TOP-10 veidi kā paaugstināt imunitāti

veseligs-dzives-stilsImunitāte ir dabisks mūsu organisma aizsargs, kas pasargā to no infekciju un vīrusu slimībām.

Tāpēc tieši rudens-ziemas-pavasara periodā nepieciešams īpašu uzmanību pievērst organisma imunitātes sistēmas uzturēšanai.

Kā palielināt organisma aizsargspējas?

1. Cik vien tas iespējams vairāk kusties

Kustība ir dzīve! Centies uzturēt sevi labā fiziskā formā, staigā, nodarbojies ar sportu un fizkultūru. Ja kādu apstākļu vai dzīves stila dēļ tu nevari atļauties daudz laika veltīt fiziskās kultūras nodarbībām, tad notekti, katru rītu vingro.

2. Pavadi laiku svaigā gaisā

Tava organisma dzīvībai elpošanai svarīgs ir svaigs gaiss. Bez tā nav iespējams asinis piesātināt ar skābekli. Bez tam, pastaigas mazina stresu, stiprina nervu sistēmu, palīdz uzlabot miega kvalitāti.

3. Smaidi biežāksmaids

Smaids, pat pilnīgi svešam cilvēkam, visai dienai dāvā brīnišķīgu garastāvokli ne tikai tev, bet arī apkārtējiem. Cilvēka daba ir tāda, ka dzīve bez pozitīvām emocijām noteikti ietekmēs veselību un imunitāti.

4. Izgulies

Centies gulēt tik, cik prasa tavs organisms. Hronisks miega trūkums mazina organisma aizsargspējas. Gulēt vajadzētu ne mazāk par 8 stundām diennaktī.

5. Izmanto dabiskus līdzekļus

Tradicionālajai medicīnai un ir daudz līdzekļu, kas var palīdzēt uzturēt imūnsistēmu. Vispirmām kārtām tie ir augi un to uzlējumi. Arī dārzeņu un garšaugu izmantošana ir lielisks veids kā paaugstināt organisma aizsargspējas.

6. Izmanto kontrastdušu

Kontrastduša uzlabo asins cirkulāciju, uztur asinsvadu tonusu, nostiprina imūnsistēmu. Ir vērts katru dienu dušā pastāvēt 15 sekundes zem karsta ūdens un 15 sekundes zem auksta ūdens.

7. Apmeklē pirti

Pirts ir lielisks veids kā paaugstināt kopējās organisma aizsardzības funkcijas. Šī procedūra jeb tradīcija palīdz paplašināt asinsvadus, uzlabot asins cirkulāciju, pie tam, pirts apmeklēšana palīdz no organisma izvadīt šlakvielas un toksīnus.

8. Ēd svaigus dārzeņus un augļus

imunitates-paaugstinasana (2)Ar šķiedrvielām un vitamīniem bagāto svaigu augļu un dārzeņu ēšana ir lieliska praktiski visu cilvēkam zināmo slimību profilakse.

9. Izvairies no stresa un vilšanās

Protams, bez tā neiztikt, kur nu vēl mūsdienās… Bet šis attaisnojums nelīdz, jo tik un tā tev jāzina, ka depresija un stress ievērojami samazina mūsu imūnsistēmu, tāpēc centies priecāties par dzīvi, vairāk uzmanības veltī ģimenei, atpūties un tavs emocionālais līdzsvars un, kā rezultāts, arī imunitāte būs pilnīgā kārtībā.

10. Klausies patīkamu mūziku

Ir veikti pētījumi, kuru rezultātā noskaidrots, ka cilvēkam patīkama mūzika ļoti labvēlīgi ietekmē organisma spējas pretoties infekcijām.

P.s. Zinu, tu teiksi, ka viegli uzskaitīt, bet kā ar darīšanu… Es jau ne reizi vien blogā par to rakstīju, un atkal padalīšos ar savu metodi.

Es šādas pārmaiņas vai lēmumus dzīvē ieviešu pamazām. Ne vienā dienā – tas nav iespējams. Un pat, ja tas izdosies, tad tikai uz pāris dienām.

Tāpēc es iesaku darīt savādāk: izvēlies TO no šīm 10 metodēm, kura tev tīkamāka, bet vēl nav ieviesusies. Sāc ar to. Iespējams, kāda diena tiks tīši vai netīši izlaista, bet centies atgriezties pie pieņemtā lēmuma vai jaunā ritma. Un tu redzēsi – paies kāds laiks un tas tev kļūs par ikdienu.

Un tad ķeries pie nākamā, tev tīkamā punkta. Un šādi rīkojoties, domāju, ka pēc gada, Jauno 2013.gadu sagaidot, tu pati, tava dzīve, attieksme pret to, imunitates-paaugstinasana (3)tava ikdiena, būs pavisam savādāka.

Ja tev ir sava metode un „triki” kā tu maini savus paradumus, uzlabo savu veselību, noteikti pastāsti mums pārējām!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata