14 ieradumi, kuru dēļ vienmēr jūtamies nogurušas-nobeigums.

 

nogurums

Sākums šai publikācijai ir lasāms šeit >>>

8. Tu neproti atteikt.

Vēlme izpatikt, izdabāt bieži vien noved pie veltīgas enerģijas izšķērdēšanas. Var notikt vēl sliktāk, jo šādas rīcības rezultātā mūsos ar laiku var attīstīties aizvainojuma un rūgtuma sajūta. Atceries: kad tava bērna treneris lūdz izcept cepumus visai komandai vai, kad tavs priekšnieks lūdz ierasties darbā svētdien, tev nav obligāti jāpiekrīt to darīt. Viena lieta ir palīdzēt – un tas ir ļoti labi. …Bet, ja tu jūti, ka tas tev atņems spēkus un iespēju beidzot atpūsties vai tamdēļ tu nespēsi izdarīt sev daudz svarīgākas lietas, iemācies pateikt “nē”.

Psihologs Susan Albers iesaka praktizēt kādu psiholoģisku triku: kad esat vieni paši savā automašīnā, mēģiniet pateikt skaļi „nē”. Ja jūs dzirdēsiet, kā jūs šos vārdus izrunājat, jums būs daudz vieglāk tos pateikt tad, kad tas tiešām būs jāizdara.

9.Tavā ofisā ir nekārtība.

Aizkrauts darba galds tev garīgi „izsūc”, palēnina smadzeņu spēju apstrādāt informāciju, un neļauj koncentrēt uzmanību uz darbu” – pie šāda secinājuma nonāca Prinstonas universitātes pētnieki. Darba dienas beigās noliec visas lietas savās vietās. Tas nākamo dienu palīdzēs sākt ar pozitīvu noskaņojumu.

10. Tu strādā atvaļinājuma laikā.

Ienākošo e-pastu pārbaude tā vietā, lai atpūstos jūras krastā, tev var atņemt pēdējos spēkus. Atvaļinājuma laikā mēģini par darbu aizmirst un ļauj sev atpūsties. Tas palīdzēs tavām smadzenēm un organismam atgūties, lai pie saviem pienākumiem varētu atgriezties ar jauniem spēkiem un jaunu sparu. Laba atpūta padarīs tevi radošāku, ražīgāku un efektīvāku.

11.Pirms ej gulēt, tu izdzer glāzi vīna.

Ir cilvēki, kuri pirms gulētiešanas izdzer glāzi vīna un ir pārliecināti, ka tas palīdzēs viņiem aizmigt un atpūsties. Faktiski, šis ieradums bieži vien rada pilnīgi pretēju efektu. Saskaņā ar medicīnas Dr. Allen Toufaya pētījumiem, alkohols vispirms nomāc centrālo nervu sistēmu un sākotnēji tam tiešām ir nomierinoša iedarbība. Bet galu galā tas miegu traucē. Asimilācijas procesa laikā alkohols veicina adrenalīna pieaugumu, tāpēc pastāv liela iespējamība, ka pēc vīna glāzes izdzeršanas vari pēkšņi nakts vidū pamosties. Lai izvairītos no problēmām ar miegu, Dr.Toufaya iesaka no alkoholisko dzērienu lietošanas atturēties vismaz 3-4 stundas pirms gulētiešanas.

12. Tu pārbaudi e-pastu pirms gulētiešanas.

“Mirgojošā viedtālruņu, planšetu vai klēpjdatoru ekrānu gaisma izjauc mūsu organisma dabisko diennakts ritmu, nomācot hormona melatonīna līmeni, kas ir atbildīgs par miega un nomoda periodu cikliskumu,” – saka Dr. Toufaya. „Lai gan uzņēmība pret ekrāna mirgojošo gaismu katram cilvēkam ir individuāla, ārsts neiesaka izmantot digitālās ierīces vismaz stundu vai divas pirms gulētiešanas. Ja jūs nevarat aiziet gulēt, nepārbaudot ienākošo pastu, tad vismaz turiet ierīces ekrānu 35 cm attālumā no acīm.”

13. Dienas laikā ceri tikai ar kofeīnu.

„Nav nekā nepareiza, ja jaunu dienu sāc ar uzmundrinošu kafijas tasi. Turklāt, saskaņā ar pētījumiem, bez jebkāda kaitējuma veselībai dienas laikā vari izdzert pat trīs kafijas tases. Tomēr pārlieka kofeīna deva var nopietni traucēt tavu miegu,” saka Dr Allen Toufaya. Kofeīns bloķē adenozīnu, kas ir aktīvo šūnu blakus produkts un tas mums palīdz iemigt. Pētījums, kas tika publicēts žurnālā Journal of Clinical Sleep Medicine, apstiprināja, ka kofeīna lietošana pat 6 stundas pirms gulētiešanas var ietekmēt miegu. Tāpēc pēdējo kafijas tasi vislabāk ir izdzert ne vēlāk kā pēcpusdienā.

14. Tu pārāk ilgi guli brīvdienās.

“Ja sestdien jūs ejat gulēt vēlu naktī, bet svētdien jūs guļat gandrīz pusi dienas, jums būs grūti iemigt svētdienas vakarā. Tas, savukārt, radīs situāciju, ka pirmdien jūs jutīsieties nomākti, “- saka Dr. Toufaya. Ja ir apstākļi, kuru dēļ jūs nevarat sestdien aiziet gulēt ierastajā laikā, vismaz piespiediet sevi pamosties svētdien pēc iespējas agrāk no rīta, bet pēcpusdienā vienkārši nedaudz pasnaudiet. 20 minūšu dienas miegs palīdzēs spēkus atgūt, neiemiegot dziļā miegā, pēc kura parasti ir grūti pamosties.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Šodien es vēlos dalīties ar trīs ļoti vienkāršām, dabisku dzērienu receptēm, kuras, ja nenāk miegs, varēsi ātri pagatavot pirms gulētieš ...

 • Kad ir nozvanījis modinātājs, cilvēki snauž vēl 14 minūtes, bet pilnībā pamodušies jūtas tikai pēc 36 minūtēm. Tas ir tas, ko cilvēki dara katru ...

 • Kura no mums mīl mosties agri no rīta? Kā sākas tavs rīts? Nevienam nav noslēpums, ka labs dienas sākums sniedz noskaņojumu visai dienai. Bet „l ...

 •   Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata