Svarīgi padomi – kā mazgāt matus pareizi

ka_mazgat_matus

Kad mēs organizējām grupiņas veselas dienas nodarbībai stila studijā un kā vienu no nodarbību vadītājām aicinājām arī friziermeistari, viens no pirmajiem viņas jautājumiem vienmēr bija „Kā jūs, meitenes, mazgājat matus?” Kā tev liekas – kāda uz šādu jautājumu bija mūsu reakcija? Samulsums. Jo atbilde liekas pati par sevi saprotama un pirmais, kas rodas galvā, ir pretjautājums: „Kas par dīvainu jautājumu? Nu vienkārši – ņemam un mazgājam!”

Padomus par šo tēmu atrast var daudzviet, bet cik daudz no tā mēs cenšamies ieviest arī steidzīgajos ikdienas sevis kopšanas rituālos? Tāpēc šodien parunāsim par to, kā pareizi būtu jāmazgā mati un cerams, ka kaut kas no tā mainīs arī tavus ieradumus.

Mēs visas esam ievērojušas, ka mūsu mati šobrīd ļoti ātri kļūst putekļaini un taukaini un tas ir iemesls, kāpēc tos jāmazgā un jākopj daudz cītīgāk. Liekas, kas gan tur sarežģīts – ņem un mazgā? Bet, kā apgalvo Francijas speciālisti, ne visiem izdodas to izdarīt pareizi…

Ja matus mazgāt esi nolēmusi no rīta, vakarā matu galiņos pavisam nedaudz iezied barojošu eļļu. Tā var būt linsēklu eļļa, rīcineļļa, dadžu, olīveļļa, smiltsērkšķu, persiku, aprikožu vai kāda cita eļļa. Eļļa ne tikai uzlabos matu struktūru un stimulēs matu augšanu, bet arī mīkstinās jebkura izmantojamā šampūna ietekmi, it īpaši, ja mati ir sausi.

Kad tas darīts, matus izķemmē ar retu zobiņu ķemmi, sasien mezglā un atstāj uz nakti. No rīta tos vēlreiz rūpīgi izķemmē un tad dodies uz dušu.

Matu mazgāšanas procedūras sākumā pastāvi zem siltas ūdens strūklas ilgāk, jo matiem jābūt pamatīgi slapjiem. Šampūns vienmēr jāuzklāj uz ļoti slapjiem matiem. Un arī mazgāšanas procesa laikā ik pa laikam ir nepieciešams pievienot ūdeni: ja šampūns putojošs – putu būs divreiz vairāk; ja šampūns nav putojošs, tad tas vienmērīgāk sadalīsies.

Starp citu, matu mazgāšanai šampūna nemaz nevajag tik daudz: kā minimums divreiz mazāk, kā lietojam parasti. Un, lūk, kāpēc: speciālisti apgalvo, ka tā pārpalikumus no galvas ādas virsmas ir diezgan grūti nomazgāt, kā rezultātā tas tur sakalst, veidojot tādu kā plēvīti, kas vēlāk apgrūtina matu sīpoliņu elpošanu. Mati tā rezultātā kļūst lūstoši, trausli un zaudē spīdumu.

Matu mazgāšanas laikā jācenšas ļoti aktīvi masēt galvas ādu, īpaši piesakņu zonu: tas uzlabos asinsriti, un šampūns uzklāsies daudz vienmērīgāk. Masāža jāturpina arī šampūna skalošanas laikā.

Starp citu! Mati jāsāk mazgāt ar siltu ūdeni. Bet, lai mati būtu spīdīgi, pēdējai matu skalošanai (gan pēc mazgāšanas ar šampūnu, gan pēc maskas vai balzāma lietošanas) jābūt ar aukstu ūdeni.

Svarīgi atcerēties arī to, ka, ja šampūns nav ārstnieciskais, tas jāklāj uz galvas ādas, uz apakšējās matu daļas un īpaši cītīgi jāiemasē matu galos. Tas jādara bez steigas: vispirms viegli jāsarīvē starp plaukstām, tad vienmērīgi jāieziež matos, jāizķemmē mati ar retu zobiņu ķemmi un cītīgi, milimetru aiz milimetra ar pirkstu galiem matu šķipsnas jāizmasē. Tas jādara tāpēc, ka visiem matu kopšanas līdzekļiem jāpaspēj iedarboties to uzklāšanas laikā, bet kad tas darīts, tos pilnībā jāizskalo.

Šobrīd arvien vairāk cilvēku atsakās no jebkādas ķīmijas – dažreiz tāpēc, ka nav pārliecināti par šādu līdzekļu drošību, dažreiz alerģijas dēļ, bet dažos gadījumos līdzekļu ekonomēšanas nolūkos, kā rezultātā atgriežas pie receptēm, kuras izmantoja mūsu mammas, vecmāmiņas un vecvecmāmiņas. Un viņas iztika ar daudz dabīgākām lietām: sodu, sinepēm, olu dzeltenumiem, rudzu miltiem un dažādu augu uzlējumiem.

abolu_etikis_matiemLūk, piemēram, viena no tādām receptēm, kuru varam piemērot un izmantot arī mūsdienās: jāsajauc kopā apm. 2 tējkarotes pārtikas sodas un 50-70 ml silta ūdens. Šis šķīdums jāuzklāj uz matiem, pāris minūtes jāiemasē galvas ādā un matos un kārtīgi jāizskalo ar siltu ūdeni. Ja mājās ir tukša pudelīte ar smidzinātāju, tajā jāiepilda 5%-tīgs, dabīgs ābolu etiķis un vienmērīgi jāizsmidzina uz matiem un mati vēlreiz rūpīgi jāizskalo.

Ne mazāk efektīvas ir receptes, kurās tiek izmantots sinepju pulveris: 1 ēdamk. sinepju pulvera jāizšķīdina 1 litrā silta ūdens un, sargājot acis, šķīdums jāuzklāj uz ļoti slapjiem matiem. Pamasējot matus un galvas ādu, tas jāizskalo ar siltu ūdeni. Kad tas darīts, matus jāizskalo ar citronu sulas vai ābolu etiķa šķīdumu (1 ēdamk. uz 1 litru ūdens) – un tas arī viss.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Bieži vien dārgi šampūni un balzāmi skaistumu un matu spīdumu nodrošina tikai pateicoties tam, ka ražotāji sastāvā iekļauj želatīnu. Bet, ja padom ...

 • Nezinu kā tev, bet man pēdējā laikā ziemas paskrien tik ātri, ka nav laika aizdomāties ko es darīšu ziemā... Nepaspēju atjēgties, saprast, kas būt ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata