Kā atbrīvoties no aizvainojuma

aizvainojums (2)Viens no galvenajiem iekšējiem diskomfortiem, kas mums traucē elpot pilnu krūti, ir aizvainojums. Šī sajūta ne tikai pazemina dzīves kvalitāti, radot emocionālas, dvēseliskas sāpes, bet spēj arī novest pie reālas veselības pasliktināšanās.

Šī problēma, kā tāda piltuve, kas ved uz „ne-uz-kurieni”, iesūc dzīves enerģiju un vēlēšanos strādāt produktīvi. Tāpēc, ja nevēlies zaudēt laimes sajūtu un dzīves enerģiju un, ja tu esi no tām, kas cenšas veidot tādus kā „aizvainojuma pārtraukumus”, tev jāzina, kā no šī aizvainojuma atbrīvoties.

Aizvainojuma sajūtu iemesls

Pastāv daži avoti, kas šīs emocijas „baro”. Lūk, galvenie no tiem:

1) Ja nerealizējas vai neattaisnojas cerības. Tev šķiet, ka tu visu izdarīji, lai virzītos pa karjeras kāpnēm – konkurenti zaudēja, bet jauni nav paredzami, priekšniecība tevi uzskata par neaizstājamu un, lūk, kārotajam postenim ir jākļūst par tavējo…. Bet, pēkšņi, notiek kaut kas neparedzēts, nomainās priekšniecība un kārotais krēsls tiek citam.

Gadās arī nelieli aizvainojumi, piemēram, kāds par spīti cerībām solīja, bet nepazvanīja, kaut ko neizdarīja, kaut arī bijāt vienojušies.Thoughtful woman with man in background

2) Kad kāds mēģina ieriebt, izmantojot jebkuru, kaut vismazāko iemeslu. Tā var būt nosūdzēšana, klačošanās aiz muguras un daudzas citas nepatīkamas lietas un situācijas. Pie tam cietušais ir nesaprašanā „par ko?” un izjūt dabisku aizvainojumu – „kā tā var rīkoties ar mani – es taču esmu tik laba?”

3) Vēlēšanās manipulēt ar citiem cilvēkiem (bieži vien pat neapzināta). Visbiežāk to izmanto aizvainotie pret saviem tuviniekiem vai radiniekiem. Reti kuram būs patīkami, ja sieva vai vīrs pāris dienas „pūšas” tāpēc, ka netika izpildīts viņas (-a) lūgums vai vēlēšanās. Daudzi padodas un kaprīzi apmierina. Attiecībās iestājas siltuma periods, kurš, parādoties jaunai kaprīzei, atkal tiek aizstāts ar vēsuma periodu.

Kā izvairīties vai mazināt aizvainojumu

1) Lai nepiepildītās cerības vai vēlmes neievainotu pārāk stipri, ievēro absolūto patiesību: ne tu kādam, ne kāds tev – jūs neesat neko viens otram parādā. Tāpēc viss vai daļa no tā, ko tu vēlies vai gribi, var arī nepiepildīties, jo citu cilvēku intereses ne vienmēr var sakrist ar tavējām.

Dzīve ir pilna ar pārsteigumiem un jebkurš šķietami nenozīmīgs notikums situāciju var kardināli mainīt ne tev par labu. Neuztraucies par to, bet pārliecini sevi, ka jebkurš iznākums, iespējams, ir labākais, kas uz to brīdi ar tevi varēja notikt. Un jebkurā gadījumā tu guvi neatsveramu pieredzi, kas tev var noderēt vai palīdzēt nākotnē.

Iemācies cerības „atlaist”. Ja kaut kas neizdevās, piemēram, vasaras ceļojums uz jūru, ar vieglumu un bez jebkāda saspringuma pārplāno šo ceļojumu uz nākamo vasaru vai samaini to pret braucienu uz kalniem. Jo garāks ceļš uz mērķi, jo saldāks tā piepildījums.

ka_tikt_gala_ar_aizvainojumuIemācies nereaģēt arī uz sīkumiem. Ne visi cilvēki ir tik jūtīgi kā tu, un pat lietas, darījumus, kas tavuprāt ir svarīgi, uzskata par sīkumiem. Tāpēc viņi var mierīgi aizmirst doto solījumu, piemēram, pazvanīt.

2) Lai nesāpīgi reaģētu uz nedraudzīgām izpausmēm, sāc „audzēt” pašcieņu. Cilvēku, kas zina savu vērtību, nespēj satraukt jebkādi centieni viņu aizskart vai pazemot. Šie centieni vai nu izzudīs kā migla bez sekām vai arī būs satriekti kā pret cietokšņa sienu. Gan vienā, gan otrā gadījumā oponents izskatīsies ja ne smieklīgi, tad noteikti ne kā uzvarētājs. Atceries vienmēr šo: „Suņi rej, bet karavāna iet tālāk”.

Lai mazāk radītu iemeslu nelabvēļiem darīt savus tumšos darbus, kontaktus ar viņiem mēģini ierobežot. Ja tomēr tas ir nepieciešams darba dēļ, nekontaktējies ar viņiem par tēmām, kas neskar darbu.

Ja kāds periodiski tevi „paliek zem sitiena”, nekautrējies šo cilvēku atmaskot. Nebaidies un paziņo par situāciju vadībai, paskaidro, ka tā nav patiesība un apstiprini savus vārdus ar argumentiem. Bet uzmanies – nelīdzinies šim cilvēkam, esi godīga arī šādā situācijā! Nākamajā reizē vai pēc pāris tādiem atsitieniem nelabvēlis, izvēloties sev upuri, būs daudz uzmanīgāks un tu tā diez vai būsi.aizvainojums (3)

Visi mēs šad tad manipulējam ar saviem tuviniekiem. Lielākajā daļā gadījumu tas notiek neapzināti un it kā pats par sevi. Kad kārtējo reizi būsi apvainojusies uz savu partneri vai radinieku, izanalizē negatīvo emociju avotu. Ja tu sevi pieķēri, cenšoties izdarīt spiedienu, laicīgi apstājies. Jo sāpinot tuvu cilvēku, tu rīkojies, maigi sakot, ne visai labi. Tāpēc pēc iespējas ātrāk atbrīvo sevi un viņu no sava netaisnīgā aizvainojuma.

Es minēju tikai dažus ieteikumus. Bet varbūt tu pati vari ielūkoties savas dvēseles dziļumos un atrast sev tuvākus veidus kā atbrīvoties no šīm destruktīvajām emocijām.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Pamēģini 24 stundu laikā pieņemt visu, neatkarīgi no tā, kas Tavā dzīvē notiek. Kāds Tevi aizvainoja – pieņem to bez jebkādas pretreakci ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Sarmīte

  Man liekas, ka aizvainošanās parasti notiek tad, ja tā īsti nav kārtība ar pašapziņu. Tad vienmēr mums liekas, ka trāpa tieši mūsu vārīgajā vietā .Ja mūsu pašapziņa ir augsta ,tad tas ,kas pirmajā gadījumā sāpina ,otrajā -vienkārši aizslīd garām vai arī uztveram nepatīkamos notikumus daudz mierīgāk-ar skaidrāku prātu. Salīdzinoši -sēkla iekrīt augsnē, bet nav spējīga dīgt, jo augsne nav auglīga…Tāpēc…jāmācās (un droši vien to arī daram) pieņemt un iemīlēt sevi, lai pašas sev mazāk nodarītu pāri..))

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata