Svarīgākā barība mūsu acu veselībai

produkti_redzes_uzlabosanai

Par to, ka burkāni un mellenes ir galvenie produkti, kas jālieto redzes saglabāšanai un uzlabošanai, to mēs visi jau zinām. Vai ir vēl kādi, citi produkti, kas uzlabo redzi?

Ja jāatbild īsi, tad jāsaka tā: acu „barošanas” pamatā ir ļoti vienkāršs princips – cik vien iespējams daudz jāēd tos produktus, kas satur vitamīnus A, C un E.

Ļoti svarīgs ir A vitamīns, jo tā ir galvenā acs tīklenes pigmenta sastāvdaļa. Šī vitamīna trūkums izraisa “vistas aklumu” (redze pavājinās krēslā un tumsā). Tomēr tā regulāra uzņemšana ir nepieciešama jebkuriem redzes traucējumiem. Burkāni ir tie, kas satur lielu A vitamīna daudzumu un tieši šī iemesla dēļ tie ir tik vērtīgi mūsu acu veselībai.

burkani_redzes_uzlabosanai

Burkāni ir dabīgais beta-karotīna avots, kas organismā tiek konvertēts A-vitamīnā. Bet ne visi zina, ka dzeltenajā paprikā un avokado tā ir ievērojami vairāk nekā burkānos. Bet tagad atmini, kurš šajā cīniņā ir līderis? Aprikozes! Pie tam, tās noderīgas ir gan svaigas, gan žāvētas. Bet A vitamīna diennakts devu satur arī divi olu dzeltenumi.

C vitamīns. Pat vienam un tam pašam, ideāli redzošam vai tuvredzīgam cilvēkam redze var svārstīties gan vienas dienas laikā, gan gada periodikā un tas notiek atkarībā no veselības stāvokļa, asinsspiediena, bet tas, savukārt, ir saistīts ar asinsriti.

Tāpēc acis nevar uzskatīt par izolētu ķermeņa daļu. Ja asinsspiediens ir augsts, tīklenes asins apgāde nav normāla. Līdz ar to acu veselības stāvoklis ir saistīts galvenokārt ar asinsvadiem. Bet galvenais asinsvadu sargs ir C vitamīns. Lūk, kāpēc tas ir tik svarīgs acu veselībai. Par cik tā ļoti daudz ir mellenēs, sezonas laikā būtu jāapēd vismaz 10 glāzes svaigu melleņu.

mellenes_redzes_uzlabosanai

Svaigas vai ar cukuru saberztas mellenes uzturēs redzi visas ziemas periodā. C vitamīna dienas deva ir arī 1 apelsīnā.

E vitamīns. Ļoti spēcīgs antioksidants – viela, kas samazina priekšlaicīgu acu audu novecošanas risku, distrofiskas acs tīklenes un varavīksnenes izmaiņas. Tagad lielveikalos var iegādāties diedzētus kviešu un rudzu asnus. Viena sasmalcinātu asnu ēdamkarote satur E vitamīna dienas devu. Šo dienas devu var saņemt, arī apēdot 50-100 g lazdu vai Brazīlijas riekstus.

Un vēl. Hārvarda medicīnas universitātes pētnieki ir konstatējuši, ka luteīns – viela, kas ir beta-karotīna „radinieks”, spēj uzkrāties acs tīklenē. Luteīns acis padara daudz aizsargātākas.

Luteīnu var uzņemt arī kā uztura bagātinātāju, bet, ja to esam gatavi regulāri darīt ar dārzeņiem, tad zini, ka galvenie luteīna avoti ir spināti, lapu salāti, puravi, zirņi, olas dzeltenums un sarkanie saldie pipari. Luteīns samazina kataraktas rašanās risku un ir tā barības viela, kas ir svarīga, lai mēs saglabātu normālu redzi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Meitenes, šodien īsi un konkrēti: TOP-10 janvāra-februāra perioda pirkumi mūsu vidū nu jau daudzu sieviešu iemīļotajā e-veikaliņā. To ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Labredze

  Labi padomi! Daudz labāk ir regulāri uzturēt veselību ar pareizu uzturu un dzīvesveidu, nevis pēctam pa slimnīcām dzīvot. Gadu atpakaļ saņēmos un uztaisīju lāzeroperāciju acīm un lai gan rezultāds labs, tādu kārtīgu caurumu kabatā iegrieza un nerviem arī nepalīdzēja, jo operācijā viss kas var noiet greizi..

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata