Sieviete darbā. Kā visu paspēt?

B35PG5Kaut arī mums daudzām bērni varbūt jau ir lieli, tas nenozīmē, ka mūsu rūpju, pienākumu un kreņķu skaits ir samazinājies. Bieži vien, protams, to apjoms ir tik liels mūsu pašu darbību un centienu dēļ … Šodien runa ies par citu ko.

Joprojām esam grāmatvedes, skolotājas utt. – atbildīgu amatu darītājas un savu biznesu īpašnieces un tas vien nozīmē to, ka no mums atbildību par sevis un citu uzliktajiem pienākumiem gaida gan darba devējs, gan mūsu mājinieki, gan pašas mēs. Kā tad to visu apvienot un kā to visu paspēt?

Mūsdienu lietišķā sieviete bieži vien jūtas tā, it kā atrodas kaut kādā laika spiedienā. Darbs, veikali, skola, vakarā vēl viens darbs vai maiņa, virtuve… Pabūt, atpūsties divu nedēļu atvaļinājumā no visa tā bieži vien liekas nereāls sapnis, jo izrādās, ka ofisā tu esi neaizstājama un arī tavs bizness bez tevis var apstāties. Pierastais mūžīgais laika trūkuma stāvoklis vispirms sāk „uzvilkt”, bet pēc tam kļūst kā smaga nasta. Kā ar to cīnīties, kā ar to tikt galā?

1. Rīko savā darba vietā regulāras „tīrīšanas” – apmēram vienu reizi nedēļā atbrīvo galdu un datoru no nevajadzīgiem papīriem un mapēm. Visu pārējo pārskati un sistematizē. Optimāls to priekšmetu, dokumentu izvietojums, ar kuriem tu tobrīd strādā, tavu darbu padarīs daudz organizētāku, un, tātad, efektīvāku, tevi atbrīvos no lieka laika un spēku tēriņa.

Tici man – tas tiešām tieši tā arī „darbojas”! Kad tavs datora ekrāns vai galds ir pārblīvētskartiba_darba_vieta ar dokumentiem, jau tas vien tev zemapziņā „krīt uz nerviem” un rada smaguma sajūtu. Kur nu vēl tie momenti, kad vajadzīgajā brīdī tu nevari ātri atrast to, kas tev nepieciešams!

2. Novērtē organaizera iespējas. Varbūt tev liekas, ka tas ir muļķīgi – pierakstīt visus darāmos darbus uz papīra lapas, jo tev taču ir brīnišķīga atmiņa! Tomēr ar laiku tieši šāda darbu un laika organizācija būs nesusi daudz labuma – tu varēsi plānot un rīkoties ar savu laiku daudz rezultatīvāk!

Šobrīd es daru TIEŠI tā. Ieplānotos darbus (ne tikai to darbu sarakstu, kas saistās ar biznesu, bet arī ikdienas mājas darbus) es savā burtnīcā ierakstu jau iepriekšējā vakarā. Nākamajā rītā tos, kas man liekas visnepatīkamākie, izdaru pirmos. Sajūta fantastiska! Un protams, ka ir daudzas dienas, kad neizdaru visu, kas tajās bija ieplānots! Es šos darbus pārceļu uz nākamo dienu. Ja neizdaru, uz aiznākamo, bet es tos „nepazaudēju” un neradu mākslīgu situāciju, ka pēc pusgada man ir vesela „čupa” neizdarītu un nepatīkamu darbu, kas patiesībā smagāku dzīvi padara tieši psiholoģiski.

Un vēl. Katru darbu, ko izdaru, es izsvītroju. Man ļoti patīk vakarā atvērt burtnīcu un pārlūkot ko esmu izdarījusi, ko vēl nē un CIK liela esmu malace! Smaidiņš

3. Organizē savu darbu tā, lai kaut vai šad tad tu justu patīkamu „tukšumu”. Šajās minūtēs, kas ir brīvas no darbiem un pienākumiem, ļauj savām smadzenēm atslābināties un pārslēgties uz kaut ko pavisam citu.

4. Iemācies dalīt darbus atkarībā no to svarīguma pakāpes. Atceries, ka „otršķirīgi” darbi ļoti bieži paliek neizdarīti. Tāpēc, ja tu saproti un jūti, ka tavā priekšā ir patiešām svarīga problēma – pārslēdzies uz tās atrisināšanu tūlīt pat!

sieviete_plano_laiku5. Centies visādiem veidiem nevis sarežģīt, bet gan atvieglot savu dzīvi. Nekautrējies lūgt palīdzību un deleģē nesarežģītus darbus kolēģiem. Iemācies arī atteikt, ja tev pašai darbu ir vairāk kā vajag.

6. Savus mājiniekus centies pieradināt pie lielākas patstāvības. Īpaši saspringtās dienās iztieciet no pusfabrikātiem – arī tie gadās diezgan kvalitatīvi (tikai jāatrod kuri tie ir). Ja līdzekļi atļauj, atrodi aukli vai mājsaimnieci.

Un lepojies ar sevi – tu esi lietišķa sieviete, kuru ir par ko cienīt!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata