10 ieteikumi tām, kuras negrib novecot

laimiga_pec_40Jaunavīgi izskatīties – vēl nenozīmē labi justies.

Daudzas to dara, uzkrāsojoties, cenšoties uzvilkt īsākas kleitas, modīgākus aksesuārus, bet kā ar sajūtām, spīdumu acīs, labsajūtu, garu – to mēs ne uzvilksim, ne ieliksim, vai ne?

Šobrīd visā pasaulē ļoti populāra ir wellness kustība (angliski wellness – „laba labsajūta”)- veselīga dzīves veida koncepcija, kas bāzēta uz fiziskās un mentālās veselības apvienojuma.

Klubu un wellness speciālistu konsultācijas nav lētas, bet beigu beigās viņu mācības bāzējas uz vieniem un tiem pašiem 10 baušļiem, kas domāti tiem un tām, kas nevēlas novecot un šie 10 priekšnoteikumi ir pieejami burtiski katrai no mums. Ir tikai jāsāk.

Nepārēdies!

zivis_pec-40Izmanto noteikumu – labāk nepaēst līdz galam, nekā pārēsties, tad arī tavs zarnu trakts darbosies kā pulkstenis. Skaiti kalorijas un pierasto 2500 kilokaloriju vietā apmierinies ar 1500. Tā tu savam organismam sarīkosi atslodzi un uzturēsi tā aktivitāti un imunitāti.

P.s. Par šo tēmu daudz runāsim rītdienas vebinārā – ja tu rīt esi mājās, piesakies un esi ar mums, kopā ir vieglāk!

Ēdienkarti pielāgo savam vecumam!

Pētījumi rāda, ka sievietēm, kas ir vecākas par 30 gadiem un ir aktīvi lietojušas pārtikā aknas un riekstus, pirmās grumbiņas parādās krietni vēlāk nekā pārējām. Dāmām, kas ir vecākas par 40 gadiem ļoti vērtīgs ir beta karotīns, ar kuru bagāti ir ananāsi, burkāni, mežroze, skābenes un spināti. Vecumā pēc 50 noteikti uzsvaru ir jāliek uz zivīm: kalcijs uztur kaulu formu, bet magnijs – sirdi.

Iemīlies!

Ja šobrīd esi vientuļa, būtu jauki, ja tu sastaptu dzīves partneri, jo mīlestība un maigums ir labākais pretnovecošanas līdzeklis! Kad cilvēks ir iemīlējies, viņa organisms izstrādā laimes hormonu endorfīnu – šis hormons veicina imūnsistēmas nostiprināšanos.

Strādā sev par prieku!

Ikdienas stress ikrīta agro celšanos, priekšniecības „uzbrukumu” un nemīlama darba dēļ, mūsu dzīvi saīsina. Centies šai vecumā atrast nodarbi (kaut vai paralēli tam, kas tev jau ir), kas tev patīk vai arī – vismaz atrodi dažus plusus tajā, ar ko nodarbojies šobrīd.

Analizē!

Nepeldi pa straumei, centies analizēt, izprast un tikt galā ar visdažādākajiem ikdienas aspektiem. Centies visu laiku uzzināt kaut ko jaunu. Cilvēks, kas dzīvo apzināti, daudz retāk krīt depresijā, nekā tas, kas tikai to vien dara, kā pasīvi paļaujas uz visu, kas notiek ar viņu un apkārt.

Guli vēsā istabā!

veseligs_miegsIzrādās organisma vielu maiņa un vecuma īpatnību izpausme ļoti atkarīga no apkārtējās vides temperatūras. Tās no mums, kas guļ 17-18 grādu temperatūrā, novecos daudz lēnāk par siltummīlēm.

Mīli sevi!

Mīlestība pret sevi – dažreiz par spīti visiem aizliegumiem un rekomendācijām. Palutini sevi ar jaunu jaciņu, tortes gabaliņu vai vienkārši ar laiku, kuru tu velti tikai sev. Ja nedrīkst, bet ļoti gribas – tad drīkst! Smaidiņš

Neapspied dusmas!

Slēptas negatīvās emocijas ir stresu, neirožu, depresijas un pat onkoloģisko slimību iemesls. Dažreiz uz nekaunību labāk atbildēt, nekā klusējot ciest un krāt dusmas. Nekautrējies pastāstīt par to, kas tevi dara bēdīgu, tuviniekiem, draudzenēm, psihologam vai nejaušam ceļabiedram.

Trenē ne tikai ķermeni, bet arī smadzenes!

ka_nenovecotRisini krustvārdu mīklas, piedalies televīzijas viktorīnās, mācies svešvalodas. Veikalā rēķini galvā, nevis ar kalkulatoru. Smadzeņu trenēšana tevi paglābs no pāragrām vecuma atmiņas izmaiņām.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • -50% ATLAIŽU AKCIJA IR SĀKUSIES! Ir pats, pats vasaras košums, pats īstākais laiks, kad gribas atļauties tērpties drosmīgāk, savādāk, gribas beid ...

 • Rudens ir laiks, kad gribas ieritināties dīvāna stūrī, ietīties siltā segā, nolikt blakus sev kūpošas, smaržīgas tējas krūzi un lasīt... Rudens ir ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Marita

  ,beidzot atradu to ko daudzus gadus meklēju,atbildes,uz saviem jautājumiem.esmu apaļa palikusi pēc katra bērniņa dzimšanas un tagad sveru 114,kg vēlos tikt savā bijušajā svarā 75,kg,jo man ir tāda sajūta ka vīram vairs nepatīku,žēl ka atradu šodien šo rakstu,tad būtu pieteikusies vebinārā,bet nu par vēlu…

   
   
   
  • Marita! Nekas nav par vēlu! Viss vēl tikai priekšā, jo Inese Millere šodienas vebinārā jau paziņoja visām dalībniecēm, ka tuvākajā laikā būs iespēja pieteikties vēl kaut kam superīgākam – veselam vebināru ciklam (4 nodarbības), kurā ne tikai daudz ko uzzināsim, bet arī būs mājasdarbi, uzdevumi un viss būs jau ne tikai sarunu līmenī vien ;), bet jau krietni nopietnāk. Tā ka sekojiet sadaļai: http://buduars.lv/pasakumu-afisa/ – apakšsadaļai “Tuvākie vebināri”, un būsiet kopā ar mums! :)

    
 • Ginta

  Jā, es arī gribēšu piedalīties !

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata