Frizūras atbilstoši sejas formai (2013. gada aktuālās frizūras)

ka_izveleties_matu_griezumuLīdz šim blogā piedāvājām informāciju par matu krāsu modi, aktuālajiem griezumiem un aksesuāriem. Tomēr, mēs visas zinām, cik atšķirīgas esam, un ne vienmēr visām vienlīdz labi piestāv visas šīs modes aktualitātes.

Tādēļ, ar šo rakstu gribu tev palīdzēt uzzināt, kā ar jaunas frizūras vai sakārtojuma mainīšanu, izcelt tieši savu dabas doto skaistumu. Vislielāko uzmanību pievēršot tavas sejas formai un niansēm, kas tai piestāv. Turklāt ieteiktās frizūras ir 2013.gada aktualitāte.

Pastāv vairākas sejas formas, bet neatkarīgi no tās – katrai formai atrodas frizūras, kas izskatās lieliski. Par pamata sejas formām tiek atzītas sešas – apaļa, ovāla, gara, taisnstūrveida, sirds (apgriezta trijstūra) un dimanta (rombveida) forma.

Kā noteikt sejas formu?

Sejas formu visvieglāk noteikt, atglaužot matus uz aizmuguri vai saņemot astē, lai atsegtu sejas līnijas. Tad vērojot seju spogulī nosaki, kādai formai tā visvairāk līdzinās. Skaties attēlu ar sejas formām, katrai formai atbilst viens cipars!

sejas_formas

Sejas formu tipi

Sirds forma (1.)

Šāda sejas forma ir paplašināta pieres daļā un sašaurināta pie žokļa līnijas, tai visbiežāk ir smails zods. Šī forma pazīstama arī kā, “apgriezts trijstūris”. Šīs sejas formas īpašniecēm visvairāk vēlams izcelt acis un vaigu kaulus, veidojot matu kuplumu to apvidū, lai vizuāli sašaurinātu pieres daļu. To viegli panākt izvēloties ponijus – gan īsos, gan garos ponijus, ar krītošām, dabiskām lokām. Izvēloties īsus griezumus – labi izskatās sakārtojumi, kuros mati daļēji klāj pieri un/vai griezumi līdz zoda līnijai, kā arī zem tās.

sirds_forma3_About.comsirds_forma6_About.com

Savukārt, ja vēlies garāku matu sakārtojumu, ļoti labi izskatīsies gan griezumi līdz plecu līnijai, gan garāki, tikai tie jāpapildina ar nelielu pakāpi, kas kuplinātu frizūru un atstātu dažas brīvi krītošas šķipsnas vaigu kaulu apvidū. Šogad aktuāli ir dažādi griezumi – sākot no pavisam īsiem līdz garu matu griezumiem.

sirds_forma_About.comsirds_forma2_About.comsirds_forma4_About.comsirds_forma7_About.comsirds_forma5_About.comsirds_forma8_About.com

Taisnstūra forma (2.)

Taisnstūra sejas forma ir sievietēm, kuru pieres, vaigu kaulu un žokļa platums ir vienāds. Tām ir asu leņķu sejas kontūras, tostarp žokļa līnija. Sievietes, kurām ir šāda sejas forma, sevi var uzskatīt par laimīgām, jo, pateicoties šīm noteiktajām līnijām, seja izskatās daudz jaunāka arī vecumā pēc 40.

taisnstūra un dimanta_forma_About.comtaisnstūra un dimanta_forma2_About.comtaisnstūra un dimanta_forma4_About.comtaisnstūra un dimanta_forma7_About.com

Galvenais uzdevums ir novērst uzmanību no izteiksmīgās žokļa līnijas, piemēram, izvēloties sakārtojumus, kuros matu gali ir kupli salokoti vai nemierīgi juceklīgi. Šādam sejas tipam vislabāk piestāv gari mati, kā arī pakāpes griezumi, kas sākas pie žokļa līnijas un turpinās uz leju, tādējādi nosedzot sejas asās kontūras. Droši var izvēlēties ar matiem daļēji nosegtu pieri un celiņu galvas vidusdaļā.

taisnstūra un dimanta_forma3_About.comtaisnstūra un dimanta_forma5_About.comtaisnstūra un dimanta_forma6_About.comtaisnstūra un dimanta_forma8_About.com

Apaļa forma (3.)

Apaļas sejas formas īpašniecēm pieres, vaigu kaulu un žokļa platums ir vienāds. Žokļa līnija ir nedaudz noapaļota, raksturīgi „pilni vaigi” un kopumā sejas pantos vērojamas „mīkstas” līnijas, tajā nav saskatāmu asu leņķu. Galvenais uzdevums šādai sejas formai ir to padarīt vizuāli šaurāku, tuvinot ovālai sejas formai, tādēļ ap seju nevajadzētu veidot lieku apjomu.

apaļa_forma_About.comapaļa_forma2_About.comapaļa_forma3_About.comapaļa_forma8_About.com

Savukārt garenāku seju palīdzēs izveidot pakauša aizmugures daļā kuplināti mati. Ieteicams izvēlēties frizūras, kas nosedz zoda līniju. Labi izskatās griezumi, kas beidzas tieši zem vaigiem, kā garais bobs. Tāpat piestāv maigi, pakāpeniski griezumi līdz plecu līnijai, gari, slīpi poniji. Nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties griezumus, kas atsedz ausis un vaigus, tas seju vizuāli padarīs vēl apaļāku. Šogad aktuālāki visi garu matu griezumi.

apaļa_forma4_About.comapaļa_forma7_About.comapaļa_forma5_About.comapaļa_forma6_About.com

Dimanta forma (rombveida forma) (4.)

Dimanta formas sejai visplašākā daļa ir attālums starp vaigu kauliem. Šaurāka pieres daļa un žokļa līnija. Galvenais uzdevums ir vizuāli paplašināt pieres un zoda daļu. Šādas sejas formas īpašniecēm vislabāk piestāv frizūras garumā līdz zodam, kuras ir kuplas deniņu apvidū, piemēram, kupli poniji, kā arī garākas frizūras, kas nav pieglaustas vai kurās matu šķipsnas piesedz vaigu kaulus. Šādi griezumi arī aktuāli šajā gadā. Piestāv tādas pašas frizūras kā taisnstūra formas sejas īpašniecēm.

Skaties attēlus zem taisnstūra sejas formas paskaidrojuma!

Gara forma (iegarena forma) (5.)

Sejas garums ir līdz divām reizēm lielāks nekā tās platums. Galvenais uzdevums, lai panāktu skaistu efektu ir izvēlēties frizūru, kas seju vizuāli paplašina un noteikti nepagarina. Ļoti labi piestāv dažāda garuma bobs un poniji, jo tie palīdz noslēpt augstu pieri. Kā arī – kupli mati līdz pleciem, apjomīgas lokas līdz zoda līnijai – vienmēr izskatīsies skaisti un piemēroti. Aktuāli arī šajā gadā.

gara_forma3_About.comgara_forma2_About.com60553208gara_forma4_About.comgara_forma8_About.comgara_forma7_About.comgara_forma_About.comgara_forma6_About.com

Ovāla forma (6.)

Ovālas sejas garums ir pusotru reizi lielāks par tās platumu. Dāmas, kuras apveltītas ar šādu sejas formu, bez bailēm var izvēlēties gandrīz jebkādu frizūru, jo to unikālā sejas forma labi izskatās dažādos matu sakārtojumos. Jāuzmanās no frizūrām, kas pašas par sevi mēdz būt neveiksmīgas to nēsāšanas sarežģītības vai neprofesionāla friziera dēļ.

ovāla_forma6_About.comovāla_forma5_About.comovāla_forma_About.comovāla_forma3_About.com

Lieliski izskatās gan garas, īsas, taisnas, viļņainas, gan unikālas un asimetriskas frizūras. Šīs sejas formas īpašniecēm piestāv arī atglausti mati un priekšmati. Šajā gadījumā frizūru izvēlēties var palīdzēt tavas ādas, acu tonis, matu struktūra, biezums vai tavs dzīvesveids. Šogad īpaši aktuālas frizūras ir izsmalcināts vai uzlabots bobs, dažādi poniji, kā arī gari dabiska izskata viļņaini mati.

ovāla_forma2_About.comovāla_forma7_About.com

Tomēr, vērtīgi atcerēties, ka neatkarīgi no modes tendencēm, vislabāko efektu panāksi, ja izvēlēsies matu griezumu, kas piemērots tieši tev. Lai izdodas!

P.s. Visas fotogrāfijas ņemtas no about.com

Uz tikšanos tepatās,

Indra

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Arturs

  Rihanna jau katru mēnesi maina frizūru, laikam eksperimentē.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata