Kā radīt mājīgu rudens-ziemas interjeru

dzivokla interjera dizains (10)Vēlā rudenī un ziemā mēs vienmēr steidzamies mājup, lai ātrāk noslēptos no vēja, lietus vai sniega puteņa, lai sasildītos un atpūstos. Ļoti svarīgi, lai šai aukstajā un drēgnajā gada laikā mūsu mājās valdītu siltums un mājīgums.

Tāpēc padomāsim šodien par rudens-ziemas interjera radīšanu mūsu mājā vai dzīvoklī. Ir vērts šo to mainīt, kaut vai dažas detaļas, lai mājās rastos jauna, silta atmosfēra.

Pirms ziemas ģenerālā tīrīšana

Pozitīvās pārmaiņas mūsu mājās jāsāk ar ģenerālo tīrīšanu. Vasarā, kad allaž bija atvērti logi, pilsētas putekļi iemājoģenerālā tīrīšanaja visās visgrūtāk pieejamajās vietās. Lai to visu neelpotu visas ziemas garumā, ir jāiztīra putekļi no absolūti visām vietām, kuras var sasniegt mūsu rokas!

Nomazgā gan no ārpuses, gan no iekšpuses logus, atbīdi smagās mēbeles un iztīri no putekļiem visas pagultes un stūrīšus. Šīm procedūrām pakļauj absolūti visu – mēbeles, aizkarus, lustras un grāmatas utt. Ja to neesi izdarījusi pavasarī, aiznes uz ķīmisko tīrīšanu paklājus un citus grīdas segumus.

Pārskati savu garderobi. Visas vasaras drēbes un apavus sakārto, salabo un noliec prom līdz nākamajai siltajai sezonai iepriekš sagatavotā vietā. Izpurini un sakārto visu skapju un noliktavu saturu. Ja tev ir daudz nevajadzīgu lietu – droši met tās laukā, krāmi tev absolūti nav vajadzīgi!

Kad tavas dizainiskās darbības laukums ir tīrs, ir jānosaka tava interjera krāsu koncepts.

Rudens-ziemas interjera krāsu gamma

dzivokla interjera dizains (5)Psihologi un dizaineri runā vienā balsī: ziemas interjeram vairāk piestāv siltie krāsu toņi.

Pie tam, tiek ņemti vērā ne tikai zelta, sarkanā, terrakota un brūno krāsu toņi. Zaļais un zilais interjerā arī var būt izteikti siltie toņi. Bet līderi silto toņu vidū ir dzeltenais, sarkanais un oranžais:

 • Dzeltenais mums asociējas ar labu laiku, saulainām dienām un tāpēc stimulē labu garastāvokli un optimismu.
 • Sarkanā krāsa – pēc enerģētikas ir pati spēcīgākā krāsa. Tā var mazināt nogurumu, aizdedzināt kaisli, aktivizēt vēlmi darboties. Ar šo krāsu jādarbojas uzmanīgi – lielā daudzumā tā var veicināt agresiju un nemieru.
 • Oranžā krāsa, pēc būtības, ir sarkanā un dzeltenā sajaukums. Tā atbrīvo no depresijas, motivē uz sazināšanos, paaugstina dzīves tonusu.

Katrai krāsai, kas atrodas tradicionālajā varavīksnē, ir 1.5 miljoni toņu un nokrāsu – tavai fantāzijai nav robežu! Lai interjeru padarītu mājīgu un „sildošu”, izmanto tajā jebkurus siltos toņus. Starp citu, mājīguma efekts rodas tāpēc, ka siltie toņi „slēpj” telpu, to vizuāli samazinot un tādejādi to padarot komfortablāku.

Lai fotogrāfiju redzētu palielinājumā, nospied uz tās ar “peles” kreiso taustiņu.

dzivokla interjera dizains (2)dzivokla interjera dizains (9)dzivokla interjera dizains (11)dzivokla interjera dizains

Ja tavs interjers ir noformēts vēsos toņos, tad telpu mājīgāku telpu tu padarīsi par akcentiem izmantojot siltu toņu aksesuārus un tekstilu.

Atjaunojam tekstilu


Dekora elementi, kas izgatavoti no tekstila ir aizkari, pārklāji, galdauti un spilveni. Gan paši audumi, gan izstrādājumi no tiem rada ļoti lielu ietekmi gan uz interjeru, gan tā emocionālo uztveri.
Ziemā mums gribās, lai viss, kas mums ir apkārt, mūs sildītu. Tāpēc rudens-ziemas interjerā ir jāizmanto siltos un blīvos audumus. Tā var būt blīva kokvilna, samts vai vilna.

interjera noformēšana (2)interjera noformēšana (6)interjera noformēšana (8)interjera noformēšanainterjera noformēšana (3)interjera noformēšana (4)interjera noformēšana (7)interjera noformēšana (5)interjera noformēšana

Aizkari no šāda auduma būs kā papildus skaņas izolators un droši noslēgs ceļu arī aukstajam gaisam no logiem.

Mīkstus, spalvainus audumus ieteicams izmantot mēbeļu apdarei un to pārvalku darināšanai. Ja tu negribi šūt mēbeļu pārvalkus, tad vienkārši uzmet uz dīvāna spilgtu, siltu pledu vai mīkstu pārklāju.
Neaizmirsti par dekoratīviem spilveniem – tie spēj mājīgu padarīt pat visparastāko un vispelēkāko dīvānu!

interjera noformēšana (2)interjera noformēšana (3)interjera noformēšana (4)interjera noformēšana

Uz spilveniem labi izskatās zaļais, kafijas un dzeltenais tonis. Rūtaini spilveni organiski saskaņojas ar augu motīviem – piemēram, graciozām lapām vai lieliem ziediem.
Ja tu vēlies izmantot folkloras motīvus, tad tavā interjerā iederēsies pečvorks – rokdarbi, kuri tiek šūti no dažādiem, krāsainiem audumu gabaliņiem.

Ja tu proti adīt – vēl labāk! Adīta spilventiņa apskāvienos tev un taviem mīļajiem būs silti jebkuros laika apstākļos!

interjera noformēšana (2)interjera noformēšana (5)interjera noformēšana (9)interjera noformēšana (6)interjera noformēšanainterjera noformēšana (3)interjera noformēšana (4)

Ja spilveni tiek izmantoti kā dekoratīvi elementi, ievēro vienu zelta likumu: jo spilgtākas mēbeles un aizkari, jo ieturētākos toņos jābūt spilveniem. Ja sienu tonis ir mierīgs, tad spilveniem jābūt spilgtos toņos.

Ziemas interjers nebūs pilnīgs bez silta un pūkaina paklāja uz grīdas! Nopērc aitādas gabalus un nevērīgi pārmet uz dīvāna un krēsliem. Eksotikas mīlētāji uz grīdas var izklāt pat lāčādu. Galvenais, lai visapkārt būtu apjomīgi aksesuāri, kas interjeru padarīs siltāku.

Radām siltu gaismuZiemas laikā gaismas avotu tavā mājā jābūt pēc iespējas vairāk. Ar to palīdzību var kompensēt mūsu labsajūtai tik nepieciešamās dienas gaismas trūkumu. Apskati savu dzīvokli kritiski: vai tavā mājā ir daudz tumšu kaktu? Ja, jā, tad pacenties tos piepildīt ar gaumīgiem, stilam pieskaņotiem gaismas avotiem.

interjera noformēšana (2)interjera noformēšana (3)interjera noformēšana (4)interjera noformēšana (5)interjera noformēšana (6)interjera noformēšana
Blakus krēslam, kurā tu parasti lasi žurnālus vai grāmatu, noliec stāvlampu. Pie virtuves galda pakarini sienas gaismekli vai virs ēdamgalda pagarini griestu lampu.

Bērnistabā vai guļamistabā var pakarināt mazu, dzeltenu vai oranžu lampiņu virteni – tās palīdz radīt jautru tuvojošās ziemas un svētku noskaņojumu.

Vannas istabā noliec dažas lielas sveces un romantiskais noskaņojums būs nodrošināts! Izvēlies svečturus tā, lai tie būtu ne tikai funkcionāli, bet lai būtu vannas istabas interjera „rozīnīte”.

interjera noformēšana (2)interjera noformēšana (4)interjera noformēšana (6)interjera noformēšanainterjera noformēšana (3)interjera noformēšana (5)

No rīta un dienā atver aizkarus un baudi dabīgo saules un dienas gaismu!

Rudens-ziemas interjera aksesuāri

dekorativas burcinas ar darzeniemAtsvaidzināt interjeru un to padarīt unikālu tev palīdzēs pareizi izvēlēti aksesuāri.

Ja tu izvēlies gleznas vai reprodukcijas, tām jāveicina pozitīvs noskaņojums. Tajās var būt attēlots saulainās Itālijas krasts vai klusā daba ar sulīgiem augļiem… Nekarini bildes pārāk augstu – vislabāk, ja tas atrodas acu līmenī, lai tās ir ērti apskatīt un svarīgi, lai bildes būtu pieskaņotas tava interjera stilam.

Ierāmētas ģimenes fotogrāfijas palīdzēs tavu māju piepildīt ar patīkamām atmiņām un dvēselisku siltumu. Mūsdienās rāmīšu izgatavošanai izmanto gan ādu, gan stiklu, koku, plastiku un pat jūras gliemežvāciņus – tāpēc pieskaņot tos interjeram neradīs nekādas grūtības.

Virtuvi vari dekorēt ar neēdamu augļu dekoriem, jaukām, dekoratīvām burciņām piepildītām ar spilgtiem dārzeņiem (dārzeņi ir pārlieti ar speciālu koncentrētu etiķa šķīdumu, kas tos saglabā ilgu gadu garumā). Dzeltenas kukurūzas, oranžu burkānu un zaļu pipariņu burciņas – tas ir pagājušā rudens, mājīguma un taupīguma simbols.

Izrādās, ka augi izdala vairāk ka 300 „lidojošu” vielu, kas ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka organismu. Tātad, mūsu zaļie draugi ir ne tikai skaisti, bet arī vērtīgi. Radi savā dzīvoklī mazu zaļu oāzi ziemas dārza izskatā.

interjera noformēšana (3)interjera noformēšana (5)interjera noformēšana (6)interjera noformēšana (8)interjera noformēšanainterjera noformēšana (2)

Protams, tas ir brīnišķīgi, ja tavā mājā vienmēr ir svaigi ziedi. Bet sausie ziedi var kļūt par patīkamu atgādinājumu par jau pagājušo vasaru.

dzivokla interjera dizains (3)Suvenīri, no ceļojumiem atvesti vai kāda tuva cilvēka uzdāvināti neparasti nieciņi… Tie ir sīkumi, kuri tev ir mīļi. Bez šādiem sīkumiem pat visstilīgākais interjers būs mēms un bez dvēseles.
Izvieto aksesuārus kā tu vēlies, bet galvenais, lai tie saskaņotos viens ar otru un tavā interjerā radītu vienotības un harmonijas iespaidu.

Bet pagaidām – nopērc sev siltu, ērtu pidžamu un aromātisku kakao!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata