Suņi, elki un mode

mode un suņiMode diktē savus noteikumus. Lasot žurnālus, pētot internetu, iepazīstoties ar Holivudas un vietējo zvaigžņu dzīvi, daudzi cenšas kopēt viņu stilu un dzīves veidu, iegādāties tādu pašu apģērbu, apavus, parfimēriju, mašīnas, izveidot tādu pašu frizūru un pat nopirkt tās pašas šķirnes suni.

Suņa iegāde, diemžēl, daudziem vairs nav dzīvnieka iegāde. Ir cilvēki, kas četrkājaino draugu iegādājas ne tamdēļ, lai tas kļūtu viņu ģimenes loceklis vai vientuļās dzīves līdzgaitnieks, bet gan tamdēļ, ka tai brīdi ir modē vienas vai citas šķirnes suņi…tāpat kā, piemēram, kārtējo jauno, moderno telefona modeli.

Vai esi ievērojusi? Modernie sunīši ir kļuvuši populāri ne tikai Holivudā, bet arī Latvijā. It īpaši starp modernām, jaunām meitenēm. Kādreiz bija modē lieli suņi (nez kur tie visi palika, kad mode bija galā…), bet tagad nav nekā glamūrīgāka kā būt maza, mini sunīša saimniecei. Bet būtu jāsaprot, ka moderni ir tie sunīši, kas TEV patīk. Nekādā gadījumā ar suni nedrīkst apieties kā ar mantu. Mode beidzas – izmet no garderobes…

Diemžēl, Rietumu pasaulē vērojama tieši tāda tendence. Glamūrīgās dāmas nopērk sev modernu sunīti, piemēram tādu kā jorki, čivava, toy terjeri, bet mode, kā mēs zinām, mainās un kādreiz modernie sunīši kļūst nevajadzīgi. Un izrādās… kādreiz iemīļoto draugu, no kura saimniece pat naktī nebija gatava šķirties, nes pie veterinārārsta, lai iemidzinātu. Bija laiki, kad sunīti iemidzināja tikai tad, ja tas kļuva bīstams cilvēkam vai smagi saslima. Tagad modernie sunīši kļuvuši par glamūrīgu „blondīņu” un “blondīnu” rotaļlietām…

slavenības un suņi (2)slavenības un suņi (2)slavenības un suņi (3)slavenības un suņi (3)slavenības un suņi (4)slavenības un suņi (5)slavenības un suņi (6)slavenības un suņi (7)slavenības un suņi (8)slavenības un suņi (9)slavenības un suņi (10)slavenības un suņi (11)slavenības un suņi (12)slavenības un suņi (14)slavenības un suņi (16)slavenības un suņi (17)slavenības un suņi (18)slavenības un suņi (15)slavenības un suņi (19)slavenības un suņislavenības un suņi

Izrādās,  Rietumu pasaulē mode uz mazajiem sunīšiem pamazām sāk „norietēt”, bet pie mums šī tendence tikai sākas.

Ieskatīsimies nedaudz vēsturē. Sunīši, kas ir modē šobrīd, bija modē arī Senajā Romā. Tad ļoti moderni bija čivava sunīši.

Itālijas greihaundi ar savu uzticību un prātu panāca to, ka bija vismodernākie suņi Renesanses laikā. Gandrīz visiem karaļiem tad piederēja greihaunds. Uzticība un artistiskums bija tās īpašības, kas spēja suņa saimniekam uzlabot omu.

Tagad diezgan liels pieprasījums ir uz mopšiem. Tikai retais zina to, ka 19.gadsimta sākumā apzīmējums „moderni sunīši” visvairāk piederēja mopšiem. Tajos laikos mopsis skaitījās ne tikai uzticīgs draugs,suņu karalis bet arī sabiedrības dāmu – „lauveņu” aksesuārs.

Bet jau 19. gadsimta vidū modernos sunīšus nomainīja moderni SUŅI. Vairs nebija modē mazo sugu sunīši, bet popularitāti karaļu vidū iekaroja dogi. Neskatoties uz saviem lielajiem gabarītiem, viņi ļoti labi sadzīvoja ar cilvēkiem.

Krievijā šai laikā modernie mazie sunīši nebija populāri, jo tai laikā šai valstī parādījās kollijs. Visi – gan mazi, gan lieli par šo jauko un rotaļīgo suni bija sajūsmā.
Liela popularitāte piederēja ne tikai kollijam, bet arī vācu aitu sugas suņiem un pūdeļiem. Tāpat kā situācijā ar modernajiem sunīšiem, modes tendences mainījās un lielus suņus nomainīja bulterjeri, angļu buldogi un citu līdzīgu sugu suņi.

Laiki, kad cilvēki gribēja iegādāties lielu un bargu suni ir garām. Šobrīd arvien biežāk lielus suņus iegādājas privāto māju īpašnieki. Tie, kas dzīvo pilsētas dzīvokļos izvēlas mazos sunīšus. Un tā nebūtu slikta izvēle, ja vien vairāk nebūtu saistīta ar modi un sava personīgā stila izveidošanu vai uzlabošanu.

Un tagad, jorki, čivava, toy terjeri… ir moderni sunīši. Mode mainās, bet, cerams, mūsu latviešu modes dāmām neienāks prātā šos dzīvnieciņus nomainīt tikpat vienkārši kā cimdus vai kārtējo somiņu… Atceries, ka modernie sunīši ir ne tikai moderni, bet tas ir arī dzīvnieciņš, kas vienmēr būs uzticīgs savam saimniekam. Esi godīga un atbildi viņam ar to pašu.

Ja, tomēr, esi nolēmusi iegādāties maziņu sunīti, tad būtu pareizi saprast, kas šiem dzīvnieciņiem raksturīgs un kādi tie ir pēc dabas. Nedaudz raksturošu dažas mazo sunīšu šķirnes.

Lai viens otru varētu patiešām iemīlēt, nevis kaitināt, saimnieka un suņa raksturiem ir jāsakrīt. Mazie sunīši ir mobīli, tos viegli paņemt līdzi jebkurā transportā. Tie praktiski nekad nav negatīvu emociju iemesls. Liels pluss ir arī tas, ka tie maz ēd.

Jorkšīras terjers

Jorkšīras terjersŠis mazais, pinkainais suns šobrīd atrodas popularitātes virsotnē. Viņš tiek uzskatīts par visuzticīgāko starp visām mazo suņu šķirnēm, tāpēc viņam pieder tituls „liels suns mazā ķermenī”. Jorkšīras terjers ir rotaļīgs, draudzīgs, kustīgs un ziņkārīgs. Ja tu ar šo sunīti apiesies pareizi, tad viņš vienmēr tev būs uzticams draugs, brīnišķīgi sadzīvos ar pārējiem ģimenes locekļiem un viegli padosies dresūrai.

Bet ir jāatceras – lai viņš vienmēr būtu skaists un vesels, šim sunītim ir nepieciešama īpaša aprūpe. Ja tu esi pilnīgi pārliecināta, ka vari sev uzticēt šī dzīvnieciņa aprūpi, noteikti iegādājies jorkšīras terjeru: viņš kļūs par tavu labāko draugu.

Čivava

Otrs, popularitātes ziņā, mazo šķirņu sunītis ir čivava. Šī šķirne ir ne tikai pati mazākā pasaulē, bet tās pārstāvjiem piemīt vismierīgākais raksturs starp visiem mazajiem sunīšiem. Ar viņu tev nebūs grūti, jodexph138_173 čivava nekad nerej bez iemesla, uzvedas klusi un nosvērti. Viņš ļoti mīl savus saimniekus un ātri pie viņiem pierod. Bet, toties, turpmāk uzvedas kā īsti greizsirži – gan pret suņiem, gan pret citiem cilvēkiem. Šos suņus nav jāapmāca kā jorkus, jo viņi ir diezgan kaprīzi. Čivava sunīti jāaudzina pacietīgi un mierīgi, tad arī viņš tev atbildēs ar to pašu.

Kas attiecas uz kopšanu, tad īpašu sarežģījumu nav, ja tu esi izvēlējusies čivavu ar gludo spalvu. Vienīgais, kam ir jāpievērš uzmanība – tie ir zobi un ausis, kas ir regulāri jātīra. Bet tas ir to vērts, jo čivava – tie ir sunīši īpašām modes dāmām. Tādām kā Paris Hilton, piemēram.

Iegādājoties sunīti, it kā modes dēļ, atceries, ka suns, pirmkārt, ir tavs četrkājainais draugs, kurš tev blakus būs ilgus gadus un, kuram būs nepieciešamas tavas rūpes un kopšana. Tas nebūs tavs jaunais modernais aksesuārs, tu nevarēsi to izmest ārā vai ielikt atvilktnē līdz labākiem laikiem. Ja tu gribi iegadāties sunīti, tad dari to ar lielu atbildību un vēlēšanos par viņu rūpēties, bet ne tamdēļ, lai kaut nedaudz līdzinātos savam elkam. Mode mainās un aiziet, bet draugi, kaut arī mazi un četrkājaini, paliek.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Jānis Birznieks

  Visi šie žurku ķērāji nav sugas, bet gan šķirnes.
  Suns jeb mājas suns (Canis lupus familiaris) ir suņu dzimtas (Canidae) suņu ģints (Canis) plēsējs, kas ir viena no pasugām pelēkā vilka (Canis lupus) sugā.
  Suņiem ir ļoti daudz un dažādas šķirnes, un visas šodien zināmās suņu šķirnes, lai gan tās atšķiras izmēros, apspalvojumā un raksturā, netiek uzskatītas par atsevišķām sugām vai pasugām. Tās visas ir Canis lupus familiaris. Šķirnes ir sāktas veidot relatīvi nesen, tikai pirms dažiem simtiem gadu, salīdzinot ar tūkstošiem gadu, ko abi – cilvēks un suns pavada kopā. Iesākumos suņu veidošanās un attīstība bija pašu suņu un nejaušības “rokās”.

   
   
   
  • Paldies, Jāni, par papildus info :), bet netiek, taču, nekur apstrīdēts tas, ka šie, kā Jūs sakāt “žurku ķērāji”, ir šķirne.

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata