5 īsta komforta priekšnoteikumi

majigs-interjers (2)Katra saimniece savā mājā vēlas izveidot veselīgu atmosfēru, bet ne katrai no mums tas izdodas.

Kuras ir tās interjera detaļas, kuri ir tie “pieturas punkti”, kas mūsu mājokli palīdz padarīt patiesi komfortablu un mājīgu?

Pirmajā vietā – ekoloģiski materiāli

Un tas nav tikai dabiskais koks vien. Tie ir arī izstrādājumi no salmiem, neapdedzināta māla un citiem dabiskiem produktiem. Šo sarakstu papildināt var arī dabiskais akmens un māla ķieģelis. Savukārt, metāla, stikla, betona un, protams, plastikāta interjera izstrādājumu skaits būtu jāsamazina. Īpaši uzmanīgiem jābūt ar materiāliem, kuru sastāvā ietilpst organismam kaitīgās vielas fenols un formaldehīds.

Pārskati savu attieksmi pret interjera detaļām: plastikāta tilpnes nomaini pret pītiem groziem, sintētiskos materiālus – pret dabīgo linu vai kokvilnu. Tas mājas atmosfēru padarīs ne tikai veselīgāku, bet arī to piepildīs ar komforta sajūtu.

P.s. Neaizmirsti, ka visas fotogrāfijas vari apskatīt palielinājumā, ja uz tām nospiedīsi ar “peles” kreiso taustiņu.

ekologiski-materiali-interjera (2)ekologiski-materiali-interjera (3)ekologiski-materiali-interjera (4)ekologiski-materiali-interjera (5)ekologiski-materiali-interjera (6)ekologiski-materiali-interjera (8)ekologiski-materiali-interjera (9)ekologiski-materiali-interjera (10)ekologiski-materiali-interjera (11)ekologiski-materiali-interjera (13)ekologiski-materiali-interjera (14)ekologiski-materiali-interjera

Noteikti atzīstami ir hand made izstrādājumi vai mantas no „vecmāmiņas lādes” – tas viss asociējas ar ģimenes vērtībām un paaudžu nepārtrauktību. Savukārt, no medību trofejām labāk atbrīvoties!

Vairāk istabas augu

Būtu jauki, ja tavā mājā atrastos vieta arī zaļajiem augiem. Priekšroku ieteicams dot telpaugiem, kuriem ir ārstnieciskas īpašības. Piemēram, bazilikam, kardamonam, pilejai, ofiopogonam, roicisussam, spatifillum piemīt antibakteriālas īpašības.

telpaugu-izmantosana (2)telpaugu-izmantosana (3)telpaugu-izmantosana (4)telpaugu-izmantosana (5)telpaugu-izmantosana (6)telpaugu-izmantosana (7)telpaugu-izmantosana (10)telpaugu-izmantosana (12)telpaugu-izmantosana (13)telpaugu-izmantosana (15)telpaugu-izmantosana (25)telpaugu-izmantosanatelpaugu-izmantosana (21)telpaugu-izmantosana (24)telpaugu-izmantosana (23)telpaugu-izmantosana (16)

Ģerānija, lavanda un monstera pozitīvi iedarbojas uz centrālo nervu un asinsrites sistēmu. Smaržīgā dracēna, piperomija, roicisuss ir slavenas ar antioksidanta īpašībām. Laurs, ģerānija, hlorofitums prot neitralizēt smaržas un attīrīt gaisu. Melisa, piparmētra, mirte, salvija, monstera un fikuss iedzīvosies „darba” zonā, bet aloja un kalanhoja vienmēr noderēs, kad saslims kāds no ģimenes locekļiem.

Lai dzīvo gaisma!

Gan augiem, gan pašiem cilvēkiem ir nepieciešama gaisma. Jo tās ir vairāk, jo plašāka liekas telpa, jo brīvāk un komfortablāk tajā jūtas cilvēks.

apgaismojums-interjeraapgaismojums-interjera (2)apgaismojums-interjera (4)apgaismojums-interjera (5)apgaismojums-interjeraapgaismojums-interjera (6)

Tāpēc vienmēr centies maksimāli atbrīvot logus, bet, ja dienas gaismas trūkst, aktīvi izmanto vietējo, punktveida apgaismojumu.

Oda radošumam

Un tagad pievēršam uzmanību interjera priekšmetiem, kas radīti ar mūsu rokām. Tie telpai piedod individuālu stilu un rada unikālu radošu atmosfēru, kas, savukārt, labvēlīgi ietekmē visus mūsu ģimenes locekļus. Izšuvumi, dekoratīvie spilveni, fotogrāfijas, pinumi, ikebanas – jebkura hobija augļi var ieņemt goda vietu tavas mājas interjerā. Neaizmirsti arī par bērnu jaunradi!

majigs-interjers (2)majigs-interjers (3)majigs-interjers (4)majigs-interjers (5)majigs-interjers (6)majigs-interjers (7)majigs-interjers (8)majigs-interjers (9)majigs-interjers (10)majigs-interjers (11)majigs-interjers (12)majigs-interjers (13)majigs-interjers (14)majigs-interjers (17)Pretty-Patterns-in-Home-Interior-Design1radoss-interjers (3)radoss-interjersradoss-interjers (2)majigs-interjersmajigs-interjersmajigs-interjers (16)majigs-interjers (15)

Zini mēra sajūtu

Interjerā ir svarīgi nepārcensties: pārāk daudz sarežģītu formu, spilgtu detaļu, raibu krāsu, agresīvu attēlu var radīt disharmoniju ne tikai interjera dizainā, bet arī mājas iemītnieku dvēselēs.

Izvairies no jebkuriem interjera priekšmetiem, kas raida negatīvu enerģētiku! Ja kāds no interjera priekšmetiem nepatīk kādam no ģimenes locekļiem, labāk no tā atbrīvoties.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Palodze-dīvāns vai dīvānpalodze...? Sēžu domāju kā to nosaukt, bet tu jau droši vien nojaut, par ko šodien parunāsim. Es nezinu kā tu, bet es vien ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata