Viltus trauksme par sejas kopšanu ziemā

sejas_kopsana_ziemaKā sejas āda būtu jākopj aukstajā ziemas laikā? Kā sejas ādu pasargāt no aukstumiem? Aleksejam Savostinam – skaistuma industrijas ekspertam, par to ir savas domas un padomi. Šīs domas es apkopoju, jo tās ir ļoti tuvas manējām un, domāju, būs interesantas un noderīgas arī tev.

Skaistuma industrijas eksperts spriež par to, kāpēc ziemas periodā nebūt NAV obligāti jāmaina kosmētika un dalās ar zināšanām par to, kas jādara ar ādu ziemā zemas temperatūras laikā.

—————————–

„Ziemā nepieciešams pāriet uz blīvas tekstūras krēmiem, citādi jūsu āda no aukstuma sāks plaisāt!”, “Temperatūra maiņas dēļ āda zaudē mitrumu desmit reizes ātrāk. Tāpēc apsildāmās telpās lietojiet termālos ūdeņus cik bieži vien iespējams!” vai “Pastāvīgi sēžat pie datora? Jūsu plakstiņiem ir pienācis gals!”- apmēram šādi skan sieviešu žurnālu un sieviešu interneta vietņu publikāciju virsraksti un reklāmas.

Es nevaru iedomāties, ko jūt sieviete, kura tikko uzzināja, ka viņai nav speciāla lūpu balzāma ziemas periodam vai arī to, ka viņas plakstiņu āda vīst ar mežonīgu ātrumu. Laikam jūtīgai dāmai nekas neatliek, kā šo visu absurdu lasīt un baidīties, ka nežēlīgais aukstums viņas seju un lūpas pārvērtīs sakrunkotas, vecas kurpes izskatā.

Piedāvāju mierīgi ievilkt elpu un atcerēties dažus vienkāršus faktus, kuri jums palīdzēs nesajukt prātā un neuztraukties par ādas stāvokli ziemas periodā. Pirmkārt, viegls mitrinošais krēms un bieza jūsu ziemas kopjošā līdzekļa tekstūra pasargās jūs absolūti vienādi, ja salā visas dienas garumā jūs pavadīsiet ne vairāk kā stundu. Ieskaitot jūsu rīta došanos līdz mašīnai, iziešanu pusdienās un došanos atpakaļ mājup. Ja jūsu ziemas režīms ir līdzīgs tam, kuru tikko minēju, tad (pārsteigums!) pārejot no vasaras uz ziemu, radikāli mainīt ādas kopšanu nav nekādas vajadzības.

Smērēt seju ar treknām eļļām, vazelīniem un citiem “aizsardzības” palīgiem, ejot laukā salā nav vērts. Otrkārt, ja bērns pierunāja jūs aiziet ar viņu uz kalniņu, bet ārā ir mīnus 15 grādi, varat droši uz sejas uzklāt jūsu ierasto nakts krēmu. Tas ir daudz blīvāks un termiskais šoks no ilgās uzturēšanās aukstumā nebūs tik briesmīgs.

Dažas no jums viena vai otra iemesla dēļ tonālo krēmu nelieto. Jūs to aizstājat ar parasta dienas krēma un pūdera kārtiņas uzklāšanu. Patiesībā, vēlā rudenī un ziemā, šāda shēma darbojas kā “aizsardzības ekrāns” un aukstumi jūsu sejai vairs nav tik bīstami.

Bet, ja ziemas periodā sejas āda liekas sausa un savilkta, nav nekā krimināla, ja atkal sāksiet izmantot tonālo krēmu. Mūsdienu kosmētikas ražotāji tiem pievieno veselu kaudzi dažādu vitamīnu un barojošu sastāvdaļu.

Sievietēm, kuras vasarā ir iemīlējušas rīta skrējienus un turpina to darīt arī ziemā, pirms iziešanas ārā es rekomendētu uzklāt blīvu barojošo krēmu. Godīgi sakot, stiprā salā, kad temperatūra ir zemāka par 15 grādiem, skriet nav ieteicams, jo sportojot šādā aukstumā var apaukstēt elpceļus, kā rezultātā var iegūt dažādas komplikācijas. Atcerieties, jo aukstāks aiz loga, jo īsākam ir jābūt jūsu maršrutam.

Bet, ja dzīvi bez ikrīta skrējiena vai ziemas sporta nodarbībām iedomāties nespējat, neignorējiet pareizu ekipējumu un galvassegas, kas pasargās no sala jūsu vaigus un pieri. Ja nolēmāt sevi uzmundrināt ar braucienu no kalna ar slēpēm, sargieties no ledainajiem sala putekļiem. Un, ja jūs zināt, ka stiprā salā būsiet ilgāku laiku, atturieties no pīlinga procedūrām. Ja nedēļas nogali vēlaties pavadīt ārpus pilsētas, neizmantojiet skrubi. Labāk, lai visi aizsardzības mehānismi, tostarp augšējais pārragojušās epidermas slānis, pagaidām darbojas jūsu labā.

7ad5f7542_390x204

Ar termālo ūdeni ziemā jābūt ļoti uzmanīgiem. Vasarā tā lietošana ir diezgan saprotama, bet ziemā papildināt ādas mitruma līdzsvaru ar tā palīdzību labāk nevajadzētu. Jo augstāks ir mūsu fiziskās aktivitātes līmenis, jo ātrāk mēs zaudējam mitrumu. Pat, ja jūs daudz ziemā kustaties un, uzturoties sausā, karstā telpā, lejat sev virsū termālo ūdeni, un tad ejat laukā, salā – tas ir ļoti riskanti! Ja jūs izsmidzināsiet lielu termālā ūdens daudzumu sev uz sejas un ļausiet tam nožūt, tad mitrināšanas procesa vietā notiks dehidratācija. Kopā ar ūdens daļiņām no ādas iztvaikos arī jūsu dabiskais mitrums. Un, kad pēc tā visa jūs nonāksiet aukstumā, jūsu seja būs neaizsargāta. Un tā rezultātā uzreiz sajutīsiet vēlmi ietīsies siltā šallē no galvas līdz pat kājām.

Neatrodat savu lūpu balzāmu, bet ārā ir liels sals? Mieru, tikai mieru! Jūsu lūpas neizkaltīs un nekas viņām vienā mirklī nenotiks. Varat droši izmantot savu parasto ikdienas sejas krēmu un jūsu lūpām nekas nekaitēs.

Runājot par sejas kopšanu ziemas periodā kopumā, vman nepatīk, ja cilvēki mediju un glancēto žurnālu ietekmē metas no vienas galējības otrā. It visā ir vajadzīgs zelta vidusceļš. Galvenais – necelt paniku, ieklausīties savās personīgajās izjūtās, aukstajā ziemas laikā neko neziest uz savas sejas kāda ietekmē vai bez maz vai spaidu kārtā un viss, kas jums jādara – neaizmirstiet par 4 galvenajiem veselīgas ādas uzturēšanas principiem: attīrīšana, barošana, mitrināšana un aizsardzība.

————————-

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Iestājoties ziemai, mēs sajūtam, ka āda mainās. Un ne uz labo pusi...Daudzām pat gribās saukt SOS un pat tonālie krēmi vairs nelīdz... Izrādās, i ...

 •   Kosmētisko brendu pētījumi ir pierādījuši, ka pirms mēs atrodam savu ideālo tonālo krēmu un tā toni, mums būs jāizmēģina uz sevis vismaz 5 ...

 • Šīs 3 eļļas ir spēcīgs līdzeklis cīņā ar priekšlaicīgu ādas novecošanu. Meitenes, kamēr mums vēl ir 40 vai pat 45, āda izskatās jauka, bet kad „ ...

 • Attīrīšana ir viens no sejas kompleksās kopšanas etapiem jeb posmiem. Tas jādara 2 reizes dienā – no rīta un vakarā.  Kā attīrošo līdzekli ...

 • Vai ar make-up palīdzību sieviete var pagriezt laiku atpakaļ ? Lai vai kā mums to gribētos, bet  laiks, tomēr, iet uz priekšu. Bet jūs, tomēr, d ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata