Vai tu esi SuperSieviete, kura cieš no stresa

supersievieteKā jau iknedēļas jaunumu vēstulē otrdien tev rakstīju – sākot ar šo dienu mūsu bloga veidotāju komandai pievienojas  šarmanta sieviete – sava aroda profesionālis Inese Millere.

Vairāk par Inesi lasi te >>>, bet es vēlos tikai piebilst – esi ar mums, piesakies uz jaunumu saņemšanu, jo te kļūs arvien interesantāk… Un, lūk, pirmā Ineses MiIleres publikācija mūsu blogam. Ciemojies pie mums ik dienu, bet iegaumē – ceturtdienas turpmāk būs Ineses dienas.

**********

Es pieņemu, ka tu zini, kas ir stress, bet kas tā par SuperSievieti? Vai tas vispār attiecas uz tevi?

Saskaņā ar Dr. Harriet Braiker, grāmatas “The type E woman” autori, supersieviete ir sieviete, kura cenšas būt izcila visās savās daudzajās lomās un darbos, būt viss-priekš-visiem un ir savu pašas panākumu upuris.

Jo vairāk viņa parāda, ka spēj izdarīt, jo vairāk citi no viņas prasa. Un cena, ko sieviete par to maksā ar savu fizisko un mentālo veselību un labsajūtu var būt milzīga.

Patiesībā supersievietes sindroms ir pārāk dārgs tava laika, stresa, veselības, personīgās un finansiālās labklājības izmaksās. Mums ir nepieciešams lielāks dzīves balanss un mums uz to ir jāpastāv.

Vai arī tu spēlē supersievieti?

Daudzas sievietes šodien apvieno darbu un ģimeni, uzņemoties mātes, sievas, mājsaimnieces, apgādnieces un tās no mums virs 40, bieži arī savu vecāku aprūpētājas lomas, laikā kad viņu partneri koncentrējas tikai uz savu apgādnieka lomu. Šajā situācijā vēlme būt supersievietei ir galvenais stresa avots daudzām strādājošām sievietēm.

Stresa mazināšanas nolūkos sievietēm, būtu jābeidz mēģināt darīt visu un būt visam-sievietes_stresspriekš-visiem. Tas visupirms nozīmē ģimenē vienoties par ģimenes prioritātēm, skaidru pienākumu sadali, pārliecinoties, vai sievai-mātei-apgādniecei ir laiks sev, laiks, kuru viņa velta tikai sev nevis ģimenes prasībām vai kam citam.

Tas arī nozīmē, ka supersievietei ir jāmaina viņas domāšanas veids un jāsamazina prasības, ko viņai uzstāda citi un viņa pati. Tajā pašā laikā viņai ir arī jāizstrādā atbalsta sistēma, kas ārkārtas gadījumos spēs viņu aizvietot mājās un darba vietā.

Par laimi, mēs sievietes pēc savas dabas spējam veiksmīgi apvienot vai veikt vairākus uzdevumu vienlaicīgi. Esam arī vairāk atvērtas sarunām un problēmu apspriešanai ar draugiem. Šādas sarunas var ievērojami mazināt stresa negatīvo ietekmi: kreņķu uzticēšana draudzenēm vairo hormona oksitocīna līmeni un ievērojami samazina stresa hormonu līmeni, tādējādi palīdzot sievietei atslābināties un justies labāk.

Ko vēl supersieviete var darīt, lai samazinātu stresu, pirms tas viņu ir novedis pie izdegšanas.

  • Vienkārši, bet efektīvi – pārstāj būt par supersievieti. Atzīsti, ka tu nekad nespēsi paveikt visu visaugstākajā līmenī un palīdzēt visiem un visā. Pieņem to, citādi tu padarīsi sevi slimu.
  • Sagatavo stresa samazināšanas plānu. Izveido sarakstu ar ģimenes un mājas darbiem, kuri ir jāveic regulāri. Šajā procesā iesaisti ģimenes locekļus un palūdz viņiem uzņemties pienākumus atbilstoši viņu vecumam, prasmēm un vēlmēm. Esi pacietīga, atļauj citiem darīt – tas nekas, ja viņiem sākumā kāds darbiņš neizdosies tik pat labi kā tev. Ar laiku tu būsi ieguvēja.
  • Ieplāno dienas vai stundas, kurās tu vari darīt to, ko sirds vēlas netraucēti no ģimenes locekļu vai draugu prasībām. Ieraksti šos randiņus ar sevi savā plānotājā un pieturies pie plāna, citādi tev nekad tas neizdosies. Varbūt pat labāk, ja tu sieviete_planoplānosi sev veltīto laiku pavadīt ārpus mājas, lai tu nekristu supersievietes kārdinājumā – ķerties pie nekad nepadarāmajiem mājas darbiem.
  • Uzturi kontaktus ar seniem draugiem. Uzklausot tavas problēmas un neapmierinātību, un dodot padomus no savas personīgās dzīves pieredzes, viņi var samazināt tavu stresa līmeni. Šie ir arī cilvēki, kuriem tu vari pazvanīt neparedzētās ārkārtas situācijas, un palūgt parūpēties par tavu bērnu vai mājdzīvnieku.
  • Attīsti aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, veicot regulāras pastaigas, guļot ne mazāk kā astoņas stundas, izvēloties veselīgu pārtiku, nesmēķējot un nepārspīlējot ar alkoholu.Tāpat izvēlies vaļasprieku, kas tev patiešām patīk un atvēli tam laiku.
  • Seko informācijai par sieviešu veselības jautājumiem un problēmām. Veic ikgadējo medicīnisko pārbaudi.
  • Pazīsti savus stresa izraisītājus un stresa simptomus – pazīmes, kā tavs ķermenis un prāts reaģē uz stresu. Stresa simptomi var būt fiziski, piemēram, saspringuma galvassāpes, muguras sāpes, bezmiegs, nogurums, aizcietējumi vai sāpes kuņģī. Kā arī emocionālie un uzvedības: ātra aizkaitināmība, īgnums, nemiers, bažas, nespēja koncentrēties, apetītes zudums vai gluži otrādi – komforta jeb emocionālā ēšana. Šīs ir tikai dažas no stresa pazīmēm. Uzzini savas, un, ja nepieciešams strādā kopā ar profesionāli.
  • Apgūsti vienkāršas relaksācijas tehnikas, tādas kā dziļo elpošanu, joga, cigun vai ķermeņa skenēšana. Izstrādā relaksācijas vingrinājumus gan mājām, gan darbam.

Dziļā elpošana stresa mazināšanai:

dzila_elposana (2)Ieelpo caur degunu lēni un dziļi, aizskaitot līdz četri. Pārliecinies, ka ieelpa izpleš vēdera daļu, bet nepaceļ krūškurvi.

Izelpo caur muti lēni un pilnīgi, izraisot vēja pūsmai līdzīgu skaņu. Atbrīvo muti, mēli un žokli, dari to visu, skaitot līdz četri.

Lai nomierinātu prātu, pilnībā koncentrējies uz elpošanu un skaitīšanu.

Atkārto 5–10 reizes un izveido paradumu izpildīt šo vingrinājumu vairākas reizes dienā, pat ja nejūti stresu.

Padoms:

Sāc apgūt dziļo elpošanu brīdī, kad neesi pakļauta stresam. Kad nonāksi stresa situācijā, būsi gatava automātiski rīkoties, lai samazinātu stresu. Dziļajai elpošanai vari izmantot brīžus, kurus citādi tikai izniekotu: stāvot rindā veikalā, gaidot iedegamies luksofora zaļo gaismu, pirms atbildi uz telefona zvanu. Izliec darba vietā zīmītes, kas atgādinās, ka tevdzilas_elposanas_vingrojumi dziļi jāelpo. Katru reizi, kad redzi zīmīti, dziļi ieelpo… viens… divi… trīs… četri… Aizturi elpu un izelpo…

Es personīgi esmu datorā lejupieldējusi speciālu zvana skaņu, kura man pavēsta, ka pienācis laiks elpošanai. Aijai bija iespēja par to pārliecināties mūsu Skype sarunas brīdī. Ahhhh…un saspringums izkūp gaisā Smaidiņš.

Uz tikšanos tepatās,

Inese

Interesanti raksti :

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

  • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
  • Kādreiz spēlēju supersievieti.Tagad rodu prieku saules starā,kaķīša. murrašanā,krāsās ,rokdarbos un saprotu,ka no manas gribēšanas vai negribēšanas ļoti maz kas ir atkarīgs Neesmu tas. Kungs.Un neviens nav jāpāraudzina,jo mainīsies tikai tad,kad pats to atradīs par vajadzīgu.Nu netēlosim super….

     
     
     
    • Inga, man prieks, ka rodat prieku ikdienas lietās. Manuprāt no mūsu gribēšanas vai negribēšanas ir daudz kas atkarīgs.Mums ir Dieva doti talanti, un tie jāizmanto. Tiesa nespēlējot supersievieti. Savs laiks atpūtai, savs darbam…

       
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata