Virtuves loga noformēšana

virtuves-loga-noformejumsŠodien palūkosimies uz savas virtuves logu.

Cik sen tu esi ievērojusi kādi šai telpā, kurā tu bieži vien uzturies lielu dienas daļu, ir aizkari?

Padomā, varbūt ir pienācis laiks tos nomainīt?

Mums katrai virtuve ir citādāka. Vienai lielāka, citai mazāka, citai paaaavisam maziņa. Kādai saules pusē, bet citai pagalma pusē, kur nekad un ne mirkli neiespīd saule. Citai modernā stilā, citai pavisam vienkārša. Ir virtuves, kuru logi ir lieli un gaiši, bet ir virtuves, kurās logs ir maziņš. Neatkarīgi no tā visa, aizkariem virtuves noformējumā ir ļoti liela nozīme. Un, ja tava virtuvīte ir pavisam necila, tad tieši loga noformējums var nākt tev palīgā un šo telpu padarīt jauku un omulīgu.

Skaisti noformēts logs ir spējīgs kardināli mainīt visas virtuves izskatu. Tikai, nez kāpēc, saimnieces labprātāk ar loga noformēšanu aizraujas guļamistabās un viesistabās, novārtā atstājot virtuves logu… Bet spilgtos, acis priecējošos aizkarus tu, taču, vari pagatavot savām rokām! Padomā par to! Varbūt kādu nedēļas nogali, vēl šoziem veltī tam, lai mainītu savas virtuves noskaņu?…

Jauni aizkari virtuvē

Loga noformēšanas procedūra sākas ar stila izvēli. Ļoti mājīgi izskatās logs, kas ir noformēts lauku stilā. Protams, šāds noformējums der virtuvē, kuras stils ir atbilstošs.

P.s. Visas fotogrāfijas vari apskatīt palielinājumā, nospiežot uz tām ar “peles” kreiso taustiņu.

virtuves-loga-noformejums (5)virtuves-loga-noformejums (4)

Mūsdienīgi iekārtotā virtuvē piestāvēs minimālistisks rullo-aizkaru gabals vai plastikāta žalūzijas.

virtuves-loga-noformejums (8)virtuves-loga-noformejums (7)virtuves-loga-noformejums (10)virtuves-loga-noformejums (5)virtuves-loga-noformejums (6)virtuves-loga-noformejums (2)virtuves-loga-noformejums (3)virtuves-loga-noformejums (4)virtuves-loga-noformejums (11)

Ja savā virtuvē vēlies auduma aizkarus, vispirms piemeklē materiālu: virtuvei der viskoze, zīds vai dažādu krāsu vai faktūras poliesters. Var iegādāties jaunu auduma gabalu, bet var izmantot no kaut kurienes atlikušos gabaliņus – viss atkarīgs no tavas fantāzijas un brīvā laika.

virtuves-aizkari (5)virtuves-aizkari (13)virtuves-aizkari (20)virtuves-aizkari (32)virtuves-loga-noformejums (3)

Nomēri nākamo aizkaru augstumu, pieliekot klāt 3-5 cm apakšmalai un 10 cm augšējai malai. Aizkaru platums var būt dažāds, bet tas nedrīkst būt šaurāks par loga platumu. Kā karnīzi var izmantot koka gardīni, dzelzs stieni vai stingru, maza diametra stiepli. Pie loga rāmja tos piestiprināt var ar skrūves palīdzību, kuras galā ir āķis un uz tā karnīzi var vienkārši uzlikt, bet šņori – piesiet. Šādu skrūvi var ieskrūvēt loga rāmī, ja tas ir no koka, vai loga sāna rāmjos, ja tie ir no plastmasas.

virtuves-loga-noformejums (6)virtuves-loga-noformejums (4)virtuves-loga-noformejums (5)virtuves-loga-noformejums (3)

Augšējo aizkaru stiprinājumu var šūt arī šādi:

virtuves-loga-noformejums (2)virtuves-loga-noformejums (3)virtuves-loga-noformejums (4)virtuves-loga-noformejums (5)virtuves-loga-noformejums (6)virtuves-loga-noformejums

Stiprinājuma strēmelītes šuj no tā paša materiāla.

Nav obligāti šūt lielus un  garus aizkarus. Mazam logam vai logam, kuram nav  regulāru un ziņkārīgu garāmgājēju, derēs šādas idejas:

virtuves-loga-noformejums (2)virtuves-loga-noformejums (4)virtuves-loga-noformejums (5)virtuves-loga-noformejums (7)virtuves-loga-noformejums (8)virtuves-loga-noformejumsvirtuves-aizkari (12)virtuves-aizkari (14)virtuves-aizkari (15)virtuves-aizkari (17)virtuves-aizkari (26)virtuves-aizkari (27)virtuves-aizkari (28)virtuves-aizkari (31)virtuves-aizkari (42)virtuves-aizkari (56)virtuves-aizkari (61)virtuves-aizkari (10)virtuves-aizkari (53)virtuves-aizkari

Par aizkaru audumu izvēli

Izvēloties aizkaru materiālu, ir jāatceras daži noteikumi. Ja uz sienām ir rakstainas tapetes, jāizvēlas vienkrāsains audums.

Ja tapetes ir vienkrāsainas, labāk izvēlēties rakstainu audumu. Ļoti bieži virtuves nav lielas, tāpēc nepārslogo logu ar daudzslāņainiem aizkariem: tā virtuve izskatīsies vēl mazāka.

virtuves-aizkari (38)virtuves-aizkari (40)virtuves-aizkari (39)

Izvēloties aizkara audumu, ieteicams ievērot kopējo virtuves interjera stilistiku: klasiska interjera virtuvē daudzkrāsains kokvilnas audums izskatīsies nevietā, bet zīda portjēra iederēsies hi-tech dizaina virtuvē.

virtuves-aizkari (2)virtuves-aizkari (3)virtuves-aizkari (4)virtuves-aizkari (7)virtuves-aizkari (8)virtuves-aizkari (11)virtuves-aizkari (16)virtuves-aizkari (18)virtuves-aizkari (19)virtuves-aizkari (21)virtuves-aizkari (22)virtuves-aizkari (23)virtuves-aizkari (24)virtuves-aizkari (34)virtuves-aizkari (29)virtuves-aizkari (33)virtuves-aizkari (35)virtuves-aizkari (37)virtuves-aizkari (41)virtuves-aizkari (43)virtuves-aizkari (44)virtuves-aizkari (45)virtuves-aizkari (46)virtuves-aizkari (47)virtuves-aizkari (48)virtuves-aizkari (50)virtuves-aizkari (51)virtuves-aizkari (52)virtuves-aizkari (54)virtuves-aizkari (55)virtuves-aizkari (59)virtuves-aizkari (60)

virtuves-loga-noformejumsJa tu izmanto vieglu audumu, piemēram, zīdu vai poliesteru, atceries, ka šie audumi ir ļoti viegli un plīvo no katras vēja pūsmiņas. Tas nav droši, ja plītsvirsma atrodas netālu no loga.

Tāpēc ir divi varianti: vai nu aizkara lejasdaļā piešūt smagnēju lentu vai plastikāta krellītes, kas notur aizkaru vietā vai arī sasiet aizkaru mezglā vai saņemt vienkopus, aizliekot to aiz speciāla aizkaru turētāj-āķa.

Aizkaru dekorējumi un aksesuāri

Augšpusē ar dekoratīvo lentīšu vai speciālu, tam domātu, piespraužu palīdzību var piestiprināt simpātiskus aksesuārus. Kā rotājuma elementus var izmantot dažādus brelokus, nelielus suvenīrus vai sīkas rotaļlietas. Šos elementus var mainīt atkarībā no sezonas vai svētkiem: piemēram, uz Jauno gadu tās var būt nelielas egļu mantiņas (tikai ne stikla!), pašdarinātas rotas, bet uz Lieldienām – dekoratīvas rakstainas oliņas.

virtuves-loga-noformejums (16)virtuves-loga-noformejums (18)virtuves-loga-noformejums (14)virtuves-loga-noformejums (17)virtuves-loga-noformejums (9)

Šim pasākumam labs palīgs var būt jūsu bērni vai mazbērni: var noderēt gan viņu padomi, gan viņu rociņas – bērniem būs ļoti interesanti ņemt dalību tik svarīgā pasākumā, kā interjera dizains.

virtuves-aizkari (25)Neaizmirsti ņemt vērā arī tādu detaļu kā tavs skats pa logu. Skaisto skatu aiz loga var akcentēt ar vieglu, gaišu un gaisīgu audumu. Bet nomācošu, netīru ielu labāk aizklāt ar spilgtu, dzīvespriecīgu audumu un jaukiem aksesuāriem.

Ja tavos plānos šoziem ir mainīt virtuves loga noformējumu, ceru, ka ideju apkopojums palīdzēs to izdarīt ātri un gaumīgi!

P.s. Ja tu to izdarīsi, tad noteikti atsūti mums sava meistardarba foto!

Varbūt tev JAU IR jauki aizkari virtuvē? Sūti tik šurp! Būs vairāk ideju mums pārējām! Visas atsūtītās fotogrāfijas pievienošu atsevišķā mūsu bloga sadaļā: galerijas.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Jo komfortablāk saimniecei virtuvē, jo garšīgākas sanāk vakariņas. Kā tad varētu mainīt virtuves telpu, bez sienu laušanas un liekiem naudas tēriņ ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata