Sieviete, nauda un 7 problēmas

sieviete-stresaaVīrietis un sieviete ir dažādi. Tāpēc arī runājot par  naudas tēmu, ir vairākas problēmas, kuras ir tipiskas tieši sievietēm. Tās atrisinot, sieviete patiešām var kļūt par neatkarīgu.

Nepārproti, es neciešu feminismu, nekad nemudināšu būt principiāli neatkarīgām būtnēm. Es runāšu par ļoti praktisku un nopietnu lietu – naudu.

Pirmā problēma. Lielākā daļa sieviešu ekonomē ne tamdēļ, lai palielinātu savus ietaupījumus, bet, lai veiktu lielus pirkumus sev vai bērniem. Tādā veidā visi sievietes uzkrājumi tiek iztērēti. Vīrieši tai pašā laikā savu kapitālu palielina. Sievietes vienmēr orientējas uz ģimenes vajadzībām. Vispirms viņas rūpējas par citiem – bērniem, vīru, vecākiem. Vissvarīgākais sievietei ir labs ēdiens bērniem un mājīgums mājās. Vīriešiem pirmajā vietā ir statuss, kuru viņi apstiprina ar naudas palīdzību.

Otrā problēma. Lielākā  sieviešu daļa savu naudu investē neprasmīgi.  Izrādās, ka vairāksieviete_un_nauda (5) kā pusi savas naudas sievietes uzglabā banku kontos. Ļoti maz sieviešu pērk akcijas un izmanto investīciju fondu pakalpojumus. Šai ziņā viņas ir daudz uzmanīgākas par vīriešiem, tāpēc naudu iegulda daudz konservatīvāk. Tas nozīmē arī to, ka labi ienākumi visbiežāk viņam netiek. Kāpēc sievietes ir tik uzmanīgas?

Psihologi ir atklājuši būtiskas atšķirības starp sieviešu un vīriešu bailēm.  Vīrieši baidās no gaidāmām katastrofām, respektīvi no tā, kas jau paredzams un kas draud jau nenovēršami. Savukārt, sievietes sāk baidīties, kad tam nav vēl nekāda īpaša iemesla. Viņas baidās arī atrasties nepazīstamā teritorijā.  Tā ir neliela, bet ļoti būtiska atšķirība. Īpaši tas ietekmē viņu uzvedību, kad ir jāiegulda nauda.  Pat tās sievietes, kas ir pierādījušas savas spējas, vadot kolektīvu un pieņemot atbildīgus lēmumus, bieži vien cenšas izvairīties no jebkura riska, kas saistās  ar personīgajām finansēm.

Trešā problēma. Sievietēm bieži vien ir zems pašvērtējums.  Kādā žurnālā tika publicēti interesanti fakti. Sievietēm bija uzdots izstrādāt finansu plānu kādam projektam. Tika paredzēts, ka pie šī projekta viņas strādās vienu gadu. Rezultātā vairāk kā puse no viņām aizmirsa šajos aprēķinos iekļaut atalgojumu sev. Pie tam, runa gāja par sievietēm, kuras 2 gadu garumā apguva menedžmentu un lietišķo administrēšanu. Grūti iedomāties, ka šai pašā situācijā par savu atalgojumu piemirstu vīrieši.

Ceturtā problēma. Sievietes paļaujas uz vīriešiem. Pirmkārt, tas notiek tāpēc, ka tā grib vīrieši. Bet arī sievietes īpaši nepretojas šādai lietu kārtībai. Tā viņām ir ērtāk un vienkāršāk. Un vienmēr pa rokai ir ērts attaisnojums: ja bagātība „nenāk”, neveiksminieks ir vīrietis. Sievietēm piemīt tieksme par svarīgām lietām atbildību no sevis  noņemt.  It visā viņas balstās un cer uz vīrieti.  Reti kura sieviete nopietni domā par savu pensiju. Lielākā daļa no viņām pat aptuveni nestādās priekšā, kāda pensija viņas sagaida.

gimenes_budzeta_planosanaPiektā problēma. Sievietes ļoti vāji izmanto savas stiprās īpašības (otrā, trešā un ceturtā problēma rada piekto). Rietumu pētījumi atspoguļo to, ka sievietes akciju tirgū ir daudz veiksmīgākas: viņas ne tik intensīvi tirgo akcijas un tāpēc mazāk zaudē savu peļņu.  Pie tam vīriešiem piemīt tieksme savas spējas pārvērtēt. Bet neskatoties uz šiem sasniegumiem, pat augsti emancipētās rietumu sievietes no akciju tirgus joprojām baidās.

Sestā problēma. Sievietes reti kad par naudu runā  ar saviem vīriešiem. Pat, ja sieviete jūt, ka finansiālā situācija ģimenē ne tuvu  nav spīdoša, viņas vienalga no šīs sarunas tēmas izvairās.

Septītā problēma. Tā ir vissarežģītākā. Sievietes lūdz naudu no vīriešiem. Tā vietā, lai uzstādītu noteiktus spēles noteikumus, kad nauda jālūdz no vīrieša , daudzas sievietes nonāk pazemojošā situācijā. Un daudzām tas nerada nekādas ērtības.  Bet vīrieši no šīs situācijas burtiski gūst baudu, jo tas ir viens no veidiem, kā izjust savu varu, jo daudzi no viņiem ne bez iemesla sevi vērtē atkarībā no tā, kā viņi pilda ģimenes apgādnieka lomu.

Pat, ja sieviete nestrādā, viņai vienalga jārunā par naudu un tās ieguves avotiem. Kāpēc?

Pirmkārt, ja viņa nestrādā, tas nozīmē, ka tam ir objektīvs iemesls.  Tirgus ekonomikā tāda situācija var atgadīties ar jebkuru. Rīt labi apmaksātais vīrs  arī var palikt bez ienākuma avota. Algotais darbs un atkarība no darba devēja nedod nekādas nodrošinātas nākotnes garantijas.  Arī biznesa darbība sevī slēpj sava veida risku un neviens nevar garantēt, ka rīt būs tikpat labi kā šodien.

Otrkārt, jebkuru fors-mažora apstākļu gadījumā sievietei situācija ir jāzina un viņai jābūt pieejai pie finansēm – viņas aprūpē var palikt nepilngadīgi bērni un pensionāri.

Treškārt, ja sieviete ir mājsaimniece, tas nenozīmē, ka viņa nestrādā. Visiem zināms, ka mājas darbs ir smaga nodarbe, kura ne katram ir patīkama un pa spēkam. Viņa ir pilntiesīga ģimenes locekle un arī viņai ir tiesības apspriest naudas jautājumus.

Ceturtkārt, sievietei nav jālūdz nauda pārtikai, dzīvoklim un citiem komunālajiem tēriņiem. Un tieši tāpēc tam ir nepieciešams budžets. Galvenais, nebaidīties par to runāt. No tā nav jākaunējas.

Piektkārt, tev nevajadzētu aiz vīrieša muguras slēpties pilnībā un cerēt, ka visu atrisinās viņš. Vīrietis arī var kļūdīties. Tāpēc tev jāzina un jāizprot ģimenes finanšu jautājumi. gimenes_budzetsVarbūt uz kārts ir tava nākotne! Un, ja nu vīrs neko nedara jūsu finansiālā stāvokļa un nākotnes nodrošināšanai?  Tad ir laiks tam pievērst uzmanību.

Pat, ja tu neko no tā nesaproti, pat, ja tev negribas, pat, ja tev liekas, ka tas viss ir pārāk sarežģīti.  Pārāk sarežģīti būs tad, kad tu paliksi bez naudas, ja kaut kas notiks.

Atceries: tā ir TAVA dzīve un atbildību par finansēm ir labāk dalīt uz pusēm.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sieviešu seksualitāte – tā ir pats pirmais un pats svarīgākais vīrieša iespaids par sievieti. Un tieši tāpēc daudzas sievietes visu laiku cenšas p ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata