Lūpu krāsas un smaržas var būt kaitīgas veselībai

lupu-krasu-kaitigumsSargieties no lūpukrāsām! Tās var saturēt svinu! Pilnīgi iespējams, ka drīz vien, tāpat kā uzraksti uz cigaretēm, lūpu krāsas iepakojumus rotās līdzīgs uzraksts…?

Pēc abcnews.go.com ziņām, jaunāko  FDA pētījumu rezultātā  konstatēts, ka no testētajām lūpu krāsām   400 lūpu krāsas, kas šobrīd atrodas tirgū (tātad, pieejamas katrai sievietei un jaunietei) satur svinu!

Maybelline Color Sensation (L’Oreal USA) lūpu krāsas tests bija visšokējošākais. Šī lūpu krāsa satur vairāk kā 275 reizes lielāku svina daudzumu, nekā vismazāk  piesārņotie produkti.

Lai cik tas liekas dīvaini, vismazāk piesārņotā lūpu krāsa ir arī vislētākā. Tas ir lūpu balzāms Wet&Wild Mega Mixers. Tas liecina tikai par to, ka cena negarantē lūpu krāsas drošību cilvēka organismam,drosaka-lupu-krasa-Wet & Wild Mega Mixers Lip Balm teica Stacy MalkanCampaign for Safe Cosmetics līdzīpašniece.

„Nepastāv veselībai drošs svina daudzums”, teica Stacy Malkan. Katru dienu svinu uzņemot nelielā daudzumā, tas laika gaitā apvienojas un uzkrājas organismā.

Stacy Malkan teica, ka sievietes katru dienu vidēji izmanto 12 kosmētikas un higiēnas produktus. Svins ir indīgs metāls  un  krāsās to bija aizliegts izmantot jau 1978. gadā  (ASV). Īpaši bīstams šis elements ir maziem bērniem, jo tas var izraisīt attīstošos orgānu asinsrites un smadzeņu darbības traucējumus.

Stacy Malkan teica, ka šobrīd nepastāv FDA standarti, kas regulētu ķīmisko vielu sastāvu produktos. Kompānijām pat nav jāpārzina ķīmiskās vielas, kuras viņi pievieno produktiem. „Kad šīm kompānijām tika jautāts par šīm ķīmiskām vielām, tās uzskatīja, ka viss ir likumīgi, un, līdz ar to, kārtībā”, teica Stacy Malkan. ”Tieši tāpēc mēs aicinām FDA noteikt standartus un dot norādījumus šiem uzņēmumiem par labākas ražošanas praksi”.

smarzas-veicina-alergijuLūpu krāsa nav vienīgais iemesls, lai ieslēgtu SOS. Kim Anderson, kompānijas Ava Anderson Non-Toxic (chemical-free kosmētikas produktu līnija) izpilddirektore, teica, ka klientiem ir jāizvairās no jebkura produkta, kura sastāvā kā ingredients ietilpst smarža. „Ja viņi lieto vārdu „smarža” (fragrance),” saka Kima Andersone,” tas nozīmē, ka kompānija aiz tā var slēpt vairāk kā 600 ķīmiskas vielas. 75% gadījumu aromāti satur ftalātus, kas zināmi kā kancerogēni, kas izraisa reproduktīvās problēmas organismā.

Pat smaržas tiek zem šīs „uguns”. Ierosinātais Ņūhampšīras likumprojekts varētu aizliegt valsts darbiniekiem, ejot uz darbu, lietot smaržas vai odekolonus. Iemesls? Ir cilvēki, kuriem šie aromāti var izraisīt smagu alerģisku reakciju.

„Mēs atbalstam šādu likumprojektu,” teica Stacy Malkan, „jo arvien vairāk mēs  redzam smaržas un arvien vairāk redzam cilvēkus, kuri ir jūtīgi pret aromātiem, kas izraisa galvassāpes, elpošanas grūtības un astmu”.

Kampaņa Campaign for Safe Cosmetics šo otrdien ir izsludinājusi Kiss Lead Goodbye konkursu sievietēm. Viņas tiek mudinātas iesniegt video par to, ko viņas vēlas pavēstīt kosmētikas industrijas gigantiem. Sīkāk par to šeit:

SafeCosmetics.org/kissleadgoodbye

Kampaņa Kiss Lead Goodbye!

P.s. Raksts sagatavots pamatojoties uz abcnews.go.com informāciju.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Šodien ieviesīsim kārtību mūsu kosmētikas maciņos. Interesanti, kas mums tur darās? Kosmētiskajam maciņam jāizskatās tā, lai to nebūtu kauns parā ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Ja tu šobrīd atrodies darbā pie datorgalda vai pie jebkāda cita darba galda, varbūt tu esi mājās un veic monotonu darbu virtuvē vai adi vai šuj ut ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata