Investīcija, kas 100% atpērkas

sievietes_pasizaugsme (2)

Ja tu nopietni vēlies nodarboties ar pašizaugsmi, tad viens no svarīgākajiem jautājumiem, kuram tev vajadzētu pievērst uzmanību – tas ir ieguldījums jeb investīcija sevī.

Sevi var attīstīt dažādos virzienos. Atkarībā no taviem mērķiem, tev jāizvēlas prioritārie virzieni un tieši tiem tad arī ir jāvelta īpaša uzmanība.

Ir daži virzieni, kuri mums, sievietēm, varētu būt paši svarīgākie:

– fiziskā veselība,

– garīgā veselība,

– izskats,

– Prasmes.

1. Veselība.

Bez veselības būs diezgan grūti darīt un sasniegt jebkādus citus darbus un mērķus. Bet par to reti kurš domā līdz brīdim, kad notiek ārkārtas situācija.

Ir svarīgi atcerēties, ka veselība, pirmkārt, ir profilakse. Un profilakse – ir fiziskās aktivitātes un veselīgs dzīvesveids kopumā.

Ar sportu un fiziskām aktivitātēm ir jānodarbojas regulāri. Ideāli – pildīt rīta rosmi un apmeklēt sporta vai trenažieru zāli. Pie tam, tam nav nepieciešams nez kāds moderns un stilīgs sporta centrs – izmanto vienkāršu, vistuvāko un ērtāk apmeklējamo. Lai sāktu, nežēlo naudu un atrodi labu treneri, lai treniņu rezultātā nebūtu vairāk ļaunuma, nekā labuma.

Sporta nodarbībām klāt jāpievieno veselīgs uzturs. Izvairies no gāzētiem dzērieniem, sulām (ja vien tās nav pašas spiestas), trekniem un miltu ēdieniem. Tavam uzturam vajadzētu saturēt vairāk šķiedrvielu un mazāk tauku.

2. Psiholoģiskā veselība.

Te būs vesela virkne pasākumu, kuru ieviešana dzīvē palīdzēs tev jebkurā situācijā būt līdzsvarotai, mierīgai un pārliecinātai.

Vispirms ir jāatbrīvojas no stresa, jo stress – tas ir troksnis, kas tev traucē koncentrēties uz savām domām un mērķiem, tas pastāvīgi novērš uzmanību un neļauj justies laimīgai.

Tev būs jāatbrīvojas arī no kompleksiem, kas traucē dzīvot. Lai to izdarītu, vajadzēs noteikt, kas konkrēti ir tas, kas tevi nomāc un uztrauc, un jāizvēlas veids, kā šo problēmu atrisināt.

Priecē sev tuvākos un dārgākos cilvēkus. Galu galā lielā mērā tieši no viņiem ir atkarīgs tas, kādā emocionālā gaisotnē tu dzīvo.

Ja tevi pārņem negatīvas emocijas (dusmas, aizkaitinājums, neapmierinātība), mēģini tos izkliedēt, darot kādu fizisku darbu, kamēr vien sajutīsies nogurusi un atbrīvojusies no savām negatīvajām emocijām.

Biežāk klausies mūziku, īpaši instrumentālo. Tas palīdz noskaņoties uz pozitīvām emocijām!

3. Ārējais izskats.

Šo noteikumu var reizināt ar 10, jo, lai vai cik skumīgi tas nebūtu, joprojām cilvēkus vērtē pēc „cepures”. No tā, kā tu izskatīsies, vistiešākajā nozīmē ir atkarīga tava veiksme.

No tava ārējā izskata atkarīgs arī tavs iekšējais noskaņojums un lādiņš. Pateicoties apziņai, ka tu izskaties labi un apģērbam, kas tev piestāv, tu izstarosi pārliecību par sevi, kuru apkārtējie nevarēs neievērot. Bet viņu uzmanība – tas ir tas, kas tev nepieciešams. Tev būs dota iespēja to izmantot un attiecīgi rīkoties.

Bez žēlastības „izpurini” savu skapi un izmet ārā visas vecās, nonēsātās drēbes un atdod kādam tās drēbes, kuras tu zini, ka nekad neuzvilksi.

Izmanto stilista pakalpojumus vai lūdz draudzenei (kurai piemīt laba gaume) palīdzēt izvēlēties garderobi un iemācīties saskaņot tās lietas, kas der kopā. Pērc labas un kvalitatīvas lietas.

Centies vienmēr izskatīties reprezentabli, neatkarīgi no nedēļas dienas un taviem plāniem. Tavam stilam vienmēr jābūt kopā ar tevi, jo svarīgi darījumi un tikšanās bieži vien notiek negaidīti un visnepiemērotākajā laikā.

Vienmēr atcerieties vienu vienkāršu noteikumu: ģērbties vajag atbilstoši tam darbam, kuru vēlaties iegūt, nevis tam, kurš jums ir šobrīd.

© Donalds Tramps

4. Prasmes.

Tev JAU pieder noteiktas, tikai tev piemītošas prasmes un iemaņas, kuras esi ieguvusi uz mūžu.

Un tagad izdari inventarizāciju:

Paņem papīra lapu un pieraksti visas savas prasmes, nekautrējoties. Raksti to, ko tu uzskati par nepieciešamu, jo, galu galā, visu, kas šķitīs nesvarīgs, pēc tam varēsi izsvītrot. Jo vairāk tu uzrakstīsi, jo labāk – sākot ar prasmi ātri lasīt, līdz pat prasmei pareizi un skaisti salocīt drēbes.

sievietes_pasizaugsme

Uz atsevišķas lapas uzraksti savus mērķus.

Pēc tam palūkojies uz prasmju sarakstu. Pirmais, kas tev jāsaprot, ir tas, ka tu esi malacis un tev piemīt liels prasmju daudzums. Šī sapratne ir ļoti noderīga sava pašvērtējuma un sevī pārliecības dēļ.

Otrais, kas tev jāizdara: izsvītro no saraksta tās prasmes, kuras tuvāko mērķu sasniegšanai nav nepieciešamas. Piemēram, ja tu gatavojies izveidot interneta veikalu, prasme skaisti, atbilstoši etiķetei un attiecīgam pasākumam uzklāt galdu, tev nebūs nepieciešama.

Palūkojies uz atlikušajiem punktiem, padomā, kas ir tavas spēcīgās puses un kuras ir tavas vājās puses un pieņem lēmumu, kas ir jāapgūst, bet kas ir tas, ko var atstāt nepilnveidojot.

Sadali šo iegūto sarakstu divās daļās: šaura novirziena (apgūt konkrētas datorprogrammas) un plaša novirziena ( oratormāksla, pārrunu vadīšanas prasmes utt.) Tālāk novērtē cik daudz naudas tev būs jāiegulda katras prasmes attīstībā un kādu atdevi tas sniegs īstermiņā un ilgtermiņā.

Tagad tev atliek tikai izplānot: kad, kur un ar ko sāksi.

Lūk, piemērs, kādos veidos tu vari attīstīt savas prasmes:

 • Izstudē interneta rakstus, vietnes par tēmām, kas tevi interesē.
 • Lasi grāmatas, e-grāmatas.
 • Apmeklē kursus, treniņus, seminārus, vebinārus un meistarklases.
 • Atrodi savu guru jeb mentoru (tāds bija arī Stīvam Džobam).

Atceries – ieguldījums sevī atmaksājas!

Lai tev izdodas!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • ONet

  Vispār jau jebkuras investīcijas izglītībā atmaksājas pat vairākas reizes dzīves garumā!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata