Briljantu etiķete

briljanti-1

Briljanti ir karaļi starp dārgakmeņiem. Laikam nav sievietes, kura, tomēr, nesapņotu par briljantu rotu, it īpaši vecumā pēc 40. Bet nepietiek ar to vien,ka tev šis dārgums pieder, to jāprot arī nēsāt… es gan gribētu teikt „nest”.

Šodien parunāsim par to, kā tad pareizi šādas rotas nēsāt un arī par ne katrai sievietei un pat briljanta īpašniecei zināmo „briljantu etiķeti”.

Sāksim ar pašām populārākajām rotām – briljantu gredzenu.Šo rotu ir jānēsā uz labās vai kreisās rokas ceturtā pirksta un ar noteikumu, ka uz šī pirksta atrodas tikai viens, šis briljanta gredzens, necenšoties to kombinēt ar citiem. Šis pats noteikums attiecas arī uz laulības gredzenu un briljanta gredzenu: ja tu vēlies uz labās rokas uzvilkt briljanta gredzenu, tad laulības gredzens ir jānoņem.

Briljanta auskarus jāpiemeklē īpaši cītīgi. Slaidām sievietēm ar „gulbja kaklu” tiek rekomendēts izvēlēties garus auskarus kombinācijā ar gludi sasukātiem vai savāktiem matiem. Pilnīga auguma sievietēm, kurām kakls ir īss, tieši otrādi, noteikti labāk piestāvēs nelieli, apaļas formas auskariņi, bet matus šai gadījumā labāk savākt  uz augšu, kuplā frizūrā.

Ar briljanta rokassprādzi labāk rotāt labo roku. Labi izskatās uz rokas brīvi karājoša aproce, kurai nav stingra forma, ja briljanti nav  izvietoti konkrētā kompozīcijā. Ja, savukārt,  aproces dizains ir tāds, ka briljanti  ir izvietoti noteiktā secībā, zīmējumā vai kompozīcijā, rokassprādzei ap roku jābūt stingri nostiprinātai, lai rotas cēlumu būtu iespējams parādīt visā pilnībā.
Tagad par briljanta piespraudi. Atceries, ka jaunām meitenēm būtu pareizi izvēlēties piespraudes zariņa formā, bet sievietēm brieduma gados – lapas formā. Tradicionālas ir arī briljanta piespraudes ziedu pušķusieviete un briljanti formā. Nēsāt šādas piespraudes ir pieņemts uz kreisā pleca, 10-15 cm attālumā no apkakles vai plecu līnijas. Masīvas piespraudes var nēsāt oriģinālāk, piemēram, nostiprinot uz apkakles, šalles vai, ja kleitai ir paaugstināta jostasvieta, pat uz jostas. Ja tu vēlies savu tērpu papildināt ar briljanta piespraudi, tad būs jāizvēlas vienkrāsains,  vienkārša griezuma tērps, lai piespraudei būtu iespēja izcelties maksimāli efektīgi.
Briljanta kakla rota un kulons īpaši labi izskatās uz kailu plecu fona. Ir arī vēl viens variants – ja tavai vienkrāsainajai  kleitai ir noslēgta, augsta apkaklīte. Bet, ja kleitai ir atklāts krūšu izgriezums, briljanta kulonam būs iespēja ļoti seksīgi  pasvītrot tavu krūšu bedrīti.
Ja tu esi briljanta rotas īpašniece, tev  būs jāievēro  arī briljantu nēsāšanas etiķete. Piemēram, augstākās sabiedrības dāmas nekad nenēsā briljantus no rīta – dārgakmeņu speciālisti zina, ka briljantu „spēle” pilnībā atklājas tikai vakara apgaismojumā. Eiropieši, izrādās, saka, ka, ja tu rīta pusē satiksi sievieti ar briljanta rotām, tad droši zini,ka tā ir krieviete….Es, gan, nezinu vai mūsu latviešu dāmas zina šo etiķetes noteikumu….
Ir jāzina arī tas, ka briljanta gredzens ir precētas sievietes rota, bet neprecētām meitenēm, labāk, pieklājas nēsāt auskariņus, kulonu vai piekariņu.
Nu ko..varbūt kādai šai Ziemassvētku naktī zem eglītes iespīdēsies kāds briljanta stariņš? Bet,ja ne, tad nav taču liegts par to joprojām sapņot, jo šie jau nebūs vienīgie svētki …
Uz tikšanos tepatās,

 

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata