Galvenie noteikumi sievietēm pēc 40

sievietes-veseliba-pec-40Tev ir 40 ar „astīti”? Un pēdējos gados esi paspējusi uzkrāt pāris liekus kg, no kuriem nekādi netiec vaļā? Tavs vēders vairs nav tik stingrs, ir mainījusies krūšu un gurnu forma? Par vidukli jau vispār bailes domāt un veikaliņus, kuros ir pieguļoši kleitu modeļi, apej ar līkumu?

Viss tikai tāpēc, ka tu iesoļoji jaunā savas dzīves posmā un tagad pret savu veselību būs jābūt ļoti uzmanīgai.

Vairs nedrīkstēs aizvērt acis uz saviem kaitīgajiem ieradumiem, nedrīkstēs nepievērst uzmanību fiziskām aktivitātēm, būs bīstami „izstaigāt slimību” un neizārstēt līdz galam nopietnas kaites. Situācija kļūst nopietnāka organisma hormonālo pārmaiņu dēļ. Tāpēc terapeita un ginekologa apmeklējumiem ir jākļūst par gudru un labu tradīciju.

Daudzas no mums sāk pārliecināties, ka ir jāmaina ēšanas paradumi, jo tagad pārpalikums, kurš veidojas arī nepietiekošas fiziskās slodzes dēļ, ātri tiek noglabāts „noliktavās” – mūsu visproblemātiskākajās vietās. Pie tam, krūtis un pleci var notievēt, tāpēc var mainīties arī figūras tips. Pie tā visa pieplusējot klāt to, ka ar gadiem kļūstam augumā mazākas, visas šīs metamorfozes mūsu figūru nepadara ne pievilcīgāku, ne slaidāku.

Daudziem (ne tikai sievietēm, arī vīriešiem) šai periodā svars pieaug nepielūdzami ātri. Jā,sievietes-veseliba-pec-40 daudz ko nosaka ģenētika. Bet tas nav iemesls, lai, skatoties uz savām 40-gadīgajām radiniecēm, saliktu rokas klēpī. Tieši otrādi, tam jākļūst par signālu, ka jāsāk nodarboties ar sevi, negaidot izmaiņas, bet gan izdarot soli uz priekšu.

Pēc ārstu domām, ja sievietei pēc 40 apaļīgums ir kļuvis par viņas draugu, tas atņems viņas dzīvei 5-6 gadus. Vai tu esi tam gatava? Pie tam, muskuļu masas nomainīšana pret tauku masu samazina arī vielu maiņu.

Lai saprastu visu vienkāršāk, to var tikpat vienkārši noformulēt: pēc 40 mums jāuzņem mazāk kaloriju ar pārtiku, bet jāpievērš lielāka uzmanība sava skaistuma un slaiduma uzturēšanai!

Lai ieraugot jubilejas tortē 41 svecīti neapjuktu un neiekristu depresijā no visa augstāk minētā, sāc sevi šīm pārmaiņām gatavot jau iepriekš. Vismaz teorētiski. Es zinu, negribas sevi pieskaitīt šai īpašajai kategorijai, gribas būt vēl tai pievilcīgajai, jaunajai. Tas IR iespējams! Bet, ja tu nezināsi visu, kas var ar tevi notikt, ja tu sev nepievērsīsi lielāku uzmanību, tu nespēsi sevi uzturēt formā un nespēsi to sākt darīt laicīgi.

Tev jāzina, kā būtu jāmainās taviem paradumiem, uzturam, kādus papildus pasākumus tev jāveic, lai sevi uzturētu formā, lai izskatītos joprojām jauna un pievilcīga.

Tāpēc īsi uzrakstīšu galvenos noteikumus, kas būtu jāievēro sievietēm vecumā pēc 40:

 • Atsakies no stingrām diētām un mono-diētām. Šai vecumā priekšroka tiek dota diētām, kuras izmantojot, var pakāpeniski pāriet uz veselīga uztura stilu.
 • Pat, ja tu agrāk nekad neesi brokastojusi, iemīli šo rīta tradīciju. Padari to par pamatu „Brokastīs var visu!” – tā tu vakarā apēdīsi mazāk un tas nozīmē, ka neļausi uzkrāties liekajiem tauku audiem.
 • sievietes-veseliba-pec-40 (7)Centies ēst 5-6 reizes diennaktī un nelielām porcijām. Bet tā nedrīkst būt mūsu vecā labā shēma: brokastis-pusdienas-vakariņas un divas papildus ēdienreizes, kuras sastāda bulciņas. Paņem uz darbu ābolu, bumbieri, riekstu sauju vai nelielu daudzumu žāvētu augļu. Šādas uzkodas būs vērtīgas veselībai un neļaus pārēsties galvenās ēdienreizes laikā.
 • Cītīgi izvēlies sabalansētu ēdienkarti. Tajā iekļauj vairāk dārzeņus un augļus. Ledusskapī atvēli vairāk vietas pārtikai, kurā ir šķiedrvielas – tā palīdz uzturēt optimālo svaru.

Ēdienkartē iekļauj cik vien var vairāk kāpostus un jebkurus: ēd vairāk brokoļus, puķu un briseles kāpostus.

 • Pēc iespējas mazāk lieto treknu, žāvētu, ceptu ēdienu un dažādas mērces – tas viss kaitē asinsvadiem un sirdij.
 • Atmet smēķēšanu, lai vai kāds ir tavs pīpētāja stāžs.
 • Samazini alkohola lietošanu. Šai vecumā vispareizākā pieeja ir „Kvantitāti nomainīt ar kvalitāti!” Tas attiecas arī uz alkoholiskajiem dzērieniem. Šad tad vari atļauties izdzert glāzi sausā, sarkanā vīna.
 • Seko kalcija uzņemšanai. Izvēlies kvalitatīvus jogurtus, biezpienu un kefīru. Atsakies no glazētajiem sieriņiem un jogurtiem ar augļu piedevām. Lieto kalcija uztura bagātinātājus. Kā jau esmu solījusi šad tad padalīties ar savu pieredzi, tad īsumā par to kādu kalcija produktu lietoju es, kāpēc tieši šo, es pastāstīšu vienā no tuvākajām publikācijām. Tieši mūsu vecumā īpaši svarīga ir laba, efektīva kalcija produkta lietošana papildus visam, ko lietojam pārtikā.
 • Savā ēdienkartē noteikti iekļauj produktus, kuri satur dzelzi (āboli, persiki, aprikozes, sēnes, zaļumi). Tieši tam pateicoties, mūsu organismā tiek izstrādāts ferments, kas ļauj sadedzināt taukskābes.
 • Katru dienu apēd 2 tomātus. Tas palīdzēs ne tikai notievēt, bet arī ievērojami uzlabos veselību. Tomātos esošais kalcijs, magnijs, dzelzs, hroms, vitamīns C un vitamīns P ne tikai samazina apetīti, bet spēcina kaulus, asinsvadu sieniņas un nervu sistēmu.
 • Nomaini dzīvnieku taukus pret augu taukiem.
 • Cukuru aizstāj ar medu un žāvētiem augļiem.
 • Kontrolē holesterīna līmeni asinīs. Centies mazāk lietot olas, ikrus un aknas.
 • Samazini sāls daudzumu pārtikā. Kur iespējams, nomaini to pret ingveru un jūras kāpostiem.
 • Pievieno vairāk fiziskās aktivitātes: pieraksties uz fitnesu, baseinu, sāc nodarboties ar jogu, bodifleksu, vairāk sievietes-veseliba-pec-40pastaigājies.
 • Vairāk pozitīvisma! Mīli sevi! Slavē sevi!

Nu un tad, ja pēdējā laikā nemaz neesi notievējusi? Uzlieli sevi par to, ka neesi pieņēmusies svarā!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 • Šķiedrvielas ir vērtīga uzturviela, kas novērš daudzas slimības un palīdz mums notievēt. Ja tu joprojām šaubies, lūk, 5 iemesli, kamdēļ tev tās bū ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Daira

  Traki. Es pēc 40 satiku savu īsto mīlestību. Visu mūžu biju nodzīvojusi ar lieko svaru, tā aptuveni vismaz 50kg bija lieki vismaz 20 gadu garumā, tad izdomāju pārmainīt savu dzīvi un 8 mēnešu laikā savu lieko svaru nometu. Uzreiz uzradās vīrietis, 6 gadus jaunāks. Man ir meita, 18 gadu tagad piedzima puika,( man jau 43). Visi visapkārt teica, ka esmu izkūkojusi prātu , vecā muļķe tev būs 50, bet bērns ies 1. klasē. Vīrietis ir sajūsmā, rūpējas gan par mūsu kopējo bērnu, gan par manu lielo meitu. Pēc grūtniecības daudz kg atkal atnāca atpakaļ, vīrietis cenšas atbalstīt un mēs kopā cīnamies ar maniem liekiem kg. Es domāju, ka galvenais uz zemes šīs ir mīlestība, jo ja tā ir tad vienalga cik gadu.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata