ja es varu nopirkt pusfabrikātus? Kamdēļ trenēt presīti, ja man tas nepatīk, pie tam arī rezultāts redzams dikti jau minimāls? Es labāk nopirkšu šodien savu kāroto kūku, ietīšos pledā un noskatīšos savu iemīļoto melodrāmu.

Bet tu pamēģini tomēr sevi pārvarēt, izdari cieņas cienīgu soli, izskaud paradumus, kas noved tevi pie tās dzīves, kuru tu nemaz nevēlies.

Atceries, ka slinkums ir tavs dezinformators un ienaidnieks, kas zog laiku, kaska_tikt_gala_ar_slinkumu nepielūdzami aizsteidzas prom un, kuru nekad, diemžēl, mēs neatgriezīsim. Tieši tāpēc triec šo ienaidnieku no sevis prom pēc iespējas tālāk un sāc darboties gan pie sevis, gan savas dzīves.

Teiksi – sarežģīti un tūlīt sāksi „griezt” prātā visus traucēkļus un iemeslus kāpēc to nevar izdarīt? Bet kas teica, ka būs viegli? Cīņa ar slinkumu (un ievēro – AR SLINKUMU un nevis laika trūkumu!) ir smags darbs, bet, tiekot ar to galā, tu sāksi pļaut cienīgus augļus.

Ja esi nolēmusi ar ienaidnieku cīnīties, tad sāc ar mazumiņu, bet tūlīt pat. Paņem blociņu vai burtnīcu un pieraksti savus nedēļas, mēneša vai pat gada plānus. Nospraud mērķus un datumus, kuros tie ir jāsasniedz. Un nemeklē attaisnojumu, jo tā tu jau pašā sākumā pati savām rokām nobremzēsi savu mērķu sasniegšanu.

Ja plānu īstenot neizdevās vai jau pēc dažām dienām tu to, ko sev solīji, neizdarīji, tad apstājies uz mirkli, neatmet ar roku visam, bet gan tieši otrādi – nomierinies un izanalizē kāpēc tas tā notika un pieraksti savus secinājumus turpat, tai pašā blociņā un nosaki  jaunu datumu. Bet, ja tomēr tev atkal neizdevās sasniegt vēlamo, ir vērts aizdomāties – vai nu tu sev nosaki nesasniedzamu rezultātu, vai arī cīņa ar slinkumu ir nepietiekoši aktīva.

Varbūt tu šo izlasīsi un nodomāsi – nekā jau jauna…Bet tu to ESI DARĪJUSI? Un tieši tā kā te teikts??? Jo viena lieta ir pierakstīt mērķus, bet svarīgākais ir tad, kad neizdodas (un neizdodas visbiežāk), visus iemeslus, kamdēļ tas notika, izanalizēt un pierakstīt! Un sākt atkal no jauna! Viss labais, efektīgais, piekrīti, vienmēr ir vienkāršs! Cīņa te notiek ne ar šefu, ne laika trūkumu, ne citiem traucēkļiem, bet tikai ar mūsu slinkumu. It kā nieks, bet tam ir milzīga vara pār visu mūsu dzīvi.

86488886

Atceries – slinkums bēg prom tikai tad, ja tu regulāri pie sava mērķa darbojies un analizē savas darbības, kā tikko aprakstīju. Tāpēc uzstādi sasniedzamus mērķus, sapņo brīnišķīgus sapņus un tad tev viss izdoties!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Inese

  Sveikas!
  Paldies, Aija! Jā, tieši tagad – rudenī, sev tomēr ir jāsaka: “Slinkum, laid mani vaļā!” Tā vakar mana 8-gadīgā metiņa saka pati sev :) , kad sēžot pie televizora, sagribējās banānu, bet bija jāiet uz virtuvi pakaļ, un tāāā negribējās. Pievarēja slinkumu. Atceros, ka mana mamma bieži teica: “Cik labi, ka cilvēks nav slinks!”. Un mums bija viss: ziemā kompoti, ievārījumi, sulas, sīrupi, tējas, āboli līdz pavasarim, sauso ziedu kompozīcijas – viss pašu savākts, sagatavots un nolikts glabāšanai. Tie vārdi man joprojām skan galvā, kad tik tiešām priecājos par pārvarētā slinkuma vērtību savā dzīvē. Varētu arī pārfrāzēt un teikt: “Man tagad jāizvēlas: vai nu es gribu to labāko, vai arī ne tik labu”. Un tad jau vairs jautājums nav apspriežams :) , jāmet tik slinkums pie malas un jādarbojas. Pats galvenais, ka pārvarētais slinkums mums dod ļoti pozitīvu energiju no prieka par padarīto, par rezultātu, un šī darbīguma energija, lai pastāvētu, ir jābaro ar to pašu. Paēdis ir tas vilks, kuru Tu baro. :)

   
   
   
  • O, jā, Inese – te Tu kolosāli pateici: “pārvarētais slinkums mums dod ļoti pozitīvu enerģiju no prieka par padarīto” – gandarījums pēc tam ir kolosāls un no tā VIEN rodas nākamie mēģinājumi pārvarēt slinkumu. :)

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata