Jaunības atgūšanas recepte

jaunibas atgusanas receptePirms pāris gadiem es atradu šo jaunības atgriešanas recepti. Jau toreiz es šad tad sāku aizdomāties par savu vecumu. Arī dzimšanas dienas vairs tā negribējās svinēt…Respektīvi, man sāka likties, ka zogas klāt vecums.

Interesanti ir tas, ka priekšstati par vecumu ir dažādi. Kāds jau 30 gadu vecumā ir vecs. Gan iekšēji, gan ārēji. Bet kādam 60 gados dzīve tikai sākas.

Nesen lasīju par kādu mākslinieku, kurš otro reizi apprecējās 65 gadu vecumā, bet sievai bija 27 gadi. Viņš nodzīvoja vēl 20 gadus. Pa šo laiku viņš paspēja kļūt bagāts, apceļot puspasauli un kļūt par akadēmiķi.

Kāpēc ir brīži kad jūtamies veci

Iedomāsimies. Kad bērns maziņš, viņam priekšā vēl ir miljoniem iespēju un ceļu. Viņš nezina, kas būs rīt. Šodien viņš sapņo par vienu, bet rīt jau par citu. Viņš izaug, beidz skolu. Jaunieša priekšā ir izvēle uz kuru augstskolu doties, viņam ir jaunas pazīšanās. Kopsummā izvēle ir diezgan plaša, ceļu daudz. Beidzot augstskolu, ceļu skaits samazinās. Darba vietas izvēle, ģimene, dzīves līmenis. Un tā – ar katru jaunu izvēli, ceļu un variantu skaits samazinās. Un izejot pensijā, daudzi redz vairs tikai vienu ceļu…

Mēs paši sevi ierobežojam. Izvēle un ceļi ir vienmēr, vienkārši mēs tos pārstājam redzēt un ,bieži vien, izvairāmies redzēt, jo tā ir vieglāk…Bet kad nav vairs pārsteiguma, kad viss jau noteikts un zināms iepriekš – pienāk vecums. Un tas var notikt arī 30 gadu vecumā.

Es saglabāju šo jaunības atgūšanas recepti. Šodien es pamodos un sapratu, ka vēlos ar tevi tajā padalīties.

Jaunības atgriešanas recepte

jaunibas atgusanas recepte (3)Aizver acis un iedomājies, ka tu peldi pa laika upi, uz nākotni. Kā to izdarīt? Iedomājies, ka tev vairs nav 30 un nav arī 40 vai 45, bet gan 80 vai, vēl labāk, 90. Tagad iedomājies kāda tu tad būsi, kāda izskatīsies.

Tu sēdi parkā uz soliņa, bet blakus spieķītis. Tavs ķermenis vairs nav tāds kāds bija agrāk. Pamēģini ieslēgt fantāziju, sajūti šo vecuma nogurumu ķermeņa šūnās un dvēselē.

Un tagad palūkojies apkārt: lūk, pa aleju tev garām, iet cilvēki – smaidoši, smejoši, skolnieki ar mugursomām plecos, jauna māmiņa ar bērnu ratiņiem, un, lūk, mundra sieviete, kas tev liekas kaut kur redzēta… Tu jūti, ka esi viņu kaut kur redzējusi. Bet kur? Ak, vai nav vienalga, galvenais, ka šī sieviete pat nenojauš cik viņa ir jauna salīdzinājumā ar tevi, ka viņai visa dzīve vēl priekšā. Ak, būtu tev viņas gadi! Arī tu kādreiz biji viņas vecumā, rūgti ir to šobrīd atcerēties… Cik žēl, ka toreiz tu nesaprati cik esi bagāta! Smieklīgi atcerēties, bet tev, taču, toreiz brīžiem likās, ka dzīve gandrīz ir garām, beigusies, bet patiesībā viss tikai sākās…

Lūk, šī sieviete pagāja tev garām un tu viņu vēro jau no mugurpuses. Tu joprojām nevari atcerēties, kur esi viņu redzējusi? Ātrāk, steidzies viņu aizturēt, viņa tūlīt pazudīs tavam skaRunning and Jumping Men and Womentienam, redzi cik raiti viņa steidzas! Nu celies, taču! Grūti? Sāp mugura un kājas neklausa? Nu celies, taču! Tev viņa noteikti ir jāsatiek! Nu skriešus, uz priekšu! Nekrekšķi, taču! Trūkst elpas? Sirds sitās? Nekas, ciet! Galvenais, nepalaid viņu prom, citādi tu neuzzināsi savu noslēpumu!

Paldies Dievam, panāci! Re, bet teici, ka spēka nav… Un tagad paskaties uzmanīgi uz šo seju! Nepazīsti? Nu, vēl uzmanīgāk! Nevari atcerēties, kur esi redzējusi? Labi, es palīdzēšu un atklāšu tev noslēpumu: tā esi tu, tikai tālā un neatkārtojamā pagātnē! Jā, jā, šī simpātiskā, veselīgā sieviete esi tu pati!

Kāpēc es sarīkoju tev šo tikšanos, ja pagātni atgriezt nav iespējams? Man tev jāatklāj, ka esmu burve un varu tevi pārvietot uz skaisto pagātni. Vai tu esi gatava „nomest” pāris desmitus gadu? Tu par to pat neesi sapņojusi? Tad, lūk, tev pirmā likteņa dāvana – tagad tu izdarīsi pirmo soli, lai atgūtu savu laimi. Atver acis! Paskaties visapkārt. Tu esi atgriezusies pagātnē! Nu redzi? Brīnumi notiek!

——-

Un ko tu jūti tagad? Tava dzīve vēl tikai sākas un viss skaistais un brīnišķīgais, priecīgais un neticamais vēl tikai būs!

P.s.Kā bonusu tam visam klāt, pievienoju šo 7 min. video (krievu val.) – tajā ir vienkārši, bet patiesi ieteikumi dzīvei. Varbūt, tas domāts vairāk jauniešiem, bet daudzas lietas mēs vēl varam izdarīt vai sākt darīt jebkurā vecumā esot. Jā, un vēl pasmaidi un padungo līdz!

Motivējošs video

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Astra

  Sveicināti!
  Kādas lūdzu būtu Jūsu domas par Rhonda Byrne grāmatu “NOSLĒPUMS”?
  Paldies!
  Cieņā.
  Astra

   
   
   
  • Pašu grāmatu neesmu lasījusi, jo pēc filmas noskatīšanās nebija radusies vēlēšanās to iegādāties. Vairāk kā skaidrs, ka pastāv pievilkšanās likums (ja to tā var nosaukt), bet manā skatījumā tas neizpaužas tamdēļ :). Tā ir daudz nopietnāka un daudz “dziļāka” tēma.Tāpēc es labāk lasu, nu kaut vai, – Regīnu Bretu http://buduars.lv/50-macibas-ko-sievietei-sniegusi-dzive/ :).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata