Kā būt veselākai strauji nemainot dzīves stilu
Daudzas no mums vēlas būt slaidas un veselas, bet absolūti vai gandrīz necik nevēlas mainīt savu pierasto dzīves veidu, stilu, ēdiena gatavošanas vai ēšanas tradīcijas.
Tomēr mēs VARAM uzlabot savu veselību arī bez stingrām diētām vai mūžīgajiem, nogurdinošajiem treniņiem. Tas ir ļoti vienkārši, pat aizraujoši un aizņems pavisam maz laika.
Pirmais, ko darām:
1. Noskaidrojam problēmas.
Pārbaudiet sevi, atbildot uz dažiem jautājumiem (bet tikai godīgi!!!):
Vai es lielāko dienas daļu pavadu sēžot?
Vai es lietoju uzturā neveselīgu pārtiku?
Cik bieži pēc ēdienreizes es cenšos „uzkost”, „palutināt sevi” (sauc to kā gribi)?
Ko es varētu mainīt, lai veselību uzlabotu?
Dažreiz mēs ne uzreiz saprotam, ko darām nepareizi. Pamēģini par to uzzināt no sev tuva cilvēka. Pasaki, ka tu uztraucies par savu veselības stāvokli un gribi sākt to uzlabot un parūpēties par sevi daudz nopietnāk. Vai viņam ir priekš tevis kāds padoms?
2. Sastādām plānu.
Tagad, kad esam sapratušas savu problēmu, ir pienācis laiks ieviest nelielas izmaiņas.
Tas ir pavisam vienkārši, neslinkosim: vispirms iegādāsimies tīru burtnīcu un katru dienu sāksim pierakstīt to, ko ēdam. Tā darīsim pāris nedēļas. Neaizmirsīsim arī par alkoholiskiem dzērieniem, konfektēm un saldējumiem. Tas mums radīs priekšstatu kāda tad ir patiesība.
Padomāsim, ko no tā visa varētu aizvietot ar kaut ko veselīgāku. Piemēram, frī-kartupeļu vietā, nopirkt ābolus. Desu vietā svaigu, netreknu gaļu. Salātiem krējuma vietā pievienot bezpiedevu jogurtu. Trešās vai piektās kafijas krūzes vietā izdzert aromātisku tēju – nopērc tiešām labu, smaržīgu tēju, kas tev garšos un, kuras baidīšanas process tev sagādātu gan prieku, gan gandarījumu, gan baudas sajūtu. Veselīgās uzkodas skaitās rieksti, cietais siers, ogas, musli batoniņi, burkāni, vīnogas utt.
Vakariņās pagatavosim dārzeņu salātus, garšīgu augļu desertu. Pamēģināsim banānu desertu, augļu asortus, zemenes šokolādē, karamelizētus ābolus. Šādi garšīgi deserti var brīnišķīgi aizvietot tev pierastos cepumus, saldējumus, tortes, kūkas un konfektes.
3. Atradīsim veidu, kā apvaldīt pārēšanos.
Ēdīsim lēnām, izgaršojot. Pamēģini….dzirdēts par to daudzreiz, bet vai esi tā mēģinājusi? Cilvēki, pirms piepilda šķīvjus, koncentrējas uz to, cik tie ir pilni un lieli šķīvji var to veicināt. Un vēl – kā likums mūsdienās, ēdot, daudzi koncentrējas uz TV ekrānu, nevis ēšanas procesu. Tā, nemanot, var apēst ļoti daudz, pie tam, ēdienreize var „izstiepties” stundas garumā vai pat ilgāk un tas vēl mazāk ļauj kontrolēt apēstā daudzumu. Pievieno produktiem pilngraudu šķiedrvielas, ābolus utt.
Nekādā gadījumā „neuzsēdies” uz stingras diētas. Ja tev kaut ko ļoti gribas, tas nozīmē, ka organismam tas ir vajadzīgs. Cilvēkam vidēji nepieciešamas 2000 kalorijas dienā, bet, sevi stingri iegrožojot, var kaitēt organismam un veselībai.
Vairāk staigāsim svaigā gaisā. Laiks, kas pavadīts ārpus telpām, var samazināt stresu un uzlabot veselības stāvokli. Paspēlēsim paslēpes ārā ar bērniem, pastaigāsim ar draugiem pa pilsētu vai vienatnē pa parku.
4. Sastādīsim savu fizisko vingrojumu plānu.
Tas var būt internetā atrasts video ar gataviem vingrojumiem, bet tie var būt izmeklēti vingrojumi, kurus patīk izpildīt tieši tev. Atceries, lai tie būtu maksimāli efektīvi, tiem nav obligāti jābūt intensīviem – pat 20 minūšu pastaiga var sniegt ievērojamu progresu.
Lai labāk pamostos vai labāk iemigtu, pastaigājies agri no rīta vai arī pirms gulētiešanas vēlu vakarā, kopā ar vīru, savu vecāko bērnu vai draudzeni.
Uzstādi sev mērķus, piemēram: noskriet 3 km vai nopeldēt 3 apļus bez pārtraukuma, izdarīt kādu vingrojumu konkrētu reižu skaitu. Un šajā virzienā darbojies visu laiku, kamēr sasniegsi vajadzīgo rezultātu.
Katru reizi atceries – kad tu sasniedz savu mērķi,
tu kļūsti stiprāka un veselāka.
5. Izvairies no stresiem.
Stresa samazināšana ikdienā:
Palīdzēs izvairīties no psihosomatiskiem simptomiem, piemēram, galvassāpēm.
Paaugstinās enerģijas līmeni.
Stiprinās tavu imūno sistēmu.
6. Apbalvo sevi.
Tiklīdz tu sasniedz kādu savu mērķi, apbalvo sevi! Tev jau iepriekš ir jāzina, kāda būs šī balva un šajā dienā, ja tas tā bija iepriekš paredzēts, neatsakies no SPA-salona apmeklējuma, ieritinies savā iemīļotajā atpūtas krēslā ar jauno grāmatu vai nopērc sev jaunu kaklarotu.
Tas nemaz nav tik grūti – dzīvot labāk un veselīgāk. Galvenais sākt.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...
Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...
Beidzot ir novadīts sen plānotais un daudzām mūsu bloga apmeklētājām ļoti svarīgais vebinārs, kurš bija domāts visiem, kas vēlas pasūtīt H ...
Tik ļoti dažreiz gribas, lai telpu piepilda, nevis “svešs”, bet gan svaigu ziedu aromāts...Un arī pēc pusdienu vai vakariņu pagatavošanas, kad ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Tags: dzīves kvalitāte, dzīves stils, veselība pēc 40, veselības saglabāšana, veselīgs dzives veids
Ko citi saka: