5 jautājumi sev, kas ļaus 3 mēnešos paveikt krietni vairāk

ka_sasniegt_merki

Aizmirsti par garajiem sarakstiem gada periodikai.

Nez kāpēc tiek pieņemts, ka periods, kad tiek sasniegts mērķis ir gads (gadi) – 12 mēneši ir kļuvuši par darbības efektivitātes robežu gan cilvēkiem, gan kompānijām. Un tā ir milzīga kļūda.

Tas neļauj saprast vienu vienkāršu lietu: realitāte – ir tas, kas notiek šajā brīdī. Mēs dzīvojam un sasniedzam panākumus tieši šeit un tagad! Bet domāšana par gada periodiku veido pārliecību, ka svarīgos darbus varam droši atlikt uz vēlāku laiku.

Atsakies no gada periodikas domāšanas. Nosaki mērķus tuvākajām 12 nedēļām, bet ne 12 mēnešiem. Tas ir pietiekoši ilgs laika posms, lai ieplānoto paveiktu, bet arī pietiekami īss, lai tevi pavadītu sajūta, ka viss jādara laicīgi. Sajūti, ka svarīga ir katra nedēļa! Katra diena un katra minūte!

Izmanto savas zināšanas.

Cilvēki visu mūžu mācās un kaut ko apgūst – un kamdēļ? Ja cilvēks iegūtās zināšanas neizmanto, ja tās nekādi nepielieto, pašas par sevi zināšanas ir bezjēdzīgas. Bet labākās idejas nav nekā vērtas, ja netiek īstenotas.

Tu vari būt gudra, tev var būt rets talants un īpašas pazīšanās, tev var būt pieeja nozīmīgai informācijai un tu vari ģenerēt lieliskas idejas, un tu vari būt spēcīga darbiniece, bet galvenais ir rīkoties! Darbība – ir tas, kas tevi izcels citu vidū. Lieli uzņēmumi un veiksmīgi cilvēki atšķiras ar to, ka rīkojas labāk par konkurentiem. Tieši darbības trūkums ir robeža starp tavu pašreizējo dzīvi un iespējamo dzīvi.

Precīzi novērtē realitāti.

Kāpēc sporta spēles ir populāras? Lielā mērā pateicoties rezultātam jeb punktu skaitam. Rezultāts – ir konkurence. Spēles laikā katrs sportists, treneris un fani precīzi zina, cik un kā vērta ir komanda. Tas palīdz uzlabot rezultātus un sasniegt panākumus. Citiem vārdiem sakot, rezultātu apkopošana jeb šis vērtējums dod mums priekšstatu par sevis efektivitāti.

Jā, darba vērtēšana ciparos ne vienmēr ir patīkama. Bet tas ir patiess priekšstats par mūsu rezultātiem. Nevis ieguldītā darba, ne nodomu, bet rezultātu. Jo mēs ātrāk precīzi novērtēsim realitāti, jo ātrāk varēsim sasniegt savus mērķus.

Nekļūsim par „Betmenēm”.

Ja iet runa par dienām vai nedēļām, atšķirības starp izciliem sasniegumiem un viduvējiem rezultātiem, ir gandrīz nenozīmīgas. Tās redzamas ir vēlāk. Nav vajadzības sevi pārvērst „Betmenā” un mēģināt pārspēt Ginesa rekordu grāmatas sasniegumus. Ir svarīgi mazliet palielināt savus sasniegumus. Un darīt to pastāvīgi.

Aizmirsti par vārdiem “Nav iespējams”.

Henrijs Fords reiz teica: “Ja jūs domājat, ka jūs varat vai domājat, ka nevarat – jums ir taisnība jebkurā gadījumā.” Tāpēc aizmirsīsim šos vārdus “nav iespējams”. Labāk uzdosim sev jautājumu: “Kā es to varētu izdarīt?” Šis jautājums mums atvērs durvis uz nākotni. Pavisam nedaudz. Bet pietiekami, lai sāktu rīkoties.

Tagad tu zini, ko darīt. Rīkojies! Un jau šodien! Tev ir plāns līdz 2018.gadam? Varbūt tu to vari saīsināt līdz nākamā gada Jāņiem? Tu gribi strādāt jaunā darba vietā? Bet kāpēc neesi noteikusi termiņu, kura laikā vēlies šo darba vietu atrast? Tu jūties pārstrādājusies, nogurusi? Izvērtē to, ko esi ar šo „skriešanu” panākusi uz šo brīdi un izanalizē, ko tu dari ne tā un vai pietiekami tajā ieguldi savas zināšanas vai prasmes un vai tā jau trūkstošo laiku velti tam, kam šobrīd jāvelta.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
  • Liene

    Diezgan iedvesmojošs raksts. :)

     
     
     
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata