Sofija Lorēna par skaistumu un pašdisciplīnu

Sofija LorēnaKatru jaunu gadu mēs uzsākam ar klusu solījumu vai pat vairākiem apsolījumiem sev… Un, lai vai ko mēs sev solām, tam vienmēr ir un būs nepieciešama pašdisciplīna.

Sofijai Lorēnai septembrī būs 83 gadi. Viņa ir par 8 gadiem vecāka par manu mammu. Kaut arī pašas vairs neesam meitenes, sievietēs, kuras ir tik daudz pieredzējušas un ar sevi ir pierādījušas uzskatu pareizīgumu, IR vērts ieklausīties…

Lūk, Sofijas Lorēnas ieteikumi:

„Pašdisciplīna – tā ir veiksmes atslēga visās dzīves jomās. Pat par neatvairāmu grūti kļūt  bez pašdisciplīnas. Grūti kļūt par neatvairāmu, ja tu esi slinka. Daudzas pasaulē atzītas skaistules ir runājušas par to. Jūs laikam domājat, ka filmu zvaigznes uz ekrāna izskatās brīnišķīgi, nepieliekot tam nekādus centienus? Jūs maldāties.  Ir patīkami sapņot, ka, ja tev būtu pieejami dārgs apģērbs, kosmētika un prasmīgi stilisti, tu arī spētu izskatīties tieši tāpat. Ticiet man. Gan aktrise uz skatuves, gan skaista sieviete uz ielas savu tēlu rada pašas. Speciālisti, stilisti var kaut ko uzlabot, pielabot, bet nevar radīt to, kā nav. Efektīgas un vienkāršas sievietes atšķirība ir tikai pašdisciplīnā.

Šajā visā neapstrīdamajā patiesībā ir daži nomierinoši momenti:

 • Pirmkārt, pašdisciplīna ir ļoti spēcīgs burvis. Ja jaunai sievietei ir skaista, izteiksmīga āriene, bet šai skaistulei trūkst pašdisciplīnas, pēc gadiem no viņas skaistuma nekas nepaliks pāri. Savukārt, ne ar ko neievērojama sieviete, kurai ir šī pašdisciplīna, kura sevi uztur un kopj, ar gadiem kļūs interesanta.
 • Otrkārt, jo vairāk tu pakļaujies pašdisciplīnai, jo vieglāk to ievērot. Es bieži vien tieku ielūgta uz pusdienām un vakariņām, kur tiek pasniegti brīnišķīgi ēdieni. Cik gan grūti atteikties no garda ēdiena!

Bet man ir viens noslēpums – es esmu pieradinājusi sevi un savu organismu vadīties tikai pēc principa: vai esmu izsalkusi vai ne. Un tieši tāpēc atteikties no deserta vai kārtējā kārdinošā ēdiena man nav vairs nekāds izaicinājums unSofija Lorena (2) nerada nekādas grūtības.

Ja es jums teikšu, ka tas vienmēr ir viegli, jūs man neticēsiet. Ir ļoti grūti visu laiku sev likt darīt to, ko negribās.

Es, piemēram, nenodarbojos ar fiziskiem vingrojumiem, tik ilgi, kamēr mani nesāk mocīt sirdsapziņa. Es krītu panikā, saņemu visu savu gribasspēku, un domās sevi noperu un saku: “Sāc, mīļā! Pretējā gadījumā visu, ko ieguvi, zaudēsi!”  Bet man ir tikai jāiesāk un es vairs nevaru apstāties! Prieks un gandarījums, kas palielinās pēc nodarbībām, ir lielāki par nesenajām mokām.

Kādu rītu, netālu no savām mājām Šveicē, es satiku sirmu pāri. Turoties rokās, viņi lēnām gāja uz baznīcu. Apģērbs, kas bija droši vien labākais no viņu skapja, bija kārtīgi izgludināts.  Neskatoties uz vecuma saliekto muguru, vīrieša pogas caurumā bij skaists zieds. Un es iedomājos – lūk, ar pašdisciplīnu panākta ikdiena. Un es viņus pat nedaudz apskaudu, jo bija acīmredzami, ka pat  rūpes  par sīkumiem viņiem sagādā gandarījumu.

Ļoti disciplinē ikdienas obligātais sevis rīta un vakara sakopšanas rituāls. Arī pastāvīga interese par jaunumiem pārtikas, kosmētikas un modes jomā vienmēr sniedz pozitīvu rezultātu. Ja no žurnāla, ko atradi pieņemšanas istabā pie sava ārsta, tu izlasīji par jaunu skropstu tušu un to izmēģināji, tas nav slikti. Nav obligāti jākļūst par speciālistu visās šajās jomās, bet veselīga interese, „atvērtas acis un ausis” noteikti tev būs tikai par labu.

Sofija LorenaEs dievinu pētīt grāmatas un žurnālus, praktiski pielietot jaunas rekomendācijas un mēģināt jaunus produktus. Man tā, drīzāk, ir spēle, jo es nekad tā pēkšņi nemainu savus iecienītos produktus un ievesto kārtību, bet ik pēc laika es mīlu eksperimentēt ar jaunumiem. Ja es atrodu, kaut ko, kas man liekas interesants, es uzreiz to pielietoju praksē. Kaut vai tamdēļ ir vērts sekot jaunumiem, ka tie attīsta fantāziju. Kad tev ir slikts noskaņojums vai iestājusies nostaļģija, ļoti vērtīgi atrast kādu žurnālu, kurš aizdzīs prom tavas skumjas.

Pateikšu par galveno: nekad neattaisno savu nolaidību pret sevi ar laika trūkumu vai pārlieki lielu aizņemtību. Tā ir absolūti tukša atrunāšanās!

Sievietes dzīvē pastāv tikai viens periods, kad viņai nav iespējams sevi uzturēt pietiekošā formā – tas ir laiks, kad viņas dzīvē parādās mazulis. Citos gadījumos vienmēr var atrast laiku. Zinu, tas nav viegli. Kad ir ģimene, darbs, citi pienākumi, tavs laiks nepieder tikai tev vienai. Arī man nav vieglāk, bet joprojām es ceļos par stundu agrāk, ierobežoju sevi ēšanā un koncentrējos uz mērķi, nevis uz grūtībām.

Tev vajag nospraust savus mērķus un to sasniegšanas veidus un neizdomā iemeslus, lai attaisnotu savu slinkumu un laika trūkumu!

Tavs pienākums ir kļūt skaistai!”

Tie bija Sofijas Lorēnas padomi un, iespējams, ka pie tiem atgriezīsimies vēl…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata