Fitness sliņķiem – vingrojumi uz dīvāna

 

vingrojumi_uz_divanaVai tu nodarbojies ar fitnesu? Vai drīkst pajautāt – kāpēc?

Droši vien lielākā daļa atbilžu būs par to, ka nav laika, ka fitnesa centrs atrodas tālu no mājām, nodarbību laiks nav pielāgojams dienas ritmam un par to, ka atrast lieku stundu visas noslogotās dienas garumā nekādi nav iespējams. Pie šo iemeslu uzskaitījuma var pievienot arī apgalvojumu, ka fitnesa centra apmeklējumam nav naudas…

Nu tad no tā visa izriet nākamais jautājums – vai tu nodarbojies ar fitnesu mājās? Uz šo jautājumu atbilžu variantu būs krietni mazāk, jo atkritīs tas, ka tas ir tālu, ka nav naudas…atliks tikai viens iemesls – nav laika.

Ja tas ir tā, tad man tev jāatklāj tas, ka visos šajos gadījumos mēs melojam un, ka ir tikai viens banāls iemesls jeb, lai būtu godīga, bija jāpasaka tikai viena atruna – slinkums. Jo ar fitnesu var nodarboties praktiski visur: ceļā, pie darba galda, stāvot pie plīts un pat guļot uz dīvāna.

Un, ja tu tagad godīgi pievienojies tām, kas vaļsirdīgi var atbildēt, ka vispareizākā atbilde ir slinkums, tad man tev ir laba ziņa – ir tāds fitnesa vingrojumu komplekss, kas domāts sliņķiem un, kurš ļoti labi apvienojams ar jebkuru nodarbi. Ko mums, sievietēm, nozīmē vārds apvienošana? Mēs protam vienlaikus darīt vairākas lietas un tāpēc arī vingrot, guļot uz dīvāna un skatoties kārtējo raidījumu, varam iemācīties Smaidiņš.

Šis vingrojumu komplekss, kā jau pienākas, sākas ar muskuļu iesildīšanu un dažiem stiepšanās vingrojumiem:

 • Guļot uz muguras, noliec galvu pie katra pleca pārmaiņus. Steigties nav kur. Un, galu galā, ir jau arī slinkums…tāpēc darām šo vingrojumu lēnām un uzmanīgi.
 • Iztaisnojam ķermeni visā tā garumā un ceļam rokas virs galvas. Ideālā variantā tev ir jājūt kā stiepjas visi tava ķermeņa muskuļi. 
 • Pagriežoties uz labā sāna, saliec augšējo kāju ceļgalā un pēdu piespied pie dibena apaļumiem. Dari to vairākas reizes. Tad pagriezies uz otru sānu un maini kāju.

slinkumsTad ķeries klāt pie intensīvā treniņa, bet joprojām nepieceļoties no dīvāna. Te gan ir jāpiebilst, ka tas, ka tu atrodies uz dīvāna un tas, ka tev ir slinkums, nedrīkst ietekmēt vingrojumu izpildes kvalitāti.

Nehaltūrē un darbojies – tikai šai gadījumā fitnesa vingrojumi sniegs acīmredzamus rezultātus.

 

 

Vingrojumi plecu daļai, krūtīm un rokām – fitness sliņķiem

1. Guļošā stāvoklī centies piepacelt ķermeni tik daudz, lai ar kreiso roku varētu pieskarties labajai kājai un otrādi.

2. Nākamo vingrojumu vari izpildīt gan guļot, gan sēžot uz dīvāna. Pacel rokas krūšu augstumā tā, lai pirksti lūkotos zoda virzienā, elkoņiem jābūt atvirzītiem tieši uz sāniem. Īsāk sakot, izejošā poza atgādina jogas pozu. Pildi vingrojumu sekojoši: atvirzi saliektās rokas elkoņos cik vien iespējams uz priekšu, tālāk no krūtīm, ar spēku spiežot plaukstas kopā un turam rokas tādā stāvoklī vairākas sekundes. Šādu vingrojumu būtu jāizpilda ne mazāk kā 10 reizes.

3. Pacel plecus uz augšu, nolaid lejā – šo vingrojumu var pildīt esot jebkurā stāvoklī.

4. Sēžot uz dīvāna, liecies taisni uz priekšu cik vien var zemāk, bet ar rokām centies sasniegt aiz savas muguras dīvāna atzveltni.

5. Nedaudz paguli un atpūties, trenējot tikai plaukstu locītavas: vispirms pārmaiņus atplet plati plaukstu pirkstus un tos saspied dūrē, pēc tam pārej uz roku plaukstu apļošanu.

Vingrojumi kājām un mugurai – fitness sliņķiem

1. Ātri atceries bērnībā visiem pazīstamo vingrojumu „svecīte” . Tikai tagad uzdevums ir nedaudz jāsarežģī: ir ne tikai taisni jāpaceļ kājas, bet tās jāizpleš plati un jāsaliek atpakaļ.

2. Vēl divi vienkārši, bet diezgan efektīvi bērnības laika vingrojumi: „kaķis” (izliecam kūkumu, kā kaķis) un „velosipēds”.

3. Šis vingrojums palīdz mazināt kāju nogurumu, it īpaši tad, ja esi augstu papēžu cienītāja: pacel kājas un izdari piecus pēdu apļojumus uz vienu pusi un uz otru pusi.

4. Vingrojums viduklim. Ļoti vienkāršs vingrojums, kas palīdz modelēt vidukļa vietu (protams, ievērojot arī savu diētu), daudz vienkāršāks par tā aprakstu. Apguļamies uz kreisā sāna, kājas var nedaudz saliekt. Labo roku liec aiz pakauša tā, lai elkoņa virziens būtu uz griestiem, bet kreiso roku uz vidukļa. Tagad lēnām cel ķermeni un centies aizskart ar elkoni gurnu. To pašu dari, guļot uz otra sāna.

 

Vingrojumi vēderam – fitness sliņķiem

1. Guli uz muguras, rokas gar sāniem, kājas saliektas ceļgalos. Uzdevums – pievilkt kājas pie zoda. Tā tiek trenēti apakšējie vēdera muskuļi.

2. Augšējo muskuļu treniņam – sākuma vingrojumi_pie_TVstāvoklis gandrīz tas pats, tikai rokas liekam aiz pakauša. Tagad ceļam augšējo ķermeņa daļu, cenšoties ar krūšu daļu aizsniegt vēderu.

Šāds fitnesa komplekss diez vai aizņems daudz laika. Ja ņemam vērā to, ka katru vingrojumu būtu jāizpilda 10 reizes, kopējais laiks, skatoties pat visinteresantāko raidījumu, var aizņemt pusstundu. Toties šāds komplekss var ļoti labi palīdzēt atjaunot spēkus un saglabāt labu fizisko formu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata