Kā nepieņemties svarā vecumā pēc 40

liekais_svars_pec_40Vai tu esi ievērojusi, ka brīdī kad tu pārleci 40 gadu atzīmei, tavs viduklis sāka kļūt pilnīgāks, parādījās liekais svars uz vēdera un zaudēt svaru ir kļuvis bezgala grūti?

Ja tu man saki -, es nesaprotu, kas ar mani notiek, es tev saku – „Tu neesi viena.” Tā nenotiek tikai ar tevi: neskaitāmas sievietes vecumā pēc 40 piedzīvo svara pieaugumu, un liekie kilogrami uzkrājas noteiktā vietā — priekšā un centrāli – tieši uz mūsu vēdera. To sauc par toksisko svaru jeb „stresa taukiem”.

Vecums pēc 40 – tas nozīmē menopauzi un menopauze nozīmē pārmaiņas. Garastāvoklis, libido, ķermeņa kompozīcija, āda, reproduktīvā sistēma – viss ir pārejas periodā. Viss mainās, lai sagatavotu tevi nākamajiem brīnišķīgiem 40 tavas dzīves gadiem.

Tavs metabolisms palēninās, hormoni „lēkā” un stress pieaug, kā rezultātā tu ēd vairāk un neveselīgu uzturu. Tas viss neglābjami noved pie tauku riepas uz vēdera, no kuras nav viegli atbrīvoties.

Tomēr hormonālās izmaiņas un metabolisma palēnināšanās ir vainojami tikai pie 1- 2,5 kg liekā svara, pārējais ir nepareiza dzīvesveida izvēles un stresa sekas.

Kā tu vari būt viena no tām, kuras nepieņemas svarā?

Tev ir jāievēro 3 pamatprincipi: prāts, mute un muskuļi.

Tev ir jāizmanto prāts, lai kontrolētu stresu. Ja, kur vien tu esi un, lai ko tu darītu, viss fiziskas_aktivitates_pec_40tev izraisa stresu – tev ir problēma. Tava atbilde ilgtermiņa stresam var būt pašiznīcinoša uzvedība, tāda kā neveselīga ēšana un nepietiekošas fiziskās aktivitātes. Lai tā nenotiktu, tev ir jāzina savi stresu izraisošie cēloņi un jāapgūst efektīvas stresa vadības metodes.

Otrs mute – Pārskati savus ēšanas paradumus – kvalitātes, kvantitātes un ēšanas biežuma terminos. Vecumā pēc 40 jautājums vairs nav tikai KO tu ēd, bet arī KAD un KĀ tu ēd ir vitāli svarīgi. Tev ir jāievēro stresa noturīgas ēšanas pamatprincipi, kuri tev palīdzēs veiksmīgi „izdzīvot” visbīstamākās stresa ēšanas stundas – tās pēcpusdienas un vakara stundas, kad ir vislielākās iespējas iekrist stresa izraisītas ēšanas lamatās.

Tev ir jāapgūst izgaršošanas un izbaudīšanas māksla, ienesot savā ēšanā apzinātību – tas ļaus tev baudīt tavus iemīļotākos ēdienus bez bažām, tā vietā, lai tos vienkārši izklaidīgi stumtu mutē un norītu.

Muskuļi – tev ir jānodarbojas ar vecumam piemērotām fiziskām aktivitātēm.

Par laimi, centieni būt slaidai un mierīgai vecumā pēc 40 nav zaudēta kauja. Tu vari tos spītīgos kilogramus – stresa taukus, dabūt nost, un atgūt savu veselību un un slaidu figūru, ja tu pakāpeniski, bet produktīvi veic izmaiņas savā domāšanas veidā, dzīvesveidā un ēšanas paradumos. Lai cīnītos ar lieko svaru pēc 40 vairs nepietiek ar diētu un fiziskām aktivitātēm vien, problēmai ir jāpieiet holistiski – adresējot gan prāta gan ķermeņa komponenti.

Runājot par svara kontroli pusmūžā tu nekad nebūsi nonākusi gala mērķī. Svara, tāpat kā stresa, kontrole ir ceļojums visa mūža garumā. Lai ceļojums būtu izdevies tev ir nepieciešama laba karte un zinoši pavadoņi.

edienkarte_pec-40Mans kā kouča uzdevums ir tevi prasmīgi pavadīt un dot tev nepieciešamās zināšanas un instrumentus, kas tev palīdzēs izdarīt nepieciešamās izvēles, lai tu sava mūža otrajā pusē būtu slaida, mierīga un, jā un kāpēc gan ne – seksīga.

Tagadējie 40 taču ir jaunie 20, vai ne 😉

Uz tikšanos,

Inese

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata